اردوی تیم ملی جایی برای یارگیری برخی تیم ها

0
110

فضای فوتسال ایران به گونه ای است که بعضی از باشگاه‌ها که از نظر مالی شرایط خوبی نسبت به دیگر باشگاه ها دارند در حال حاضر بدون دغدغه اقدام به جذب کادر فنی و بازیکن می کنند و طبق لیست درخواستی سرمربی خود با بازیکنان وارد مذاکره شده اند.

بر همین اساس چهارمین اردوی تیم ملی فوتسال روز گذشته در حالی برگزار شد که متاسفانه این اردو به محلی برای یارگیری یکی از باشگاه‌های بخش خصوصی و صاحب نام تبدیل شده بود و حاشیه های زیادی هم در بر داشت.

نکته مهم اینکه چرا اردوی تیم ملی فوتسال به محل مذاکره و گرفتن عکس یک باشگاه خاص با بازیکنان ملی پوش تبدیل شده و در این رابطه چه کسی پاسخگو است؟

حرکتی که در اردوی روز گذشته تیم ملی اتفاق افتاد، یک حرکت نادر و انحصاری بود و در دنیا این حرکت ها را یک کار غیر اخلاقی و غیر ورزشی می‌دانند.

گویا روز گذشته مدیران باشگاه گیتی پسند اصفهان با شروع چهارمین اردوی تیم ملی در کمپ تیم‌ های ملی حضور و علاوه بر تمدید قرارداد ملی پوشان خود، اقدام به مذاکره با بازیکنان ملی پوش دیگر تیم‌ها کردند که باید دید واکنش دیگر باشگاه‌ها نسبت به این موضوع چیست؟

از طرفی خروجی این مذاکرات برای باشگاه گیتی پسند خوش یمن بود و باعث تمدید قرارداد سعید احمدعباسی، فرهاد توکلی، محمدرضا سنگ سفیدی و جذب مهدی کریمی و رضا سپندار دو بازیکن سن ایچ ساوه شد و شنیده می شود کیانوش شیرپور بازیکن مقاومت البرز هم با مدیران باشگاه اصفهانی مذاکراتی داشته است و همچنین شنیده می شود علیرضا وفایی نیز با مراجعه به این محل پس از مذاکره و توافق قراردادش را تمدید کرد.

اما اگر این شنیده ها صحت داشته باشد، باید پرسید چگونه و با چه مجوزی یک باشگاه خصوصی در محل اردوی تیم ملی حضور پیدا می کند و اقدام به جذب ملی پوشان برای فصل جدید لیگ برتر می کند؟

چرا کادر فنی تیم ملی هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده؟ آیا فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال چنین مجوزی را صادر کرده اند؟

در هیچ جای دنیا تیمی که آماده رقابتهای جهانی می شود و نیاز به تمرکز و آرامش دارد را وارد چنین حاشیه هایی نمی کنند، طبق قانون در زمان اردوی تیم‌های ملی هیچ کسی جز کادر فنی و بازیکنان ملی پوش نباید در محل اردو حضور داشته باشند.

مذاکره با بازیکنان ملی پوش مانعی ندارد اما در زمان آماده سازی یک تیم و در کمپ تیم‌های ملی در هیچ کجای دنیا مرسوم نبوده و وجود ندارد و قطعا این موضوع باعث اختلاف باشگاه‌های دیگر با کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال می شود و باید مسئولان فدراسیون، کمیته فوتسال و بخش‌های نظارتی پاسخگو باشند.

به هر صورت باشگاه گیتی پسند اصفهان که لقب فرهنگی را یدک می کشد باید همانند سایر باشگاهها با دعوت از بازیکنان در دفتر باشگاه یا مکانی غیر از کمپ تیم ملی اقدام به مذاکره می کرد.

افزودن دیدگاه