مخالفت سرمربی تیم با تورنمنت دوستانه

0
45

،هفته گذشته قرعه‌‌‌‌کشی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی در محل فیفا برگزار و تیم ملی کشورمان با تیم‌های آرژانتین ،آمریکا و صربستان همگروه شد. تیم ملی فوتسال ایران طبق برنامه قرار است ۲۳ شهریور در اولین بازی به مصاف صربستان برود اما موضوعی که وجود دارد این است که تیم ملی هنوز نتوانسته بازی‌‌های تدارکاتی مناسب داشته باشد و همیشه سیدمحمد ناظم الشریعه از نداشتن بازی‌‌‌های تدارکاتی مناسب برای این تیم گلایه داشته است.

این اعتراضات باعث شد که فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال به فکر بازی‌های تدارکاتی برای تیم ملی باشد. از این رو با کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی جهت برگزاری دیدار دوستانه وارد مذاکره و حتی نامه‌نگاری‌های هم شد. تا اینکه تورنمنت صدرا و ژاپن و حالا هم تایلند مورد موافقت بعضی از این کشورها قرار گرفت.

ف دراسیون فوتبال تایلند ضمن ارسال دعوت نامه‌‌‌ای به فدراسیون فوتبال و با قبول کلیه هزینه‌ها از تیم ملی فوتسال کشورمان قبل از رقابت‌های جام جهانی لیتوانی جهت حضور در تورنمنت این کشور که به نام جام جهانی کوچک نامگذاری شده، دعوت به عمل آورد.طبق صحبت‌‌‌های مسئولان برگزاری این مسابقات قرار است با حضور تیم‌‌های از کشورهای آمریکای جنوبی،شمالی،آسیای، اروپایی و.. در تیرماه برگزار شود.

خوشبختانه این تورنمنت مورد موافقت فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال قرار گرفت اما این بار متاسفانه برعکس، این تورنمنت مورد موافقت سرمربی تیم ملی واقع نشد. وی مدعی بود که این مسابقات فقط با حضور تیم‌‌‌های آسیایی برگزار می‌‌‌شود و خروجی برای تیم ملی نخواهد داشت که در نهایت این فرصت خوب که کادر فنی می‌‌‌توانست بازیکنان جوان، تیم ملی را در خارج از کشور محکی جدی قبل از رقابت‌‌های جام جهانی لیتوانی بزند از دست رفت.

بازی‌های تدارکاتی در هر سطحی که باشد می‌تواند به هر تیمی کمک کند و کادر فنی آن تیم بهتر می‌‌توانند بازیکنان خود را محک بزنند که می‌توان گفت تیم ملی فوتسال مستثنی از این موضوع نیست. اما سوالی که مطرح است و باید سرمربی تیم ملی پاسخگو باشد این است که چرا همیشه از دست کمیته فوتسال و فدراسیون از نداشتن بازی‌‌های تدارکاتی مناسب شاکی بوده و دائم از طریق رسانه‌ها صحبت و معترض بوده؟ حالا هم که تورنمنت تایلند قطعی شده وی از حضور در این مسابقات انصراف داده ؟ اگر مشکل حضور تیم‌‌‌های آسیایی در تورنمنت تایلند است تورنمنت صدرای شیراز هم قرار است با حضور تیم‌های آسیایی برگزار شود واقعا مشکل کار کجاست؟

افزودن دیدگاه