اتفاقات عجیب در لیگ برتر فوتسال بانوان/هیچ کس مشهد نمیرود

0
87
مرحله گروهی لیگ برتر فوتسال بانوان برای نماینده مشهد به پایان رسید. البته چندان پایان دل‌چسبی برای فاطمه شریف و تیمش نبود، زیرا حریف آن‌ها بازهم به میدان نیامد و آن‌ها بدون بازی‌کردن ۳ امتیاز سرد را کسب کردند.
آن‌ها آمار عجیبی در نیم‌فصل دوم را تجربه کردند؛ در ۲ ماه گذشته هیچ‌یک از رقبا به مشهد نیامدند، شاید به‌دلیل کرونا یا ترس از گل‌های زیاد! دلیل آن هرچه بود، باعث شد آن‌ها با کمترین بازی به مرحله نهایی صعود کنند.
فردا جمعه سوم اردیبهشت آخرین هفته از دور رفت و برگشت لیگ برتر فوتسال به پایان می‌رسد، هفته قبل برای بیشتر تیم‌ها سرنوشت‌ساز بود، اما پس از آن تکلیف خیلی‌ها مشخص شد و همین موضوع باعث شد تا آخرین هفته در کم‌رمق‌ترین حالت ممکن پیگیری شود، به‌طوری که ۳ تیم به فدراسیون و میزبانان خود اعلام کردند که در بازی‌های این هفته شرکت نمی‌کنند.

فقط ۳ بازی در یک نیم‌فصل!

اما این خبر برای اردونشینان مشهدی خوب نیست؛ در عین ناباوری آن‌ها در نیم‌فصل دوم و در ۷ هفته، فقط ۳ بار به میدان رفتند! ۳ دیدار به‌دلیل انصراف میهمانان لغو شد و یک هفته نیز قرعه استراحت داشتند. ۳ دیداری که برگزار شد نیز همگی در خانه حریفان بود. شاگردان شریف یک‌بار به اسفراین رفتند، یک‌بار به رفسنجان و آخرین‌بار نیز هفته گذشته بود که در شیراز بازی کردند.

آخرین میزبانی ۲ ماه پیش

آخرین‌باری که تیم هیئت‌فوتبال خراسان‌رضوی در این فصل میزبان بود، به اول اسفند برمی‌گردد، جایی که پارس‌آرای شیراز در مشهد حاضر شد؛ به‌این‌ترتیب از آخرین بازی خانگی آن‌ها ۲ ماه می‌گذرد! نماینده استان در نیم‌فصل اول دیدار لغوشده نداشت، اما در نیم‌فصل دوم به‌شدت از میادین دور شد. در شروع دور برگشت پس از پیروزی مقابل کیمیا، هیئت اصفهان در ۲۲ اسفند از سفر به مشهد ممانعت کرد.
هفته سوم ۷ فروردین در رفسنجان پیگیری شد، اما هفته بعد بازهم حریف نیامد؛ این‌بار نوبت رهیاب تهران بود که قید بازی مقابل مدعی قهرمانی را بزند. هفته پنجم قرعه استراحت داشتند و هفته گذشته بعد از یک بازی دوری از رقابت‌ها خودشان راهی شیراز شدند و پیروز شدند و صعودشان به مرحله نهایی قطعی شد. اما در آخرین ایستگاه دور گروهی بازهم حریف از بازی مقابل آن‌ها انصراف داد تا به این شکل شریف و شاگردانش یکی از بدترین فصل‌ها را تجربه کنند.
با این آماروارقام، رکورد چشمگیری به‌نام آن‌ها ثبت شد. تیم هیئت خراسان‌رضوی در یک نیم‌فصل کامل حتی یک بازی نیز در زمین خود تجربه نکرد و همه بازی‌های خانگی‌اش لغو شد. بیشترین تعداد بازی لغوشده در این لیگ اتفاق افتاد که انتقاد‌های زیاد سرمربیان تیم‌ها به‌ویژه تیم‌های حاضر در کورس قهرمانی را به‌همراه داشت. قطعا اگر کار صعود مشهدی به اماواگر و تفاضل گل‌ها می‌کشید، این بی‌نظمی می‌توانست تلاش یک‌سال یک تیم را به هدر دهد.

صعود به‌عنوان صدرنشین

با همه این اتفاقات، ۱۴ هفته رقابت برای مشهدی‌های لیگ به پایان رسید و آن‌ها باید از همین امروز به دیدار‌های دور نهایی فکر کنند. هیئت خراسان با ۳۳ امتیاز به‌عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شد. فاطمه شریف در این مدت ۱۱ پیروزی و یک شکست را تجربه کرد و شاگردانش با ۴۹ گل زده و ۱۶ گل خورده و تفاضل گل ۳۳ به کار خود پایان دادند. پس از آن‌ها پالایش نفت آبادان با ۲۸ امتیاز هفته پیش صعود خود را قطعی کرد و به همین دلیل دیگر این هفته به مشهد نیامد. آن‌ها ۵۶ گل زده و ۱۱ گل خورده را در کارنامه دارند. مس رفسنجان، قهرمان فصل پیش، نیز که در این گروه جای داشت، فقط به‌دلیل نداشتن یک امتیاز بیشتر از صعود به مرحله بعد باز ماند.

نگاه‌ها به اصفهان

اما کدام بازی فردا جذاب و حساس خواهد بود. در گروه اول ملی حفاری میهمان هیئت رودان است. این بازی برای هیچ‌کدام از ۲ طرف تأثیرگذار نیست. حفاری همراه سایپا صعود کرده است و با کسب پیروزی در هفته آخر بازهم نمی‌تواند صدرنشین شود، مگر اینکه بیش از ۲۰ گل به حریف خود بزند. هیئت رودان نیز درنهایت می‌تواند با پیروزی برابر حفاری یک پله از رده پنجم به رده چهارم گروه برود. اما بازی بعدی گروه دوم از حساسیت زیادی برای قعرنشینان برخوردار است.
نامی‌نو اصفهان که دیگر فرصتی برای صعود ندارد و هفته گذشته نیز از بازی انصراف داده بود، باید فردا میزبان تیم انتهای جدول، یعنی شهروند ساری، باشد. شهروند ساری سه‌امتیازی است و در صورت کسب حتی یک تساوی می‌تواند خود را از سقوط به لیگ یک نجات دهد. پویندگان فجر شیراز که در هفته پایانی قرعه استراحت دارند، چهارامتیازی‌اند و تفاضل بدتری نسبت به ساروی‌ها دارند؛ در صورتی که شانس با شمالی‌ها جور باشد، احتمال دارد شیرازی‌ها سقوط کنند.

بازی بی‌حاصل در رفسنجان

در گروه دوم که مشهدی‌ها قرار دارند، این هفته فقط یک بازی بین مس رفسنجان و هیئت اصفهان برگزار می‌شود. ۲ دیدار مشهد و آبادان و نیز رهیاب و کیمیای اسفراین نیز لغو شده است. تنها دیداری که برگزار می‌شود، بین تیم‌های مس رفسنجان و هیئت اصفهان است. مسی‌ها که دیگر امیدی به صعود ندارند، هیئت اصفهان نیز بدون کسب حتی یک امتیاز تا به اینجای کار در قعر جدول است و به لیگ یک سقوط کرده است، اما از آنجایی که اصفهانی‌ها زیاد انصراف داده‌اند، این‌بار نمی‌توانستند این بازی را لغو کنند و دیداری بی‌حاصل احتمالا بین این ۲ تیم برگزار می‌شود. مگر اینکه مس از میزبانی انصراف دهد تا با این تصمیم در هزینه‌های میهمان و میزبان و کمیته داوران صرفه‌جویی شود.

افزودن دیدگاه