شوخی مسئولان فدراسیون فوتبال با دختران فوتسال/ از کسر مالیات تا گم‌شدن وعده ۵۰۰ دلاری!

0
49

پاداش دختران فوتسال پس از سه سال با کسر مالیات ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در حالی به حسابشان واریز شد که وعده ۵۰۰ دلار برای صعود به مرحله نهایی هم به فراموشی سپرده شد.

روز گذشته برای فوتبال و فوتسال زنان روز خبرسازی بود، تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان بعد از دو سال به رنکینگ فیفا برگشت که این موضوع جای خوشحالی دارد، از آذرماه سال ۹۹ به دلیل عدم حضور بانوان در مسابقات رسمی، این تیم از رنکینگ فیفا خارج شد. موضوعی که نوک پیکان را باید به سمت مسئولان وقت فدراسیون فوتبال برد، چرا که وقتی مسئولان فیفا دیدند در فدراسیون فوتبال به تیم ملی فوتبال بانوان توجهی نمی‌شود تصمیم به خروج آن از رنکینگ فیفا گرفتند. در نهایت در این چند وقت با پیگیری‌های صورت گرفته تیم ملی فوتبال بانوان به رنکینگ جهانی بازگشت.

اما موضوع قابل توجه دیگر اینکه، تیم ملی فوتسال زنان ایران ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ برای دومین دوره پیاپی جام قهرمانی آسیا را بالای سر برد. در پی این قهرمانی مقرر شد که ۲۲ میلیون تومان به عنوان پاداش به ملی‌پوشان و کادر فنی پرداخت شود. از وعده مسئولان فدراسیون فوتبال به دختران فوتسالی سه سال گذشت و هر بار که آن‌ها در مورد پاداش خود صحبت می‌کردند هیچ واکنشی از مسئولان وقت نمی‌شد به طوری که دیگر اعضای تیم ملی فوتسال بانوان هم قید این پاداش را زدند و دیگر پیگیر آن نشدند.

با حضور کادر جدید فدراسیون فوتبال، نایب‌رئیس بانوان اولین وعده‌ای که داد پرداخت پاداش دختران فوتسال بود، در ابتدا قرار بود اواخر سال ۹۹ این پاداش پرداخت شود اما شرایط آن فراهم نشد و به سال ۱۴۰۰ موکول شد که در نهایت این پاداش روز گذشته به حساب بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم واریز شد، اما  این پاداش با کسر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب ملی‌پوشان واریز شد! موضوعی که با ناراحتی آن‌ها همراه شد و در شبکه‌های اجتماعی هم به آن واکنش نشان دادند، حتی علی کریمی اسطوره فوتبال ایران پس از کسر مالیات از پاداش دختران فوتسال در شبکه اجتماعی خود نوشت:”یادتان نبود سه سال پول زنان فوتسال را بدهید اما خوب یادتان بود که مالیاتش را کسر کنید. به نظرتان سه سال پیش با ۲۰ میلیون تومان چکار می‌شد کرد و امروز با ۱۹ میلیون تومان چکار؟ الحق که روی مدیران سابق را سفید کردید.”

کسر مالیات از پاداش قهرمانی آن هم پس از سه سال، اتفاق  عجیبی بود. قاعدتا اگر دختران فوتسالی سه سال پیش وقتی قهرمانی را کسب کردند این پاداش را می‌گرفتند با آن پول می‌توانستند یک پراید بخرند اما حالا با توجه به تورم،حتی اگر کل مبلغ پاداش یعنی همان ۲۲ میلیون هم به حسابشان واریز می‌شد نمی‌توانند با آن کاری از پیش ببرند. بی‌دلیل نبود که فرزانه توسلی، دروزاه‌بان تیم ملی فوتسال ایران، پیش‌تر گفته بود این قهرمانی‌ها فقط برای عده‌ای خوب است که می‌آیند و با آنها عکس یادگاری می‌گیرند. «اگر مسئله کرونا پیش نمی‌آمد تا الان سومین جام ملت‌ها را هم پشت سر گذاشته بودیم. ۲۵ میلیون تومان شاید سه سال پیش به درد می‌خورد؛ اما الان پولی نیست. ما در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ در شرایطی قهرمان آسیا شدیم که کشورهایی مثل ژاپن امکانات ویژه‌تری داشتند. همیشه وقتی از مسابقات برمی‌گردیم، دو، سه روز اول مورد استقبال قرار می‌گیریم و همه برای عکس‌گرفتن می‌آیند؛ اما بعد از آن فراموش می‌کنند».

اقدام کادر جدید فدراسیون فوتبال برای پرداخت پاداش دختران فوتسال در مقابل دیگر مسئولان ارزشمند است، اما کسر مالیات از پاداش قهرمانی اتفاق عجیبی است که در هیچ کجای دنیا مشابه آن دیده نشده است! ضمن اینکه در سال ۹۷ وقتی دختران فوتسال ایران به مرحله نهایی صعود کردند، مسئولان وقت قول ۵۰۰ دلار پاداش را هم دادند که نه تنها در پرداخت پاداش به این موضوع توجهی نشده بلکه به نظر می‌رسد فراموش هم شده است.

افزودن دیدگاه