توسعه فوتبال به حضور مربیان با تجربه و دانش روز بستگی دارد

0
294

مدرس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) گفت: توسعه علمی و عملی رشته فوتبال بستگی به حضور مربیان با تجربه و دانش روز دارد که بتوانند نسبت به آموزش و تربیت بازیکنان فعالیت کنند.

محمود روشن ضمیر روز دوشنبه در حاشیه برگزاری اختتامیه دوره پیشرفته فوتبال در یزد گفت:افراد زیادی در ایران برای ورود به عرصه مربیگری علاقه دارند باید زمینه حضور و ارتقای سطح دانش آنها فراهم شود.

وی ادامه داد: برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی و دانش افزایی در سطوح مختلف علمی برای مربیان با حضور مدرسان برجسته نقش اصلی را در تحقق اهداف و  توسعه فوتبال دارد.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت: فراهم کردن برخی امکانات اولیه برای مربیان همانند زمین و توپ که زیاد هم هزینه‌ بر نیست جزو ملزومات موفقیت است.

به گفته روشن ضمیر، حضور مربیان فوتبال نباید تنها در یک مقطع  و دوره خلاصه شود بلکه باید همواره به دنبال افزایش دانش خود بر اساس آخرین یافته‌های علمی باشند.

این مدرس ایرانی که بیش از ۳۰ سال در آلمان سکونت دارد و یکی از مدرسان فعال فوتبال پایه محسوب می‌شود، به درخواست هیات فوتبال استان یزد به این شهر سفر کرد، نحوه مربیگری فوتبال پایه را به مربیان این شهر آموزش داد.

نخستین دوره پیشرفته دانش‌افزایی ۲۸ نفر از مربیان فوتبال پایه استان یزد امروز در اتاق آموزش ورزشگاه شهید نصیری این شهر پایان یافت و شرکت کنندگان در این دوره به مدت ۲۵ ساعت به صورت نظری و عملی زیر نظر روشن ضمیر با فلسفه فوتبال پایه، رویکرد آموزشی و توسعه این رشته آموزش‌های لازم را فراگرفتند و پس از برگزاری آزمون به شرکت کنندگان گواهی‌نامه معتبر مربیگری اعطا شد.

هم اکنون ۶۰۰ مربی با درجه‌های مختلف مربیگری در استان یزد فعالیت دارند.

استان یزد ۴۸ هیأت ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار بیمه شده و همچنین ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ کشور دارد.

افزودن دیدگاه