زنگ خطر برای تیم ملی به صدا در آمده است/ لیگ ایران در سال‌های اخیر هیچ بازیکن جوان و با استعدادی را رو نکرده است

0
22

کارشناس فوتسال گفت: لیگ ایران در سال‌های اخیر هیچ بازیکن جوان و با استعدادی را رو نکرده است.

محمود خوراکچی، کارشناس فوتسال، درخصوص عملکرد تیم‌ملی ایران در دیدار دوستانه با ازبکستان  عنوان کرد: متاسفانه به دلیل نداشتن پخش تلویزیونی نتواستیم به خوبی این بازی را تماشا کنیم اما از طریق فیلم‌هایی که در فضای مجازی است تا حدودی می‌توان عملکرد تیم و بازیکنان را آنالیز کرد. به اعتقاد من تیم ایران بازی خوبی را انجام داد ما در این دو بازی سه بازیکن جدید را در ترکیب تیم شاهد بودیم که واقعا هم خوب بازی کردند. البته در کنارشان هم بازیکنان با سابقه‌ای هم بودند که حضورشان بی تاثیر در نتیجه به دست آمده نیست.

او اضافه کرد: تیم ازبکستان هم مانند تیم سابقش نبود و با تغییراتی همراه بود. اما باید پذیرفت برد مقابل چنین تیمی آن هم با اختلاف یک گل یعنی زنگ خطر برای تیم ملی فوتسال ایران به صدا درآمده است. ما در این دیدار شاهد بودیم که دروازه‌بان‌های ما روز خوبی را سپری کردند اما خود ما در حملات کاملا دست خالی و بی‌برنامه بودیم و در این دو دیدار  به شدت جای خالی مهدی جاوید و  احمد اسماعیل‌پور احساس می‌شد.

خوراکچی با اشاره به رقابت‌های سخت پیش رو برای تیم‌ملی خاطر نشان کرد: ما هم مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم و هم مسابقات جهانی بنابراین اگر به دنبال نتیجه در این رویدادهای پیش‌رو هستیم باید از همین امروز روی نقاط ضعف‌مان تمرکز و آنها را تقویت کنیم. ما در خط حمله با کمبود بازیکن مواجه هستیم و باید فکر برای این بخش داشته باشیم. خط دفاعی‌مان را بیشتر تقویت کنیم تا فشار کمتری روی دروازه‌بان‌هایمان باشد.

او در پایان در خصوص بحث جوانگرایی در تیم ملی گفت: جوانگرایی خوب است اما باید شرایطش فراهم باشد. متاسفانه لیگ ما در سال‌های اخیر هیچ بازیکن جوان و با استعدادی را رو نکرده است که بخواهیم با دست باز به سمت جوانگرایی برویم.

افزودن دیدگاه