کرونا دردسرساز برای شروع تمرینات تیمهای لیگ برتری/آیا مهرماه زمان مناسبی برای شروع لیگ است؟

0
174

به گزارش اخبار فوری فوتسال,پس از جلسه هم اندیشی مدیران تیمهای لیگ برتری فوتسال, اغلب تیمهای لیگ با شروع مسابقات در مهرماه امسال مخالف بودند, تنها سه تیم و سرمربی تیم ملی فوتسال و کمیته فوتسال با برگزاری مسابقات در مهرماه موافق بودند آنها دلایل خاص خود را داشتند, به طور مثال سه تیم گیتی پسند , مس سونگون, سن ایچ ساوه و بعضا فرش آرای مشهد به دلیل اینکه زودتر در بازار نقل و انتقالات دست به کار شده و همچنین آماده بازیها هستند فرصت را غنیمت شمرده و میخواهند زودتر لیگ را شروع نمایند. از طرف دیگر , سرمربی تیم ملی فوتسال و همچنین کمیته فوتسال و به ویژه پرهیزگار رئیس کمیته فوتسال علاقه مند هستند که بازیهای لیگ هر چه سریعتر آغاز شود تا تیم ملی با یک آمادگی بهتر به مسابقات جام ملتهای آسیا اعزام شود , از طرفی تیم مس سونگون نیز بتواند با آمادگی کامل به مسابقات جام باشگاههای آسیا برود. این مسئله از دو سو برای کمیته فوتسال , تیم ملی و همچنین باشگاه مس سونگون مفید خواهد بود اول اینکه تیم ملی با توجه به شرایط موجود حریف تدارکاتی ندارد و پیدا کردن حریفی که در این شرایط بتواند در بازیهای تدارکاتی به دیدار تیم ملی کشورمان برود بسیار سخت است از طرف دیگر مس سونگون هم برای آماده سازی تیمش همین شرایط را دارد. دوم اینکه در صورت شروع لیگ در مهرماه فرصت مناسبی میدهد که بازیکنان بسیار آماده در تیم ملی حاضر شوند این درحالیست که دیگر کشورها که تقریبا تماما لیگ خود را متوقف کرده اند و از طرفی حریف تدارکاتی مناسبی در این شرایط پیدا نمیکنند , نا آماده تر از تیم ملی کشورمان وارد مسابقات میشوند.

اما از دیگر سو اکثر تیمهای لیگ برتری برای شروع تمرینات خود دچار مشکل هستند. اگر نگاهی به آمار روزانه کرونا در کشور داشته باشیم خواهیم دید که از مدتها پیش اغلب شهرهایی که تیمهای لیگ برتری در آنها حضور دارند , قرمز هستند و با توجه به پروتکل های بهداشتی مصوب دولت در شهرهای قرمز به لحاظ کرونا , تمامی مکانهای ورزشی سر بسته همانند سالنهای ورزشی فوتسال تعطیل خواهند بود و تا رسیدن به شرایط هشدار(زرد) حق هیچگونه فعالیتی در این سالنها وجود ندارد. پس عملا هر تیمی که بخواهد تمرین خود را شروع کند بایستی به صورت غیر قانونی و در خفا این کار را انجام دهد و در این صورت بوجود آمدن هر گونه اتفاق از جمله مبتلا شدن بازیکنان باشگاهها به کرونا دور از تصور نیست و این مسئله هم به بازیکنان , هم به تیم ملی و هم به باشگاهها ضرر خواهد زد. این یکی از مهمترین مسائل پیش رو برای شروع بازیها در مهر ماه خواهد بود و اغلب تیمهای لیگ برتری اعتقاد دارند اگر کمیته فوتسال کمی تامل کند در هفته ها و ماههای آینده احتمال فروکش کردن این بیماری خواهد بود و پس از زرد یا سفید شدن این شهرها امکان انجام تمرینات وجود خواهد داشت.

یکی دیگر از دغدقه های تیم های لیگ برتری بازیکنان غیر بومی تیم است که اسکان و همچنین خورد و خوراک آنها را دچار مشکل کرده است چرا که بازهم بر اساس پروتکل ها بهداشتی اغلب رستوران و هتل ها در شهرهای قرمز تعطیل و نیمه تعطیل است . اگر کمیته فوتسال نخواهد این مسائل را در نظر بگیرد قطعا تمام هزینه اشتباه فدراسیون فوتبال به گردن باشگاهها خواهد افتاد و در صورت بوجود آمدن هر گونه اتفاقی , ممکن است کمیته فوتسال از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.

به هر حال به نظر می آید کمیته فوتسال بایستی در این باره با تامل بیشتری اقدام نماید تا بهترین اتفاق برای هم تیم ملی , هم نماینده ایران در جام باشگاههای آسیا مس سونگون و هم باشگاههای لیگ برتری بوجود آید.

در روزهای آینده شاهد تایید و یا رد این مطلب توسط دیگر رسانه های فوتسالی خواهیم بود.

ارسلان حسینی – اخبار فوری فوتسال

افزودن دیدگاه