اصغری مقدم:دو سال از مس پیشنهاد داشتم/بازی در دو گروه جذابیت ندارد

0
44
جواد اصغری‌مقدم درباره ماندنش در تیم فوتسال سن‌ایچ ساوه اظهار داشت: کار کردن در باشگاه سن‌ایچ خیلی راحت است و من دنبال مجموعه‌ای بودم که آرامش داشته باشد. در دو سال گذشته، آرامش و فضای دوستانه‌ای در سن‌ایچ حاکم بود و دوست داشتم سال سوم هم در این تیم کار کنم.

در ۲ سال گذشته از مس سونگون پیشنهاد داشتم اما پیشنهاد آنها امسال رسمی نبود
وی درباره پیشنهاد خود از باشگاه مس سونگون تصریح کرد: امسال پیشنهاد رسمی از مس سونگون پیشنهاد رسمی نداشتم. مدیران باشگاه مس در دو سال گذشته به من لطف داشتند و از این باشگاه پیشنهاد داشتم اما مس امسال پیشنهاد رسمی به من نداد و به همین خاطر تصمیم گرفتم همچنان در خدمت سن‌ایچ باشم. مس سونگون قهرمان ایران و آسیاست و کار کردن در این تیم،  افتخاری محسوب می‌شود.

 

زور ما به مس سونگون و گیتی‌پسند نمی‌رسد، تلاش می‌کنیم جزو تیم‌های بالای جدول باشیم
سرمربی تیم فوتسال سن‌ایچ ساوه در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش امسال برای قهرمانی لیگ برتر می‌جنگد یا خیر، به تسنیم گفت: برای قهرمانی به ابزار و امکانات خوب لازم است. زور ما به گیتی‌پسند و مس سونگون نمی‌رسد و این دو باشگاه از لحاظ امکانات، از ما خیلی جلو هستند. بیشتر بازیکنان تیم ملی در مس و گیتی‌پسند هستند و نمی‌توانیم بگوییم رقیب آنها هستیم. تمام تلاش ما این است که مانند سال‌های گذشته جزو تیم‌های بالای جدول باشیم. فصل پیش چند بازیکن جوان به تیم‌های ملی معرفی کردیم که امسال هم تلاش می‌کنیم چند بازیکن جوان بالا بیاوریم و به تیم تزریق کنیم.

بودجه ما اجازه نمی‌دهد سراغ بازیکنان نامی برویم
اصغری‌مقدم در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه سن‌ایچ امسال برای خرید بازیکنان گرانقیمت و بزرگ اقدام می‌کند یا خیر، خاطرنشان کرد: خیر. بودجه باشگاه به ما اجازه نمی‌دهد سراغ بازیکنان تاپ و بزرگ برویم، البته بازیکنان ما بزرگ هستند و اگر بزرگ نبودند، نتیجه سال گذشته را نمی‌گرفتیم. آنها خیلی زحمت کشیدند و فکر نکنم بتوانیم بازیکنان نامی را جذب کنیم.

برگزاری بازی‌ها در ۲ گروه باعث کاهش کیفیت رقابت‌ها می‌شود و همه چیز به نفع تیم‌های میزبان خواهد بود
وی در مورد برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتسال در سال آینده در قالب دو گروه بیان کرد: گفته شد که لیگ در ابتدای شهریور آغاز می‌شود اما هنوز تکلیف ما مشخص نیست و برنامه‌ای اعلام نشده است. فکر می‌کنم اگر بازی‌ها در دو گروه برگزار شود، مسابقات کیفیت نخواهد داشت. در این شرایط همه شهرها نمی‌توانند میزبان باشند و همه چیز به نفع تیم میزبان می‌شود. اگر تماشاگر هم به سالن نیاید، تیم میزبان با زمین آشناست و می‌تواند از میزبانی خود بهره ببرد. تیم‌های میهمان هم ضرر می‌کنند، اما همه تیم‌ها باید بتوانند در زمین خود بازی کنند. امیدوارم بهترین تصمیم در اسرع وقت گرفته شود.

 

 

می‌توان لیگ برتر را مانند سال‌های گذشته و با تماشاگر برگزار کرد
سرمربی سن‌ایچ ساوه با اشاره به احتمال محرومیت این شهر از میزبانی فصل آینده اظهار داشت: اگر شهری چون ساوه نتواند در شهر خود میزبان باشد، تکلیف ما چیست؟ در این شرایط کار ما خیلی سخت می‌شود و امیدوارم همه تیم‌ها شرایط یکسانی داشته باشند. لیگ سال آینده را می‌توان مانند فصل گذشته برگزار کرد. هر تیم هر ۱۴ روز یک بار در خانه خود بازی می‌کند و می‌تواند امکانات خود را ضدعفونی کند. تماشاگران هم می‌توانند با رعایت پروتکل بهداشتی به سالن بیایند و تعداد کمی از آنها و با فاصله از یکدیگر،‌ بازی‌ها را از نزدیک تماشا کنند.

اگر کاندلاس خوب بود، چرا گذاشتیم برود؟؛ اگر بد بود چرا دوباره سراغش رفته‌ایم؟
اصغری‌مقدم در مورد انتصاب خسوس کاندلاس به عنوان مدیر فنی تیم ملی فوتسال گفت: کاندلاس مربی خوبی بود و چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. اگر او خوب بود، چرا اجازه دادیم برود و اگر بد بود، چرا دوباره سراغ او رفته‌ایم؟ ما وقتی کنار کسی می‌رویم و از او یاد می‌گیریم، فکر می‌کنیم به مرز پختگی رسیده‌ایم و بعد او را رد می‌کنیم تا جای او بنشینیم. این اتفاق خوبی نیست و باید بیشترین بهره را از مربیان خارجی ببریم. ما می‌توانستیم بیشتر از این از کاندلاس استفاده کنیم و او می‌تواند به مجموعه ما کمک کند.

وقفه در پرداخت پاداش باعث دلسردی ملی‌پوشان شد
وی درباره تشکیل تیم فوتسال ب، با وجود پرداخت نشدن پاداش‌های تیم ملی از دو سال پیش تصریح کرد: بهتر است اسم تیم امید را روی تیم ب بگذاریم. فدراسیون فوتبال باید موضوعات را اولویت‌بندی کند و اگر پولی موجود است، پاداش ملی‌پوشان را با آن پرداخت کند. نکته جالب تیم سن‌ایچ این بود که پاداش هر پیروزی – هر چقدر هم کم باشد – پیش از دیدار بعدی به اعضای تیم پرداخت می‌شد و همین باعث می‌شد خستگی از تن بازیکنان خارج شود. متأسفانه این وقفه در پرداخت پاداش‌ها باعث شد ملی‌پوشان دلسرد شوند.

استقلال لیگ برتر را جذاب می‌کند، اما اگر مشکل مالی دارد نیاید
سرمربی تیم سن‌ایچ ساوه درباره بازگشت استقلال به لیگ برتر فوتسال خاطرنشان کرد: حضور استقلال در لیگ برتر کمک می‌کند که تیمی در تهران داشته باشیم و بازی‌ها بیشتر از تلویزیون پخش شود. استقلال نام بزرگی دارد، لیگ را جذاب‌تر می‌کند و باعث می‌شود بازیکنان بیشتری در تهران مشغول شوند اما اگر قرار است مشکل مالی داشته باشد و نتواند از پس هزینه‌ها بربیاید، بهتر است به فوتسال نیاید.

افزودن دیدگاه