لیگ برتر فوتسال بانوان در انتظار ابلاغ تصمیمات جدید

0
37
با تغییر در وضعیت بحرانی شهر‌هایی همچون مشهد و اهواز و دستورالعمل جدید وزارت، سازمان لیگ تصمیم دارد تصمیمات جدید خود را برای تعیین‌تکلیف لیگ برتر فوتسال بانوان اعلام کند.
پرونده لیگ برتر فوتسال مردان بالاخره با برگزاری ۲ دیدار فینال بسته شد و مشغولیت‌های فدراسیون‌نشینان به پایان رسید و حالا همه چشم‌انتظار این هستند تا سازمان لیگ به قول فراموش‌شده خود برای لیگ بانوان عمل کند. حالا سرپرست کمیته مسابقات فدراسیون در اظهارنظر جدید خود از دستورالعمل جدید وزارت ورزش و ستاد ملی کرونا گفته و بازهم قول داده است تا به‌زودی تصمیم فدراسیون را برای تعیین‌تکلیف لیگ بانوان اعلام کند.
سهیل مهدی دراین‌باره اظهار کرده است: با توجه به دستورالعمل جدیدی که از طرف وزارت ورزش و جوانان و ستاد ملی کرونا در ورزش اخیرا تعیین‌تکلیف شده است، اجرای پروتکل‌های بهداشتی می‌بایست سرلوحه برگزاری مسابقات در تمامی سطوح تحت‌اختیار سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باشد. او ادامه داده است: برهمین‌اساس پس از بررسی جمیع جهات و شرایط برگزاری مسابقات لیگ به‌زودی تصمیم‌گیری انجام می‌شود و نظر نهایی را خواهیم گفت.
شرایط مشهدی‌ها در روز‌های بلاتکلیفی
قرار بود خیلی زودتر و حدود ۲۰ روز پیش تاریخ قطعی مسابقات و آغاز تمرینات به ۴ تیم حاضر در پلی‌آف اعلام شود، اما تمام این مدت سکوت فدراسیون و موکول‌کردن به فردا و پس‌فردا پاسخ پیگیری تیم‌ها بود؛ هرچند در این مدت اجازه شفاهی برای برگزاری تمرینات به تیم‌ها داده شد و تیم‌ها نیز که در برزخ برگزارشدن یا نشدن پلی‌آف قرار دارند، تصمیم گرفتند کار خود را شروع کنند. مشهدی‌های لیگ هنوز خبری رسمی از شروع تمرینات خود اعلام نکرده‌اند. برخی بازیکنان تیم به‌صورت انفرادی در سالن به تمرین می‌پردازند و در فضای مجازی منتشر می‌کنند. سارا شیربیگی که با مصدومیت شدید زانو هفته‌های پایانی لیگ را پشت‌سر گذاشت و با همان شرایط مشهد را ترک کرد، مدتی است که در مشهد حضور دارد و پیگیر انجام کار‌های فیزیوتراپی خود است. او گفته بود باوجود تعطیلی چندماهه و قرنطینه که کمک خوبی برای بهبود آسیب‌دیدگی او بود، اما به‌دلیل تعطیل‌بودن مراکز فیزیوتراپی و کاردرمانی، نتوانسته بود به‌صورت کامل آسیب خود را درمان کند. حالا شیربیگی با تعویق روزبه‌روز مسابقات نیز از فرصت استفاده کرده و برای بهبود زانوی خود استفاده می‌کند. البته تیم‌های دیگر همچون مس رفسنجان و ملی حفاری نیز از هفته‌های گذشته به‌صورت چراغ‌خاموش تمرینات خود را آغاز کرده بودند.
راه‌حل تلخ، اما عملیاتی
با گذشت ۱۰ روز از شروع تیرماه، خوش‌بینانه‌ترین زمان برای برگزاری دیدار برگشت پلی‌آف، هفته نخست مردادماه است؛ زیرا سازمان لیگ قول ۲۵ تا ۳۰ روز تمرین پیش از شروع مسابقات را به تیم‌ها داده بود. پس از آن دیدار‌های فینال و رده‌بندی باقی می‌ماند که درنهایت نیمه‌های مردادماه تکلیف قهرمان فصل مشخص خواهد شد. ازسوی‌دیگر باید اواخر شهریورماه، فصل جدید کلید بخورد تا تیم ملی بتواند هرچه‌زودتر تمرینات آمادگی تیم ملی را برگزار کند و این مسیر قطعا ملی‌پوشان و بازیکنان مطرح تیم‌های برتر کشور را با آسیب‌های زیادی روبه‌رو خواهد کرد. اما یک انتخاب دیگر نیز روی میز فدراسیون می‌تواند باشد؛ اعلام پایان لیگ بدون برگزاری بازی و اعلام قهرمان براساس جدول مسابقات. راه‌حلی که قطعا به مذاق ۲ تیم مشهدی و رفسنجانی خوش نمی‌آید. با توجه به بحرانی‌ترشدن شیوع ویروس به‌ویژه در خراسان رضوی و شهر مشهد و جنوب ایران و نیز خسته‌شدن تیم‌ها از بلاتکلیفی، بعید نیست که سازمان لیگ راه‌حل دوم را برای پایان این داستان پیچیده انتخاب کند.

افزودن دیدگاه