ناظم الشریعه:حواشی فینال تاسف دارد/تورنمنتی در شیراز برگزار میکنیم

0
16

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران اعتقاد دارد که وقتی بازیکنان حاضر در اردوی این تیم تلاش می‌کنند، یعنی شرایط در حال پیشرفت است.

محمد ناظم‌الشریعه درباره دیدار برگشت فینال لیگ برتر فوتسال که آن را از نزدیک تماشا کرد، گفت: بازی کیفیت بسیار خوبی داشت و تیم‌ها نسبت به دیدار اول، کارهای تاکتیکی خوبی می‌کردند. همه شرایط مسابقه خوب بود و گل‌هایی که به ثمر می‌رسید، نکات مثبت مسابقه بود. مس سونگون هم در لیگ وضعیت بهتری داشت، و هم هر دو دیدار فینال را برد و نشان داد استحقاق قهرمانی را دارد.

وی با تمجید از شاگردان علیرضا افضل تصریح کرد: مس در دیدار رفت خیلی خوب بود، اما روز گذشته (جمعه) گیتی‌پسند عملکرد بهتری داشت و نتوانست از فرصت‌ها استفاده کند. سعید مومنی در بازی رفت و علیرضا صمیمی در دیدار برگشت عملکرد بسیار خوبی داشتند و در مجموع، دروازه‌بانان مس نقش پُررنگی در قهرمانی مس ایفا کردند. در آن سوی میدان فالکون (دروازه‌بان برزیلی گیتی‌پسند) هرچقدر در مسابقات لیگ برتر خوب بود، در فینال نمایش خوبی نداشت.

 

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درخصوص جشن قهرمانی نارنجی‌پوشان و حاشیه‌های پس از مسابقه خاطرنشان کرد: دیدم که اتفاقاتی پیش آمد. نمی‌دانم درباره این حاشیه‌ها چه بگویم و آدم واقعاً تاسف می‌خورد. چند دقیقه در جشن قهرمانی بودم تا به کسی بی‌احترامی نشود و بعد به خاطر پرواز به فرودگاه رفتم.

ناظم‌الشریعه درباره اردوی برگزار شده ملی‌پوشان فوتسال خاطرنشان کرد: با وجود لغو دو اردوی قبلی،‌ این اردو با همه شرایط سخت خود بسیار بسیار خوب بود و پروتکل‌ها هم به خوبی رعایت شد. به بازیکنان گفته بودم که تمرین داشته باشند و کیفیت آنها خوب بود. با وجود اینکه این اردو خارج از زمان تمرینی بازیکنان بود و آنها کمی در کار با توپ مشکل داشتند. این بازیکنان تمام تلاش خود را کردند و این تلاش نشان می‌دهد شرایط رو به پیشرفت است.

وی در مورد پایان همکاری کادر پزشکی تیم ملی فوتسال با این تیم اظهار داشت: آنها خیلی برای تیم زحمت کشیدند، اما به تمرین نیامدند. من و کمیته فوتسال برای کادر پزشکی تصمیم نمی‌گیریم و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون با این پزشکان قرارداد بسته‌اند. کمیته فوتسال از این کمیته خواست تا برای تیم ملی، کادر پزشکی معرفی کنند. مشکلات مالی خیلی آزار می‌دهد. آنها هم حق دارند و می‌خواهند پول خود را بگیرند. روز گذشته دکتر خانلری و سیف‌برقی به تمرین آمدند.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره اینکه قرار مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا مرداد یا آبان امسال برگزار شود، بیان کرد: هنوز رسماً چیزی به ما اعلام نشده است. بهترین حالت این است که مسابقات یک سال به تعویق بیفتد، اما انگار می‌خواهند رقابت‌ها را در سال ۲۰۲۰ برگزار کنند و آبان هم نسبت به مرداد ماه، زمان بهتری است. در این شرایط کار ما سخت می‌شود، اما تلاش می‌کنیم برنامه‌ریزی کنیم و اردوهای خود را برگزار می‌کنیم.

ناظم‌الشریعه در مورد لغو دو تورنمنت تایلند و کاسپین گفت: با لغو تورنمنت کاسپین، حتماً برنامه‌ریزی می‌کنیم تا تورنمنتی را در شهریور و در شهر شیراز داشته باشیم. با چند کشور دیگر مذاکره می‌کنیم تا آنها را به این تورنمنت دعوت کنیم. به دیدارهای دوستانه نیاز داریم. پیگیری می‌کنیم تا اول آبان دیداری تدارکاتی داشته باشیم و می‌خواهیم با تیم‌های خوب دنیا بازی کنیم. با این وجود و با شیوع کرونا نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

افزودن دیدگاه