طبق حکم من همچنان سرمربی تیم ملی امید هستم

0
162

‍ حمید شاندیزی‌ سرمربی خراسانی تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران درباره ادامه یا عدم فعالیت خود در این تیم گفت :

هنوز مشخص نیست که قرار است من به همراه سایر دستیارانم در تیم امید فعالیت کنم یا اینکه دیگر همراه این تیم نباشم. طبق حکم قبلی بنده همچنان سرمربی تیم زیر ۲۰ سال هستم و اگر کمیته فوتسال تصمیم جدیدی بگیرد حتما به من یا سرمربی جدید اعلام می ‌کند. ولی این اتفاق تا این زمان رخ نداده است. در جلسه ای که با کمیته فنی داشتم برای عملکرد تیم در رقابت‌ های قهرمانی آسیا دفاعیات خود را بیان کردم که کمیته فنی ۷۰ تا ۸۰ درصد با صحبت‌ های بنده موافق بودند. اما بیشتر نظر این کمیته درباره نباختن تیم بود. در حالی که در فوتسال سرمربی نمی ‌تواند به جای بازیکن در زمین حاضر شود و ضربه نهایی را بزند و این اتفاق ممکن بود برای هر تیمی رخ دهد.

بارها در کمیته فنی گفته بودم که تیم‌ هایی مانند ویتنام ، اندونزی ، هنگ کنگ ، ژاپن و سایر کشور های آسیایی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در فوتسال داشته‌ اند و اگر غفلت کنیم از ما پیشی می ‌گیرند و لازم بود فدراسیون نشین ‌ها دید خود را نسبت به این رشته بازتر کنند تا امکانات بیشتری برای فوتسال فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه آرامش نیازمند همه تیم‌ ها است در خصوص لیگ برتر بیان کرد : امیدوارم این صحبت ‌ها موجب ناراحتی بعضی از دوستان نشود. ولی در حقیقت لیگ فوتسال باشگاه‌ های ایران کیفیت لازم را ندارد و افرادی در لیگ سرمربی هستند که حتی سابقه فوتسالی هم ندارند. اما به دلیل شرایط مالی باشگاه ‌ها مدیران سعی می ‌کنند با مربیانی کار کنند که توقع مالی کمتری دارند. ولی به این موضوع اهمیت نمی ‌دهند که آیا این سرمربی می ‌تواند در آینده خروجی خوبی برای سایر بازیکنان تیم داشته باشد یا خیر ؟ مدیران ورزشی در فوتسال با هدف هزینه کمتر در این رشته ورزشی فعالیت می‌ کنند تا بازیکنان رشد نکرده و یادگیری حداقلی صورت بگیرد و بازیکنان جوان نیز به لیگ تزریق نشوند. بازیکنان با کیفیت نیز در لیگ‌ های خارج از کشور فعالیت می ‌کنند تا این موضوع سبب شود لیگ ضعیف شود که آسیب آن به تیم‌ ملی می‌ رسد.

شاندیزی در مورد اینکه بسیاری از مربیان با تجربه بیرون از گود نشسته اند گفت : دلیل این اتفاق فقط موضوع مالی است و آنها حاضر نیستند با مبلغی که در شان خود نمی ‌بینند در فوتسال فعالیت کنند. در مقابل افرادی هستند که حتی حاضرند از جیب خود هزینه کنند تا فقط سرمربی بمانند.

مرد مشهدیافزود : وقتی مربی نتواند اشتباه کار خود را بگیرد نخواهد توانست آموزش لازم را به بازیکنان بدهد. حال این موضوع سبب شده مربیان فعلی فوتسال به دنبال بازیکنانی باشند که بتواند سبب موفقیت تیم شوند. برای تیمی هم که نزدیک به ۱۰ بازیکن ملی ‌پوش دارد هر مربی در نظر بگیرید موفق می ‌شود. در صورتی که مربی بزرگ را باید برای تیم ‌ها متوسط انتخاب کنیم تا همراه با آموزش سبب موفقیت تیم شود.

سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران ادامه داد : یکی از آرزوهایم اقتدار تیم ملی فوتسال در رقابت‌ های قهرمانی آسیا است. اما این تیم کار خیلی سختی در پیش دارد. زیرا همه تیم‌ های آسیایی در تمام رده ‌ها به خصوص بزرگسالان برنامه‌ ریزی گسترده‌ای انجام داده اند و سال سختی برای تیم ملی فوتسال در پیش است. با این حال امیدوارم با تمرینات مستمر به موفقیت ‌های چشمگیری برسند. البته اگر شرایط تیم ملی فوتسال بزرگسالان نیز مانند تیم زیر ۲۰ سال رقم زده شود که با ۳۴ روز تمرین به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد شاید آنها نیز نتیجه لازم را نگیرند. ولی آرزوی من قهرمانی تیم ملی فوتسال در آسیا است.

افزودن دیدگاه