ناظم الشریعه:وقتی بازیکنان جوان اردوی تیم ملی را تجربه می‌کنند، تفاوت‌ها و نوع تمرین و برنامه‌ها را نیز می‌بینند

0
103

«سیدمحمدکاظم ناظم الشریعه» امروز سه شنبه در گفت و گویی گفت: پنجمین اردوی تیم ملی فوتسال با دعوت از جوان‌های لیگ برگزار شد و هدف ما این بود که بازیکنان جوان فضای جدید تیم ملی را تجربه کنند.

وی گفت: ۲۷ شهریورماه رقابت‌های لیگ به پایان می رسد و از این تاریخ به مدت ۲ روز تا ۲۹ شهریور باید بازیکنان جوان و لژیونر را پیش از اعزام به رقابت‌های آستارخان آماده کنیم که زمان خیلی کمی است. اما در تلاش هستیم درهمین زمان کم بازیکنان  آماده سازی لازم را انجام دهند و برای مسابقات پیش رو آماده شوند.

رقابت‌های بین المللی فوتسال کاسپین کاپ آستاراخان از ۳۱ شهریور تا ۳ مهر در کشور روسیه با حضور تیم‌های ملی فوتسال ایران، روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال با تاکید براینکه حضور جوان‌ها در اردو سبب افزایش عملکرد آنها در باشگاه‌ها نیز می‌شود، گفت: وقتی بازیکنان جوان اردوی تیم ملی را تجربه می‌کنند، تفاوت‌ها و نوع تمرین و برنامه‌ها را نیز می‌بینند تا لیگ باشگاه‌های ایران نیز با کیفیت بهتری برگزار شود.

وی با اشاره به دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتسال با ۳ تیم اروپایی بیان کرد:‌ مصاف با تیم‌های اسلواکی، اوکراین و بلاروس پس از برگزاری مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی آسیا برگزار می شود. در حالی که در مرحله مقدماتی کار سختی پیش رو نداریم و صعود تیم ملی فوتسال به مرحله نهایی قطعی است و هدف بیشتر تجربه اندوزی بازیکنان جوان است.

مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا اسفندماه سال جاری برگزار می شود تیم ملی فوتسال از ۱۰ تا ۱۳ آذرماه در شهر مقدس مشهد مقابل تیم‌های اروپایی یاد شده صف‌آرایی می‌کنند.

ناظم الشریعه به کیفیت مسابقات لیگ اشاره کرد و گفت: شرایط مالی باشگاه‌ها سبب شده بازیکنان با کیفیت به سمت کشورهای دیگر برای حضور در لیگ فوتسال بروند. زیرا لیگ ایران توانایی جذب آنها را ندارد. البته این شرایط برای بازیکنان لژیونر از نظر مالی شاید خوب جلوه کند ولی سبب افت کیفی رقابت‌های لیگ ایران می‌شود.

وی ادامه داد:‌باید به گونه ای برای لیگ برنامه‌ریزی شود که شرایط کیفی لیگ مطلوب شده و بازیکنان بیشتر به حضور در لیگ ایران راغب شوند.

سرمربی تیم ملی فوتسال با اشاره به عملکرد تیم مس سونگون در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا و جهان گفت: مسابقات آسیا و جهانی اختلاف فوتسال ایران با بعضی از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکای جنوبی را نشان داد. این موضوع گواه آن است که باید بیشتر کار و تلاش کرد و سازمان لیگ نیز جاذبه‌های لازم را برای فوتسال فراهم کند.

ناظم الشریعه افزود: وقتی جاذبه لیگ بیشتر شود، انگیزه باشگاه‌ها برای سرمایه‌گذاری نیز افزایش یافته و سبب تاثیر آن بر تیم ملی می‌شود.

او در خصوص تاثیر تغییرات در ریاست سازمان لیگ فوتسال و فوتبال ساحلی و رفتن «محمدحسن انصاری فرد» ‌ از این نهاد بیان کرد: صحبت من درباره فرد نیست. بلکه  منظورم راهبرد مناسب هر سازمان و نهادی برای موفقیت با برنامه‌ریزی است که سبب پیشبرد اهداف می‌شود.  زیرا بازیکن ابزار تیم ملی است و وقتی بتوان به خوبی برای لیگ برنامه‌ریزی کرد، کیفت تیم ملی نیز به مراتب بهتر می‌شود.

افزودن دیدگاه