بررسی یکی از گزینه های مناسب تیم ملی بانوان،مهندسی شریف

2
357

مهندسی ِ شریف
سرمربی جوان و با انگیزه مشهدی این روزها یکی از شانس های اول هدایت تیم ملی میتواند باشد

تیم ملی فوتسال بانوان پس از قهرمانی آسیا در فرودین ۹۶، تا به امروز نتوانسته یک سرمربی رسمی را در کنار خود ببنید، بعد از رفتن مظفر به کویت، پس از ۹ ماه بی خبری، علی رعدی به عنوان مدیرفنی تیم ملی و زیور بابایی و شهناز یاری در قالب مربیان تیم ملی معرفی شدند که یاری با اعتراض اعلام کرد دو دوره قهرمانی آسیا توسط مربیان زن رقم خورده و نیازی به حضور مردان نیست. حالا پس از گذشت مدت ها از این بلاتکلیفی ها و کش و قوس ها، فدراسیون تصمیم گرفته است از بین مربیان برگزیده لیگ برتری سرمربی زن آینده تیم ملی را به زودی انتخاب کند.
لیگ برتر فوتسال تا به اینجای کار سه هفته را پشت سر گذاشته و در این مدت مربیان با تیم هایشان نشان داده اند که کدام یک در قامت قهرمانی هستند. تیم هیات فوتبال خراسان رضوی در همین چند بازی برای رقیبان خود خط و نشان اساسی کشیده است و به ادعای بسیاری از تیم ها کاپ قهرمانی امسال به مشهدی ها خواهد رسید. تیمی که مغز متفکر آن بدون شک فاطمه شریف است، کسی که تقریبا نیمی از عمر خود را با فوتسال گذرانده است و چندین قهرمانی و نایب قهرمانی را در کارنامه خود دارد و ۷ سال با پیراهن تیم ملی برای کشور بازی کرده و افتخارات زیادی به دست آورده است. خانم گل بلند قامت فوتسال در هشتمین دوره لیگ برتر که همزمان با دوران بازیکنی خود مربیگری فوتسال آسیا را نیز گذراند و توانست عنوان جوان ترین مدرس فوتسال آسیا در ایران را به خود اختصاص دهد.
امسال دوباره شریف به شهرش بازگشته و قول داده تا کاپ قهرمانی را پس از سال ها انتظار به مشهد بیاورد. نگاهی به کارنامه او نشان می دهد او چیزی برای در اختیار گرفتن هدایت تیم ملی کم ندارد او دو فصل قبل نشان داد بدون ستاره و ملی پوش و با جوان ترین بازیکنان لیگ می تواند برای سکو رفتن بجنگد و حالا با وجود ملی پوشان و مهره های کلیدی قرار است امسال همه علاقه مندان به فوتسال را به آتش بازی در لیگ دعوت کند.
شریف دانش آموخته رشته مهندسی برق است، شاید در نگاه نخست با فوتسال غرابتی ندارد اما با دیدن هوشمندی های او در هدایت تیم ها و استفاده از بازیکنان و تاکتیک ها در مسابقات، به حضور یک مهندس بر سر این تیم پی می بریم، چیزی که نقطه تمایز تیم های او با دیگران است. شریف نمونه خوبی از همنشینی دانش، تجربه و انگیزه در یک مربی است و قطعا چنین خصوصیاتی شانس او را بیشتر می کند تا سکان هدایت تیم ملی ان هم در شرایطی که هوای تیم ملی پرتلاطم و ابری است و نیاز دارد به ساحل آرامش و ثبات برسد.
سال ۹۵ او از سوی شهناز یاری سرمربی تیم ملی نوجوانان به عنوان دستیار و مربی تیم ملی معرفی شد، همین اتفاق باعث شد تا برای اولین بار در قامت سرمربی هدایت تیم پیروزی کامیاران ورود کند و در اولین تجربه اش با عنوان قهرمانی لیگ یک راهی لیگ برتر شوند. تجربه بعدی او هدایت تیم شهرش یعنی مشکی پوشان در سال ۹۶ بود که باعث شد بهترین نتیجه مشهدی ها در لیگ رقم بخورد و با وجود مدعیان قدرتمند چهارم شوند. سال گذشته نیز او به عنوان مربی – بازیکن نامی نو در کنار شهناز یاری حاضر شد و با بازوبند کاپیتانی کاپ قهرمانی فصل را بالای سر برد.

2 ديدگاه

افزودن دیدگاه