حسین شمس : تیم ملی فوتسال حداقل یک ماه زمان میخواهد/ برای پلی آف عجله نکنید!

0
72
سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران می‌گوید این تیم برای حضور در جام ملت‌های آسیا یک ماه زمان نیاز دارد و نباید در برگزاری مرحله پلی آف عجله کرد.

به گزارش اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر، جلسه هم اندیشی مدیران لیگ برتر فوتسال روز گذشته در شرایطی به پایان رسید که برگزاری مجدد مرحله پلی آف در این نشست تصویب شد. هرچند هنوز ساز و کار برگزاری پلی آف در سالِ شلوغ و حساس فوتسال هنوز مشخص نشده است اما حسین شمس سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران می‌گوید نباید در برگزاری این مرحله عجله کرد.

شمس: امسال مسابقات جام ملت‌های آسیا و انتخابی جام جهانی را در پیش داریم. بهتر است این فصل با سرمربی تیم ملی فوتسال بیشتر هماهنگ شوند. برگزاری مسابقات لیگ واجب است اما باید نظرات سرمربی تیم ملی هم در آن گنجانده شود.

وی افزود: یک ماه، حداقل فرصتی است که سرمربی تیم ملی پیش از جام ملت‌ها برای آماده سازی و ریکاوری تیمش به آن نیاز دارد. ممکن است بازیکنانی آسیب دیده و یا خسته باشند. این بازه زمانی می‌تواند به بازگشت بازیکنان کمک کند. ضمن اینکه سرمربی هم برنامه‌های تاکتیکی دارد که باید در تمرینات به آن برسد.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال یادآور شد: به نظرم در برگزاری پلی آف نباید عجله کنند. یک ماه به تیم ملی فرصت بدهند و پلی آف را بعد از جام ملت‌ها برگزار کنند. حتی می‌توان جوری مسابقات لیگ را برگزار کرد که تعطیلات نیم فصل با جام ملت‌های آسیا همزمان شود و نیم فصل دوم بعد از رقابت‌های آسیایی انجام شود. در کشوری مثل چین هم مسابقات لیگ فوتسال ۹ یا ۱۰ ماه طول می‌کشد. چرا لیگ ما نباید اینطور باشد؟ اگر تیم‌های ما پول ندارند، از همان ابتدا تیم دیگری را جایگزین کنند.

افزودن دیدگاه