طیبی پس از نایب قهرمانی در جام باشگاه های اروپا : حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا آرزویم بود/ هیچ پزشکی به من اجازه بازی نمی‌داد!

0
294

تیم فوتسال غیرت قزاقستان که از حضور حسین طیبی ملی‌پوش ایرانی خود در ترکیبش سود می‌برد روز یکشنبه در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل اسپورتینگ لیسبون شکست خورد و به مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید.

حسین طیبی ستاره ایرانی این تیم که با وجود آسیب دیدگی و با دست شکسته در ترکیب تیمش حضور داشت،‌ در نیمه نهایی این مسابقات موفق به گلزنی مقابل بارسلونا شد و در دیدار فینال هم در ترکیب ثابت تیمش حضور داشت.

سال‌های گذشته تجربه حضور در مراحل مختلف لیگ قهرمانان اروپا را داشتی اما برای اولین‌بار به فینال این مسابقات رسیدی، به نظرت این تجربه چطور بود؟

اول از همه خدا را شکر می‌کنم توانستم نماینده خوبی برای ایران باشم و حداقل در فینال اروپا، ایران یک نماینده داشته باشد. بازی در چنین سطحی برای من فوق‌العاده، رویایی و یک تجربه خیلی بزرگ بود. فکر می‌کنم فقط من در فوتسال و علی دایی در فوتبال تجربه فینال لیگ قهرمانان اروپا را داریم. این اولین تجربه من در فینال لیگ قهرمانان بود. تجربه کسب مقام سومی و چهارمی این مسابقات را داشتم، اما یکی از آرزوهایم بود که فینال این مسابقات را تجربه کنم. خدا را هم بابت این موضوع شکر می‌کنم که در میدان بسیار بزرگی بازی کردم. خیلی دوست داشتیم قهرمان این بازی‌ها شویم، تمام تلاش‌مان را هم کردیم، اما نشد.

با دست شکسته و مصدومیت در نیمه نهایی بازی کردی، کادرفنی غیرت مخالفتی با این موضوع نداشت؟

واقعیت این است هیچ پزشکی به من اجازه بازی نمی‌داد، چون دستم از دو ناحیه شکسته است. دو بازی نیمه نهایی و فینال را هم با این وضعیت بازی کردم. تمام کسانی که در سالن بودند و می‌دانستند دست من در چه وضعی است، واقعاً از حضورم در زمین تعجب کردند، چون واقعاً با این دست نمی‌شود بازی کرد، ولی بازی در فینال برای باشگاه و خود من بسیار مهم بود. بازی در این سطح یکی از آرزوهایم بود. وقتی به نیمه نهایی اروپا می‌رسید بدون شک همه دنیا این بازی‌ها را می‌بینند. خیلی دوست داشتم در این مرحله بازی کنم. خیلی سختی کشیدم و درد داشتم ولی تمام آن اتفاقات را فراموش کردم. با اینکه خیلی دوست داشتم قهرمان اروپا شوم، اما بازهم خدا را شکر می‌کنم،‌ چون بازی در فینال اروپا برای من اتفاق خیلی بزرگی بود.

مقابل بارسلونا در نیمه نهایی موفق شدی یک گل زیبا بزنی و عملکرد خیلی خوبی هم داشتی.

بارسلونا تیمی قدرتمند و همیشه جزو یکی از مدعیان است. بازی با این تیم هم گره خورده بود و پایاپای بود اما خدا را شکر توانستم مقابل این تیم یک گل بزنم و یک پاس گل هم بدهم. همانطور که گفتم بازی با دست شکسته آن هم مقابل تیم‌های بزرگ دنیا خیلی سخت است، چون برخوردهای بسیار زیادی در بازی به وجود می‌آید. الان هم من به خاطر همین برخوردها مصدومیت دستم تشدید شده و مجبورم دوباره دستم را گچ بگیرم.

وضعیتت در تیم غیرت چطور است، از شرایط راضی هستی؟

خدا را شکر الان وضعیت خیلی خوبی دارم. در اوایل خیلی سخت بود در تیم جا بیفتم، همه بازیکنان و مربیان ما برزیلی هستند و خیلی سخت است اعتماد آنها را جلب کنید اما خدا را شکر من این کار را انجام دادم و الان هم وضعیتم در تیم بسیار خوب است. هنوز برای سال آینده تصمیمی نگرفته‌ام و فقط به استراحت فکر می‌کنم، چون یک فصل سخت و پُر از بازی را پشت سر گذاشتم. مطمئناً بعد از استراحت تصمیمی می‌گیرم که به پیشرفتم کمک کند. این موضوع را هم باید بگویم که بازی کردن در غیرت برای من یک افتخار است. نه اینکه چون خودم در این تیم بازی می‌کنم چنین حرفی بزنم، هر ایرانی دیگر هم در این تیم بود همین حرف را می‌زدم، افتخار می‌کنم در تیمی بازی می‌کنم که در هر تورنمنتی مدعی است.

سطح نیمه نهایی لیگ قهرمانان چطور بود، به نظر می‌آید سطح این مسابقات بسیار بالاتر از دیگر تورنمنت‌ها باشد.

به نظرم بالاترین سطح فوتسال دنیا بدون شک مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا است. در خیلی از تورنمنت‌های بزرگ بازی کرده‌ام ولی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان بالاترین سطح مسابقات دنیا است،‌ چون تیم‌های این مرحله بهترین بازیکنان دنیا را جذب می‌کنند تا بتوانند نتیجه بگیرند.

محبوبیت خوبی هم بین هواداران غیرت داری.

بازهم  می‌گویم من خیلی سختی کشیدم تا در این تیم جا بیفتم. در جایی که همه برزیلی‌ هستند خیلی سخت است مربی به تو اعتماد کند. خدا خیلی به من کمک کرد و خودم هم تلاش زیادی کردم تا جا بیفتم. بازی کردن در این تیم و در این سطح یک افتخار است.

و صحبت پایانی…

یک تشکر از تمام هموطنان می‌کنم که در این مدت پیگیر وضعیت من بودند. مردم ایران،‌ ورزش دوستان و اهالی فوتسال در این چند روزه به من محبت داشتند و این را بدانند که من تمام تلاشم را کردم تا نماینده خوبی برای ایران باشم.

افزودن دیدگاه