سعید نجاریان:نحوه کنار رفتن کفاشیان ظلم است/ کادر فنی تیم امید تفکراتش را دور بریزد!

0
150

به گزارش اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر ,سعید نجاریان ، درباره زمان شروع مسابقات لیگ برتر فوتسال، تصریح کرد: آخرین جلسه هیأت رئیسه سازمان لیگ پیش از سال جدید برگزار و مقرر شد لیگ برتر نیمه اول تیرماه ۹۸ و احتمالاً روز هفتم تیر آغاز شود. فقط مانده است بحث پلی آف که قرار است بعد از جلسه با مدیران باشگاه‌ها، در این باره تصمیم گیری صورت بگیرد. باید نواقص پلی آف که سال گذشته آن را برای اولین بار اجرا کردیم برطرف شود و در این زمینه حتماً نظر باشگاه‌ها را جویا می شویم.

تغییر زمان لیگ فوتسال امید

وی در ادامه به تغییر زمان مسابقات لیگ برتر امیدهای کشور اشاره و از کادر فنی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال انتقاد کرد. عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ گفت: پس از لیگ برتر بزرگسالان، مسابقات امیدهای ایران بیشترین سابقه را در فوتسال کشورمان دارد. نزدیک به ۲۰ سال است که رده سنی امیدها در فوتسال لیگ دارد. برنامه ریزی کرده بودیم که اردیبهشت ماه این مسابقات آغاز شود ولی متأسفانه کادر فنی تیم امید تاکید داشت باشگاه‌ها به آنها بازیکن نمی‌دهند.

کادر فنی تیم امید تفکراتش را دور بریزد

نجاریان ادامه داد: کادر فنی تیم امید در نامه‌ای به رئیس و دبیر فدراسیون فوتبال اعلام کرد که کمیته فوتسال با آنها همکاری کند و زمان مسابقات فوتسال باشگاهی امیدهای ایران را تغییر بدهد. می‌خواهم در این ارتباط یک نکته بگویم. اگر تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی کلمبیا و در جام ملت‌ها نتیجه گرفت به این خاطر بود که بازیکنان این تیم از دل لیگ به مسابقات رفتند. مربیان تیم امید نگران هستند بازیکنانشان در باشگاه‌ها مصدوم و یا دچار مشکلاتی شوند. آنها باید این تفکرات را دور بریزند. به هر حال با درخواست کادر تیم امید، مقرر شد لیگ امیدهای کشور از تیرماه آغاز شود.

نحوه کنار رفتن کفاشیان ظلم است

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتسال درباره مطرح شدن بحث بازنشستگی در کمیته فوتسال و کنارگذاشتن علی کفاشیان یادآور شد: کفاشیان سال‌های زیادی برای فوتبال و فوتسال ایران زحمت کشید. اگر امروز ما سازمان لیگ فوتسال را داریم در زمان ریاست کفاشیان این اتفاق رخ داد. اینکه کفاشیان به این شکل کنار برود ظلم بزرگی در حق او است. شرایط را طوری برای کفاشیان سخت کردند که او می‌گوید حاضر نیست دیگر در فدراسیون باشد.

از حضور انصاریفرد بی اطلاعم

وی درباره احتمال حضور محمدحسن انصاریفرد به جای کفاشیان در سازمان لیگ فوتسال، تصریح کرد: اطلاعی ندارم ولی انصاریفرد هم از قدیمی‌های فوتسال بوده و چهره موجهی برای این رشته است. این بستگی به نظر فدراسیون دارد. در حال حاضر بسیاری از پست‌های فدراسیون فوتبال از جمله نایب رئیسی اول و دوم به خاطر بازنشسته‌ها خالی است. بسیاری از مسئولان کمیته‌های فدراسیون، بازنشسته هستند. فدراسیون اول باید تکلیف این سمت‌ها را مشخص کند.

انتصاب دو عضو هیأت رئیسه بدون تیم!

به گزارش خبرنگار مهر، قرار است انتخابات هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتسال روز سوم اردیبهشت برگزار شود که بعد از این انتخابات، رئیس و دبیر جدید سازمان لیگ معرفی خواهند شد. نجاریان در پاسخ به این سوال که آیا افراد فعلی هیأت رئیسه که فاقد تیم هستند می‌توانند در انتخابات شرکت کنند؟ گفت: بنده مجدداً به عنوان یکی از نمایندگان باشگاه‌ها در این انتخابات حاضر خواهم بود. در اساسنامه قید شده باید یکی از نمایندگان باشگاه‌ها و یکی از نمایندگان هیأت‌های استانی تیم داشته باشند. این الزامی است. دو نفر هم با پیشنهاد سازمان لیگ و تصویب فدراسیون فوتبال می‌توانند بدون داشتن تیم عضو هیأت رئیسه شوند.

فدراسیون فوتبال جلوی اصلاح اساسنامه ما را گرفت

نجاریان افزود: یکی از مواردی که می‌خواستیم اساسنامه هیأت رئیسه را اصلاح کنیم این موضوع بود که کاندیداها باید حداقل پنج سال سابقه مدیریت داشته باشند. متأسفانه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال این اصلاحیه‌ها را حذف کرد. فوتسال برای فدراسیون فوتبال در اولویت نیست.

افزودن دیدگاه