تقی پور :تنها ایرادى که مى‌توانم بگیرم فقط انجام سه بازى و مشخص کردن برنده به روش دو از سه است که تا پایان اگر چنین باشد دیگر حرفى باقى نمی‌گذارد!

0
58

به گزارش اخبار فوری فوتسال و به نقل از فرهیختگان , تقی‌پورگفت : مطمئن بودم که برای دومین بار متوالی قهرمان می‌شویم
امسال براى اولین بار فوتسال، پلى‌آف را تجربه کرد که در ابتدا منتقدان زیادى داشت اما هرچه به روزهاى پایانى فصل نزدیک شدیم بر همراهان این روش جهانى و به روز برگزارى افزوده شد. ویترین فوتسال ایران دیدار نهایى بین دو تیم پرمهره گیتى‌پسند اصفهان و مس سونگون ورزقان بود که با حضور بیش از ۴٠٠٠ تماشاگر همچنین رئیس فدراسیون فوتبال و پدروگالان رئیس دپارتمان داورى فوتسال جهان برگزار شد و درنهایت این مسى‌ها بودند که جام قهرمانى را بالاى سر بردند و بهانه‌اى شد که سراغ سرمربى تیم قهرمان لیگ برتر فوتسال برویم.

زمانی که مس را تحویل گرفتید با صدر جدول فاصله داشتید. چه اتفاقی افتاد که قهرمان شدید؟
بله، زمانى که تیم را تحویل گرفتم هفت بازى گذشته بود اما به خدا توکل و کار را شروع کردم، چون مى‌دانستم خدا کمکم خواهد کرد. نیم‌فصل اول حمید احمدى را به دلیل پارگى رباط صلیبى و محمدرضا سنگ‌سفیدى را به خاطر رفتن به ایتالیا از دست دادیم و کار براى ما سخت شده بود و با تلاش فراوان تیمى توانستیم با وجود مشکلات در جدول مسابقات دوم شویم. به دلیل پلى‌آف مى‌دانستیم کار سختى پیش رو داریم اما من به همه گفته بودم مس واقعى را در پلى‌آف خواهید دید؛ مطمئن بودم دوباره کاپ را به تبریز برده و دبل خواهیم کرد. این ایمان قلبى من بود و فقط با کمک خداوند و همت بچه‌ها میسر مى‌شد که درنهایت چنین شد و ما این ماراتن سخت را بردیم.
لیگ امسال با پلی آف چطور بود؟
فوق‌العاده منظم برگزار شد. اکثر کشورهاى حرفه‌اى در ورزش، نه‌فقط در فوتسال بلکه در رشته‌هاى مختلف از روش پلى‌آف براى تعیین قهرمان استفاده می‌کنند و باتوجه به اینکه سازمان لیگ اولین تجربه خود را پشت سر می‌گذاشت نباید انتظار مى‌داشتیم که همه چیز ایده‌آل باشد اما همین پلى‌آف باعث شد که در همه تیم‌ها ایجاد‌ انگیزه شود و روح جدیدى در بدنه فوتسال کشور دمید به شکلى که همه می‌جنگیدند تا در جمع هشت تیم مرحله پلى‌آف و سپس در جمع فینالیست‌ها باشند و این تنور مسابقات را گرم و گرم‌تر کرد که اوج آن در تبریز و بعد اصفهان بود که تا لحظات پایانى کسى نمی‌توانست قهرمان را به صورت قطعى مشخص کند این یعنى لیگ پویا و فوتسال ناب ایرانى.

آیا تا به حال این همه تماشاگر دیده بودید؟
ما پارسال هم در تبریز قهرمان شدیم اما شاید هزار نفر هم در سالن پورشریفى حاضر نبودند اما امسال رکوردها با ۶٠٠٠ تماشاگر شکسته شد. جالب‌تر اینکه حجم زیادى از این هواداران خونگرم ما و بقیه تیم‌ها را در سفرها همراهى می‌کردند که نمونه بارز آن در اصفهان بود و حمایت بى‌دریغ و پرشور آنها، زمان ورود به سالن پیروزى اصفهان و دیدن حجم زیاد مردم مشتاق به‌عنوان یک عضو خانواده فوتسال به خودم بالیدم و این زیبایى و جذابیت فوتسال است که ۴٠٠٠ نفر حاضر در سالن و ٢٠٠٠ نفر پشت درهاى ورزشگاه بیقرار دیدن فینال هستند، این است فوتسال جهانى ما و فوتسالى که در خون ما ایرانى‌هاست.

یعنی پلى‌آف هیچ ایرادی نداشت؟
تنها ایرادى که مى‌توانم بگیرم فقط انجام سه بازى و مشخص کردن برنده به روش دو از سه است که تا پایان اگر چنین باشد دیگر حرفى باقى نمی‌گذارد و ان‌شاءالله براى سال بعد چنین کنند.

از عملکرد کدام بازیکن بیشتر راضی بودید؟
بى‌انصافى است اگر بخواهم اسم شخص خاصى را بیاورم چون هرکدام از ستاره‌ها در بازی‌هاى خاص گره‌گشاى ما بودند و ما در مجموع باهمدلى و به صورت زنجیروار فقط به هدف‌مان یعنى قهرمانى فکر کردیم و برایش جنگیدیم، همه بازیکنانم عالى بودند.

هدف بعدى شما چیست؟
من در اختیار باشگاه هستم و برنامه خودم را تقدیم‌شان خواهم کرد، ما با توجه به اینکه مسابقات آسیایى در پیش داریم و با عنایت به اینکه امسال نمی‌توانیم همچون سال قبل از بازیکنان کمکى بهره ببریم باید به صورت کاملا حرفه‌اى تیم ببندیم تا اینکه در مسابقات آسیایى و همچنین مسابقات باشگاه‌هاى جهان بتوانیم پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز درآوریم.

از مراسم فینال راضى بودید؟
سوال خوبى است چون حضور رئیس فدراسیون و اعضای هیات‌رئیسه، سیاسیون و مقامات در ورزشگاه در کنار پخش تلویزیونى و پوشش مناسب رسانه‌اى باعث دلگرمى ما و جامعه فوتسال مى‌شود و برگزارى این جشن باشکوه نیز در شأن فوتسال ما بود. این مدل برگزارى و حضور این افراد باعث جذب حامیان مالى نیز خواهد شد. سازمان لیگ با بضاعت محدود مالى و تعداد کم افراد در اختیار، بهترین عملکرد را داشته است.

و صحبت پایانی؟

خواهش می‌کنم براى سال آینده مسئولان امر بیشتر از گذشته به پخش تلویزیونى اهمیت دهند و همه با هم براى رشد و توسعه فوتسال همدل شویم. از داوران فوتسال و همچنین مسئولان باشگاه و اعضای کادر فنی مس سونگون تشکر می‌کنم.

نویسنده : وحید سلیمانی روزنامه نگار

افزودن دیدگاه