تاراج فوتسال ایران

1
642

تاراج فوتسال ایران

فوتسال ایران این روز ها با واقعه ای عجیب روبرو شده و آن هم کوچ هر روزه بازیکنان ایرانی به خارج از کشور و بازی در لیگ های خارجی ست.
اینکه برای هر کشور داشتن لژیونر میتواند مایه افتخار و توانمندی آن رشته باشد،حرفی درست و قابل تامل است.اما اینکه بازیکنان ایرانی لیگ برتر ایران را رها کرده و برای بازی به لیگ های درجه دو و حتی سه بروند،مایه افتخار نیست.بلکه خروج بازیکنان توانمند و از دست رفتن استعدادهای خوب این رشته است.
کشورهایی مانند آذربایجان،قرقیزستان،اندونزی و عراق کجای این رشته هستند و لیگ آنها چه مایه قدرتمند است که بازیکنان ایرانی به آنها کوج میکنند؟
اینکه درآمد برای هر ورزشکاری میتواند در اولویت باشد،حرفی درست است.اما این درآمد بر پایه چه اصلی باشد؟
اینکه بازیکنان جوان ایرانی برای کسب درآمد به این لیگ ها سفر میکند،چقدر میتواند در پیشرفت انها موثر باشد؟
لیگ امسال از همان ابتدا با کوج بازیکنان مواجه شد و در طول فصل مدام بازیکن ها با اولین پیشنهاد بار سفر بستند و رفتند؟
البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که برخی دلال ها و واسطه ها در این انتقال ها نقش دارند.چرا که تیم های خارجی قطعا چنان شناختی از بازیکنی که ملی پوش هم نیست و در لیگی که پخش تلویزیونی گسترده هم ندارد دعوت نامه ارسال میکنند،معنی جز نقش واسطه ها ندارد
در روزهای پایانی لیگ و پلی آف برخی بازیکنان ذهنشان دنبال این پیشنهاد های وسوسه انگیز بود و نمیتوان از افت آنها و کم شدن انگیزه ها نگفت!!
بازیکنان جوانی که این روزها توقع خود را تا سطح لیگ های درجه دو و سه پایین آورده اند،قطعا نباید توقع حضور در لیگ های درجه یک دنیا و حتی دعوت به تیم ملی داشته باشند‌.چرا که گلزنی در چنین لیگ هایی مایه افتخار نخواهد بود تا بر پایه آن میزان اطلاع دقیقی از توانمندی بازیکن داشت.
ای کاش بازیکنان خوب و جوان فوتسال ایران با کمی آینده نگری،درخشش در لیگ ایران که بی شک جزو لیگ های درجه یک دنیاست و سپس دعوت به تیم ملی و درخشش در ان را مد نظر داشته باشند تا پس از آن منتظر پیشنهاد های خوب از تیم های درجه یک و حتی اگر از کشورهای درجه دو و سه داشته باشند و مانند یک ستاره به آن کشورها سفر کنند.نه مانند بازیکنان انبوه برزیلی در دنیا که نام آنها را جدا از ستارگان درجه یک برزیل ،به نام دیگری خطاب میکند

یک دیدگاه

  1. پیشرفت چی کشک چی بازیکن پول میخاد مگه چند نفر دعوت میشن تیم ملی اصلا دعوت بشن که چی بشه یه پاداش ۲۰ تومنی رو هنوز بهشون ندادن .میدن اندونزی قرقیزستان گرجستان و …… پولی میگیرن که تا سه چهار سال نصفش رو تو فوتسال ایران بدست نمیادن

افزودن دیدگاه