آغاز نیمه نهایی پلی آف لیگ برتر فوتسال/ نقطه تاریک تصمیمات هیات رییسه کمیته فوتسال بالاخره فرارسید!

0
327

امسال برای اولین بار بازیهای لیگ برتر فوتسال ایران همانند لیگهای معتبر جهان در برزیل , اسپانیا, روسیه , ایتالیا  به صورت پلی آف پی گیری شد. و به خوبی اجرا شد. در این بازیها به جز فرش آرا تیمهای اول , دوم و چهارم لیگ به همراه تیم سوهان محمد سیمای قم به مرحله نیمه نهایی بازیها راه یافتند. اما اکنون نقطه تاریک برگزاری این بازیها که هفته ها قبل درباره آن صحبت کردیم فرا رسیده است. هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال به یکباره و با یک تصمیم عجیب , برخلاف برگزاری این شکل مسابقات در تمام دنیا , تصمیم گرفت که این دور از مسابقات فقط با یک بازی رفت و برگشت انجام شود. قطعا این مسئله به ضرر تیمهایی چون گیتی پسند و مس سونگون خواهد بود. آنها ماهها زحمت کشیدند و توانستند خود را در رده های اول و دوم جدول جای دهند اما متاسفانه با یک تصمیم گیری غلط ممکن است بیست و شش هفته بازیهای آنها در لیگ برتر با یک سوت اشتباه , بایک گل غیر منتظره و یا هر اتفاق دیگر به حدر رود. و این قطعا اجحاف به حق تیمهایی است که ماهها به خوبی در صدر جدول باقی مانده اند.

دلایل و امتیازات برگزاری مسابقات لیگ به صورت پلی آف را یک سال قبل عنوان کردیم و لزوم اجرای مسابقات به این روش را به سود لیگ و فوتسال خواندیم اینجا بخوانید:

تحلیل ویژه گی های اضافه شدن مرحله پلی آف به لیگ برتر

اما حالا برگزاری مسابقات در این مرحله به صورت حذفی شده است . امیدواریم در این بازیها حق به حق دار برسد و خدای ناکرده تیمی به دلایل غیر فوتسال متضرر نشود. در آینده راه حل مناسب برگزاری این دور از مسابقات را به صورتی که زیاد هم طولانی نشود خدمت شما عزیزان تقدیم میگردد.

ارسلان حسینی – اخبار فوری فوتسال

افزودن دیدگاه