بازی با صربستان دستاورد خوبی بود

0
109

سیدمحمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران، دو دیدار تدارکاتی مقابل صربستان را یکی از بهترین دستاوردهای سال ۹۷ این تیم توصیف کرد.

سیدمحمد ناظم‌الشریعه درباره دو پیروزی تیم ملی فوتسال کشورمان مقابل صربستان در اردوی این کشور اظهار داشت: طراحی ما به گونه‌ای بود که با تیم‌های فیزیکی چون صربستان بازی کنیم. ما تیم جوانی داشتیم و با شرایط سختی مواجه بودیم. بچه‌ها در بازی اول غافلگیر شده بودند، اما در مسابقه دوم شرایط متفاوتی داشتیم. برای این بازی به شهر دیگری رفتیم و سفیر ایران در صربستان هم بازی را از نزدیک تماشا کرد.

«دو دیدار مقابل صربستان بسیار خوب بود و کمک زیادی به ما کرد.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: در مسابقه دوم با نتیجه ۴ بر یک از حریف پیش افتادیم، اما تجربه کم بازیکنان‌مان و اشتباهات کوچک آنها باعث شد این فاصله نزدیک شود. مهم این بود که این بازیکنان بتوانند زیر فشار حریف مقاومت کنند و مهم‌تر اینکه کارهای تاکتیکی را به خوبی به نمایش گذاشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان با تمجید از عملکرد صربستانی‌ها برای رشد فوتسال در این کشور خاطرنشان کرد: این تورنمنت یکی از بهترین دستاوردهای سال ۹۷ برای تیم ملی بود. ما پیش‌تر با روسیه و اسلواکی هم بازی کرده بودیم، اما صربستان شرایط خاص خود را دارد. مدیران و مردم این کشور به شدت به توسعه فوتسال علاقه دارند و تیم ملی صربستان به تازگی به رتبه پانزدهم رده‌بندی جهانی صعود کرده است.

ناظم‌الشریعه درخصوص صعود تیم ملی فوتسال کشورمان به رتبه سوم رنکینگ جهانی گفت: ما خیلی به دنبال تغییر در رده‌بندی جهانی نبودیم، اما این اتفاق را به بازیکنان تیم ملی، مسئولانی که زحمت می‌کشند، مردمی که از ما حمایت می‌کنند و نیز جامعه ورزشی و ورزشی‌نویس تبریک می‌گویم. خدا را شکر می‌کنم که در این رشدی سهمی داشتیم و امیدوارم این رشد ادامه داشته باشد. این قطار همیشه حرکت می‌کند و ما هم باید با این قطار حرکت کنیم./تسنیم

افزودن دیدگاه