هشدار به کمیته فوتسال / بازیهای پلی آف با مسابقات لیگ فرق میکند !

0
274

۲۶ هفته مسابقات لیگ برتر سرانجام پایان یافت و حالا برای اولین بار در کشور ایران قرار است که مرحله پلی آف بازیهای لیگ برتر برگزار گردد. مرحله ای که فرصت بازیابی را به تیمها میدهد و برای برخی همچون گیتی پسند که قهرمان بلامنازع لیگ شده اند استرس و هیجانی دوباره ایجاد شده است چرا که ممکن است آنها این قهرمانی را به راحتی در مسابقات پلی آف از دست بدهند. از طرفی روحی تازه به تیمهای دیگر دمیده شده است و آنها با کلی امید به این مسابقات پا خواهند گذاشت.

اما چیزی که به مراتب نسبت به قبل اهمیت پیدا میکند حضور تماشاگران در بازیهای پلی آف است. متاسفانه با تصمیم هیات رییسه فوتسال بازی های مرحله نیمه نهایی که با حضور ۴ تیم برگزار میگردد به صورت یک مسابقه رفت و یک بازی برگشت انجام میشود که به این صورت زحمات تیمهای بالای جدولی نسبت دیگر تیمها در طی مسابقات لیگ نادیده گرفته میشود . این شکل از بازی در هیچ کجای جهان فوتسال تا کنون مسبوق به سابقه نیست و برای اولین بار است که کشوری میخواهد مرحله پلی آف خود را در بخش نهایی به صورت یک بازی رفت و یک بازی برگشت برگزار نماید. قطعا بعد از برگزاری این دوره از مسابقات ایرادات و معایب این شکل برگزاری بیشتر مشخص خواهد شد.

نکته مهم در این بازیها عدم تجربه کمیته فوتسال در برگزاری پلی آف است. هشدار به کمیته فوتسال اینست که قطعا تیمهای رقیب برای حضور قدرتمند تر با توجه به اینکه ارزش هر تک بازی نسبت به بازیهای لیگ برتر بیشتر خواهد بود هواداران خود را در خانه تیم میزبان به همراه خواهند برد و این مسئله حواشی جدیدی را نسبت به گذشته بوجود خواهد آورد. عدم توجه کافی به این قضایا قطعا تبعات جبران ناپذیری برای فوتسال خواهد داشت اما در صورتی که نظم کافی در مسابقات حاکم باشد به زیباییهای این رشته خواهد افزود.

لذا توصیه میکنیم با توجه به اهمیت این موضوع تعداد نیروهای امنیتی داخل سالن افزایش یافته و همچنین باشگاهها نظارت ویژه ای بر اعمال تماشاگران خود داشته باشند که خدای ناکرده مسئله جدیدی پیش نیاید. و این مرحله نیز به خیر و خوشی پایان یابد.

ارسلان حسینی – اخبار فوری فوتسال

افزودن دیدگاه