آیا قانون هیات رئیسه فوتسال به ضرر نماینده ایران در جام باشگاههای آسیا خواهد شد؟

0
155

یکی از قوانین حاشیه ‌ساز فوتسال در سال‌های اخیر، محدودیت زمانی برای بازیکنانی است که قصد حضور در جام‌باشگاه‌های آسیا را دارند. این قانون که در سال ۱۳۹۲ توسط سازمان لیگ فوتسال تصویب شده، سال ۱۳۹۴ ملغی شد تا تعداد زیادی از بازیکنان ایرانی بتوانند در جام باشگاه‌های آسیا حضور پیدا کنند، اما سازمان لیگ با توجه به گرایش بالای تیم‌های آسیایی به جذب ایرانی‌ها و متضرر شدن نماینده ایران در این مسابقات، دوباره اقدام به اجرای این قانون از سال گذشته کرد.

بر اساس این قانون، هر بازیکنی که بخواهد در جام باشگاه‌های آسیا بازی کند باید از ۶ ماه قبل قراردادش را امضا کند، این درحالی است که لیگ امسال در تاریخ ۱۶ اسفند به پایان می‌رسد و از طرفی نیز جام‌ باشگاه‌های آسیا قرار است ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ آغاز شود. بنابراین پنج ماه بین اتمام لیگ ایران و آغاز جام باشگاه‌ها فاصله می‌ماند تا به این ترتیب هیچ بازیکنی نتواند ۶ ماه زودتر از مسابقات با تیمی خارجی قرارداد ببندد.

این قانون با توجه به تقویم لیگ برتر باعث می‌شود نماینده ایران در جام باشگاه‌ها نیز از گرفتن بازیکن ایرانی محروم شود. درحالی که هدف اصلی از تصویب چنین قانونی حمایت از باشگاه‌های ایرانی بود!

منبع:ایسنا

افزودن دیدگاه