مسی که دیگر طلا نیست !! تفاوتهای کافی و نجفی / آیا مس سونگون میتواند نتایج درخشان گذشته را تکرار کند؟

0
246

مسابقات جام باشگاههای آسیا در اوایل امسال برگزار  شد و مس نماینده کشورمان در این بازیها بود. زمانی که تیم به مسابقات اعزام شد یک نفر ویژه با این تیم راهی این بازیها شد که نقش بسزایی در تغییر و تحولات مس داشت. حامد نجفی که آن موقع به عنوان عضو هیات مدیره راهی بازیهای جام باشگاههای آسیا شده بود, به طور چشمگیری در امور تیم دخالت میکرد. یکی از این موارد انتقاد او به سرمربی تیم برای بازی گرفتن از حسین طیبی بود. این اختلاف به شدت علنی شد که البته آن موقع حمید بی غم اجازه دخالت به نجفی را نمیداد. تا اینکه سرانجام تیم مس قهرمان آسیا شد و به ایران بازگشت. در اولین قدم پاداش بازیکنان تیم برای قهرمانی در آسیا پرداخت نشد. در ادامه و پس از چند هفته کافی , مدیر عامل کاربلد تیم مس سونگون که تیم را با شرایطی خاص از حامد نجفی تحویل گرفته بود و قهرمانی این باشگاه را برای اولین بار در ایران و آسیا رقم زده بود از این تیم کنار رفت و بلافاصله حامد نجفی جایگزین او شد. نجفی که چند سال قبل با هزینه های بالا نتوانست با مس سونگون نتیجه بگیرد دوباره در مسند این تیم تکیه زد. حمید بی غم که میدانست دیگر جای او در این تیم نخواهد بود پس از روی کار آمدن حامد نجفی از این تیم استعفا کرد و نجفی هم بلافاصله استعفای اورا پذیرفت.

روی کرد نجفی استفاده از بازیکنان بومی آذربایجان بود و ابتدا به شدت به دنبال جایگزینی بازیکنان بومی با بازیکنان غیر بومی بود. نجفی رابطه بسیار صمیمی با بازیکنان تیمش داشت و بازیکنان تیم به ویژه فرهاد فخیم تاثیر زیادی بر تصمیم گیری های وی داشتند. هر چه از مسابقات میگذشت مشکلات مس بیشتر میشد به ویژه اینکه فرهاد فخیم حالا بیشتر احساس مسئولیت میکرد و رفتارش فراتر از یک بازیکن برای تیم مس سونگون بر تیم سایه انداخته بود تا جاییکه او در دفاع از تیمش با داوران , تماشاگران و یا بازیکنان تیم حریف درگیر میشد و نتیجه این درگیری محرومیت سه جلسه ای وی از بازیهای لیگ بود .

نبود فرهاد فخیم تاثیر زیادی بر روند تیم مس سونگون به طوریکه در دوبازی اخیر این تیم که فرهاد فخیم در زمین حضور نداشت مس سونگون با سن ایچ ساوه به تساوی دست یافت و بازی را با اختلاف بالا در خانه به تیم فرش آرا باخت. سه بازیکن فرش آرا که امسال و سال گذشته در تیم مس بودند انگیزه های زیادی داشتند که خود را به این تیم و باشگاه ثابت کنند از جمله بهمن جعفری بازیکن مشهدی اسبق مس سونگون , محمد پیکان و همچنین محمد عیدی که در سالهای گذشته بازیکن این تیم بودند اتفاقا همین سه بازیکن در نتیجه گیری فرش آرا مقابل مس نقش بسزایی داشتند.

شکست تاریخی مس سونگون به فرش آرا آن هم در خانه و با تمامی بازیکنان ملی پوشی که داشت زنگ خطر را برای این تیم به صدا درآورد . قطعا مس سونگون با این رویه ای که پیش گرفته است در آینده به مشکل برخواهد خورد و روند رو به رشدی که توسط کافی مدیر عامل اسبق این تیم در مس اتفاق افتاده بود حالا در مسیر سقوط قرار گرفته است. شاید حالا میتوان تفاوت های یک مدیر کار بلد را بیشتر درک کرد.

در ادامه باید نشست و دید که آیا این مس با این رویه میتواند نتیجه چشم گیری را رقم بزند؟ آینده همه چیز را روشن خواهد کرد.

ارسلان حسینی – اخبار فوری فوتسال

افزودن دیدگاه