اخبار فوری فوتسال | سهم باشگاه ها از تیمهای پایه / کدام تیم بیشترین سود از بازیکنان جوان برده است؟

0
357

اختصاصی اخبار فوری فوتسال

یکی از ویژه گی های تیمهای بزرگ جهان توجه آنها به تیمهای پایه در آن باشگاه است. اگر نگاهی به تیمهای بزرگ بیاندازیم خواهیم دید که اغلب بازیکنان آنها را , بازیکنان تیمهای پایه باشگاه تشکیل داده اند.

حال میخواهیم بررسی کنیم که در لیگ برتر فوتسال ایران کدام تیمها بیشترین سود را از بازیکنان جوان برده اند. سه تیم بیشترین سرمایه گذاری در فوتسال پایه داشته اند که هر سه آنها به شدت از این مسئله سود برده اند.

ملی حفاری اهواز:

این تیم چندین سال است که در لیگ برتر امیدهای کشور تیم داری میکند و هرساله از تمامی شهرهای استان خوزستان و اطراف بازیکنان با استعدادی را جذب و پس از کار فنی بر روی آنها بازیکنان شایسته زیادی را به فوتسال کشور و تیم حفاری تزریق میکند. هر چند این مسئله در سالهای اخیر در این تیم کم رنگ شده است. در تیم ملی حفاری اهواز بازیکنانی چون علیرضا رفیعی پور , سجاد بابایی , کلاه کج , شهاب طالبی, محسن محمد زاده نام برد. این بازیکنان همچنان به ملی حفاری اهواز با کمترین هزینه نسبت به بازیکنان دیگر تیمها همکاری میکنند.

شهروند ساری:

یکی از تیمهایی که بیشترین استفاده از بازیکنان امید باشگاه خود را برده است تیم شهروند ساری است. این تیم نه تنها در رده امید بلکه در رده جوانان و نوجوانان نیز تیمداری میکند و همین امر باعث شده بالغ بر ۸۰ درصد تیم کنونی شهروند از بازیکنان ساخته شده در همین باشگاه تامین شوند. از جمله این بازیکنان میتوان به مراد ناظری , امیرحسین رسولی ,حمید ره انجام ,محمد رضا نریمان پور , ابولفضل افضلی و… تیم شهروند همچنین در تیمهای ملی زیر ۲۰ سال بازیکنانی را دارد. نتیجه این سرمایه گذاری مراد ناظری است که این روزها عصای دست اسماعیل پور شده است و گلهای بسیار حساسی را در لحظات حساس برای این تیم به ثمر رسانده است و با کمی دقت خواهید دید که با کمترین هزینه نسبت به یک بازیکن مشابه که از خارج این تیم اضافه شود  برای باشگاهش خدمت میکند.

فرش آرا مشهد:

شاید بتوان گفت فرش آرا به لحاظ استفاده از بازیکنان امید باشگاه خود در تیمش نسبت به سایر باشگاه ها رکود دار است. بازیکنانی که به رکورد شکنی این باشگاه در سال جدید کمک شایانی کرده اند و شاید به جرات میتوان گفت حضور فرش آرا در رده سوم حاصل کار این تیم و اهمیت آنها به تیم های پایه این باشگاه است. فرش آرا در پنج سال گذشته به جز یک سال در تمامی موارد جزء ۴ تیم نهایی مسابقات امیدهای کشور بوده است. اکنون در این تیم بازیکنانی چون سروش احمد نیا, هادی احمدی , محمد عیدی , کمال کهندل , علی ابراهیمی , مهدی دهقان, حامد سنایی , سجاد سرباز ,محمد پیکان, علی نیک نام بازی میکنند که همگی در پیروزیهای اخیر این تیم نقش بسزایی داشته اند. تمامی این بازیکنان از ۶ سال گذشته در رده امیدهای این باشگاه توپ میزدند.

مقاومت البرز, مقاومت قرچک:

تیمهایی که بیشترین سود را از تیمداری دیگر تیمها در رده پایه برده است مقاومت البرز و مقاومت قرچک بوده اند. آنها به خوبی بازیکنان امید دیگر تیمها را رصد میکنند و در موقع مناسب برای خدمت سربازی به تیم خود دعوت میکنند. این کار برای آنها نه تنها هیچ بار مالی نداشته بلکه کمک میکند که تیمهای بهتری را راهی مسابقات کنند در حقیقت آنها بیشترین سود را از تیم داری حفاری , شهروند , فرش آرا و دیگر تیمها در رده امید میبرند. جذب بازیکنانی چون فرشاد کلاه کج از حفاری , احسان سهیلی از گیتی پسند, سعید سروری و علی رحیمی و محسن باغشنی و امیر حسین داوودی از فرش آرا مشهد ,فرشاد حامدیان , (در سال گذشته امیرحسین رسولی و حمید ره انجام) از باشگاه شهروند ساری که اکنون ستونهای اصلی تیم مقاومت البرز را تشکیل میدهند. همچنین مقاومت قرچک در این فصل و به ویژه در نیم فصل با اضافه کردن بازیکنانی همچون طاها نعمتیان که سابقه بازی در تیمهای پایه قم را دارد خود را تقویت کرده است آنها همچنین معین افشار از فرش آرا , مهدی قلی زاده از شهروند ساری در این تیم عضویت دارند.

نتیجه اینکه تیم داری پایه به باشگاههای بزرگ کمک شایانی کرده است در این راه تیمهای گیتی پسند اصفهان و مس سونگون بسیار جوان هستند که در سالهای آینده قطعا بازیکنان تیمهای پایه این دوباشگاه نیز تاثیر خود را بر تیمهای بزرگسالان آنها نشان خواهد داد.

ارسلان حسینی – اخبار فوری فوتسال

افزودن دیدگاه