لک : نبود ملی پوشان سخت است / پلی آف نباید ما را از لیگ غافل کند !

0
248

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از فارس :

رضا لک در مورد آخرین وضعیت تیم فوتسال گیتی‌پسند اصفهان در رقابتهای لیگ برتر کشور گفت :‌ خدا را شکر وضعیت تیم خوب است و از عملکرد بازیکنانم رضایت دارم . البته ما در نیم‌فصل اول نواقصی داشتیم که  با توجه به تعطیلات نیم فصل آنها را برطرف کردیم و این موضوع در چند بازی آخر به خوبی آشکار بود .

وی در ادامه گفت :‌ تنها مشکلی که در حال حاضر وجود دارد نبود ملی‌پوشان است ما در طول هفته همیشه ۶ الی ۷ بازیکن اصلی خود را به دلیل تمرینات تیم ملی در اختیار نداریم و این موضوع برای ما مشکلات زیادی به وجود آورده است البته موضوع مهمی که وجود دارد امیدوارم آنها بعد از بازگشت از تمرینات تیم ملی در صحت و سلامت کامل باشند و ما باید این موضوع را تحمل کنیم به این دلیل که تیم ملی همیشه در اولویت باشگاه گیتی پسند قراردارد و باید با آن کنار بیاییم .

سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند در رابطه با مرحله پلی‌آف لیگ برتر گفت : برای اولین بار است که مرحله پلی‌آف قرار است در لیگ اجرا شود و در این مورد حرف‌های زیادی تا به امروز شنیده شده ، مرحله پلی‌آف اگر در شرایط عادی و یکسان اجرا شود مرحله خوبی است ، و می تواند به فوتسال ما کمک کند . اما همه باشگاه‌ها شرایط یکسانی در این مرحله ندارند و ما می‌توانیم مرحله پلی اف را به سه دسته تقسیم کنیم . دسته اول تیم‌هایی که چند ماه قبل از برگزاری لیگ تمرینات خود را شروع کردند دسته دوم تیم‌هایی است که دو هفته مانده به لیگ تمرینات خود را شروع می‌کنند و دسته سوم تیم‌هایی هستند که شب قبل از مسابقه تیم خود را جمع می‌کنند .

لک افزود : در هر سه مورد شرایط فرق دارد ، تیمی که تمرینات خود را زودتر استارت زده مطمئن باشید در مرحله پلی‌آف بهتر می‌تواند موفق باشد تا تیمی که دو هفته یا یک شب مانده به مسابقات تشکیل شود همانطور که گفتم ما در اکثر تمریناتی که در طول فصل داشتیم همیشه چند بازیکن اصلی خود را به دلیل تمرینات تیم ملی در اختیار نداشته پس این موضوع می‌تواند در مرحله پلی‌اف به دلیل عدم هماهنگی بازیکنان‌مان با بازیکنان ملی پوش مشکلاتی به وجود آورد . مرحله پلی‌آف باید به فوتسال ما کمک کند نه اینکه موجب شود تازه در نیم‌فصل دوم تیمها به فکر قهرمانی باشند .

وی گفت : البته مرحله پلی اف نباید ما را از خوده لیگ غافل کند در همه جای دنیا به خصوص در لیگ‌های اسپانیا ،‌ روسیه ، برزیل و … که مرحله پلی‌اف اجرا می‌شود همیشه برای تیم‌های صدر جدول امتیازاتی در نظر می‌گیرند اما متأسفانه در لیگ ما فقط در بازی اول فقط یک امتیاز در نظر گرفته‌اند و سایر بازی ها به صورت رفت برگشت انجام می‌شود و امتیازاتی برای تیم های صدر جدول در نظر نگرفته اند .

وی همچنین در مورد بحث داوری لیگ گفت : امسال برای اولین بار است که کمیته داوران از داوران جوان بیشتر استفاده کرده البته حضور این داوران در بازی‌هایی برای تیم‌ها از جمله خود گیتی‌پسند مشکلاتی به وجود آورده اما این اشتباهات عمدی نبوده و ما باید به این داوران جوان فرصت دهیم تا بتوانند خودشان را باشرایط داوری لیگ وفق دهند در مجموع عملکرد داوری لیگ ما رو به جلو بوده است .

وی در پایان در پاسخ به سوالی که آیا توپ لیگ برای شما مشکلاتی به وجود آورده ،‌ گفت : همانطور که بارها و همه بازیکنان ، کارشناسان ، مربیان تأکید کردند این توپ‌ها استاندارد لازم را ندارد و برای لیگ مناسب نیست اما متأسفانه هیچ اتفاقی در مورد تعویض این توپ‌ها صورت نگرفت و همچنان سازمان لیگ اصرار بازی به این توپ‌های بی‌کیفیت را دارد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه