شمس : بهترین بازیکن آسیا با لابی انتخاب نمی‌شود / رای AFC خریدنی نیست !

0
336

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

حسین شمس درباره گلایه چند بازیکن تیم ملی در ارتباط با انتخاب بهترین بازیکن سال آسیا ، گفت : یک گروه آنالیز در هر مسابقه بر اساس توانایی بازیکن مثل قطع توپ ، پاس گل و گلزنی و خیلی از فاکتورهای دیگر ، به آنها نمره می دهد . این امتیاز و نمره در بازی فینال دو برابر است . همه چیز کاملا کمیت گذاری و مشخص است .

وی افزود : علی اصغر حسن زاده در جام ملتهای آسیا با تیم ملی قهرمان شد و عنوان بهترین بازیکن را به دست آورد . همان کمیته ای که حسن زاده را در جام ملت ها انتخاب کرد ، مهدی جاوید را در جام باشگاه های آسیا باوجود اینکه با تیم بانک بیروت سوم شد ، به عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها انتخاب کرد . این انتخاب ها بر اساس کمیت گذاری و کاملا بررسی شده است . یک تیم هشت نفره به علاوه دو سر آنالیزور در هر مسابقه به بازیکنان نمره می دهند . این نمرات بعد از هر بازی و تورنمنت جمع آوری می شود و در نهایت بهترین بازیکن آسیا را از همین اعداد و ارقام انتخاب می کنند .

مدرس بین المللی فوتسال ایران یادآور شد : حسن زاده در جام ملت های آسیا بهترین بازیکن شد و در جام باشگاه های آسیا هم به عنوان یار کمکی مس ، قهرمان شد و امتیازات زیادی را به دست آورد . او مستحق عنوان بهترین بازیکن سال آسیا بود .

شمس ادامه داد : در این بخش فقط می توان گفت حسین طیبی ضرر کرد که جزو سه بازیکن برتر نبود . او هم عملکرد خوبی در جام ملت ها و جام باشگاه ها داشت و اگر جزو سه کاندیدای بهترین بازیکن سال آسیا بود ، به حق بود . نمی دانم چرا « هنمی » بازیکن ژاپنی در این لیست قرار داشت ولی طیبی نبود .

وی در خصوص اینکه مهدی جاوید بازیکن تیم ملی اعلام کرده بود چون اهل لابی نیست به عنوان بهترین بازیکن انتخاب نشده است ، گفت : لابی به هیچ عنوان در انتخاب بهترین بازیکن موثر نیست . ضمن اینکه در تیم های آنالیز ایران ، هیچ فرد ایرانی نبود . فقط در جام باشگاه های آسیا شهاب حسینی یکی از سر آنالیزورها بود که وی هم فرد شناخته شده ای است و همه به وی اعتماد دارند .

مدرس بین المللی و سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران یادآور شد : آرای AFC و آنالیزورها را به هیچ وجه نمی توان خرید یا با لابی عوض کرد . امتیازات بعد از هر مسابقه به صورت مکتوب وارد سیستم می شود و هیچکس نمی تواند در آن دخل و تصرف کند . شما اگر پسورد این سیستم را داشته باشید می توانید نمرات هر بازیکن را ببینید . ممکن است مثلا آنالیزورها یکی دو اشتباه جزئی در تعداد پاس یا قطع توپ داشته باشند ولی امکان ندارد کسی بتواند در نظر آنها نفوذ داشته باشد .

شمس در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان و عدم رعایت این قانون از سوی مدیران فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال ، گفت : بعد از ۲۶ آبان ، تمام نهادهای نظارتی و مجلس اعلام کردند که در این قانون « پارتی بازی » نیست . حتی خیلی از استانداران ، معاونان و سفیر ایران در سازمان ملل از سمت های خود کنار رفتند ولی در فدراسیون فوتبال آقایان صندلی هایشان را رها نمی کنند و ما هم از این قانون ناامید شدیم . اینکه حالا این صندلی ها چه منافعی برای مدیران فدراسیون دارد بر ما پوشیده است .

وی افزود : اگر قرار باشد بعد از ۱۵ آذر ، مدیران فدراسیون فوتبال کنار نروند ، دیگر هیچکس به قوانین مجلس ، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اعتماد نمی کند . یا قانونی بگذارند که همه اجرا کنند یا بگویند استثنا هم هست و این پرانتز را تا آخر بگذارند . اینکه بخواهند با مذاکره با رئیس AFC و فیفا ، ایران را به تعلیق تهدید کنند ، درست نیست . باید به قوانین داخلی تمکین کنند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه