زهرا بدلی : فرستادن فیلم به فدراسیون‌ برای تیم‌ها امتیاز نمی‌شود / باید می‌مردیم تا بازی را نگه دارند !

0
152

در هفته شانزدهم لیگ برتر، نماینده مشهد باید روز جمعه در رشت به مصاف تیم بانوان شهرداری این شهر می‌رفت ، دیداری که فاطمه بوداغی به عنوان ناظر داوری در آن حضور داشت و مرضیه پناهی ، بهناز آبک ، مهری رسولی و لیلا مرادی قضاوت آن را برعهده داشتند اما به گفته مشهدی‌ها ، این بازی سراسر اشتباه بود تا جایی که سرمربی تیم هیأت فوتبال خراسان مجبور شد دو بار تیم خود را در اعتراض به نتیجه از زمین بیرون بکشد و با اصرار ناظر فدراسیون به زمین بازگردند .

زهرا بدلی که هدایت تیم دختران مشهدی را برعهده دارد ، در خصوص اتفاقاتی که روز جمعه در رشت رقم خورد ، گفت : افتضاح‌ترین داوری را در طول دوران بازیکنی و مربیگری‌ام در دیدار مقابل رشت دیدم ، بازیکنان تیم حریف نیز بسیار خشن بازی می‌کردند ، تنه می‌زدند و بازیکنان ما را شارژ می‌کردند و حتی بازیکن حریف به بینی بازیکن ما آسیب جدی زد اما داور واکنشی نشان نداد و در مقابل اعتراض‌های ما داور می‌گفت چرا بازیکنان مشهد روی زمین نمی‌افتند تا خطا گرفته شود .

وی تصریح کرد : در صحنه‌ای از بازی ، روی ریباند توپ از گلر حریف جدا شد و بازیکن ما سمیرا زمانیان به دنبال توپ رفت که دروازه بان از پشت روی پای زمانیان افتاد و مچ پای او آسیب دید ، در این صحنه که به طور حتم خطا بود ، داور تا زمانی که متوجه درد زیاد بازیکن ما نشد ، بازی را نگه نداشت . آسیب او به حدی بود که پس از بازی او را با آمبولانس منتقل کردند اما داور این صحنه را خطا نگرفت ، دروازه‌بان حریف بسیار خشن بود و در صحنه دیگری باعث آسیب مچ پای مائده یوسفی نیز شد .

سرمربی تیم هیأت فوتبال خراسان رضوی خاطرنشان کرد : در اعتراض به این صحنه‌ها و داوری ، در طول بازی دو بار مجبور شدم تیم را از زمین بیرون بکشم و تنها با اصرار ناظر فدراسیون و اینکه هیأت فوتبال به عنوان حامی برای تیم هزینه می‌کند و اینکه نمی‌خواستیم زحمتشان از بین برود ، راضی شدیم تا به بازی بازگردیم . پس از این همه اعتراض داوران نیز کمی تغییر در رویه خود دادند و در انتهای بازی زمانی که عادلانه قضاوت کردند با توجه به حجم بالای خشونت تیم حریف در بازی ، شهرداری رشت ۵ خطایی شد .

وی ادامه داد : تشخیص اوت‌ها و پنالتی‌ها پر از اشتباه بود ، در چند صحنه که صددرصد حق با ما بود ، ناظر داوری اعلام کرد که فیلم بازی را برای فدراسیون خواهد فرستاد اما دیگر برای ما چه فایده‌ای دارد و ما امتیاز این بازی را از دست دادیم . برای من سوال است که حضور ناظر داوری در یک دیدار به چه دلیل است ، زمانی که ناظر خودش نیز به اشتباه داور اذعان دارد تنها به فرستادن فیلم به فدراسیون اکتفا می‌کند ، در حالی که فرستادن فیلم را افراد دیگر هم می‌توانند انجام دهند .

بدلی با اشاره به مشکل توپ بازی نیز گفت : حتی توپ مسابقه نیز درست نبود ، توپی که در زمین بود مثل توپ والیبال ارتفاع می‌گرفت ، زمانی که اعتراض کردیم و خواستیم تا از توپ‌های ما استفاده کنند ، داور اعلام کرد اولویت با توپ‌های میزبان است ، جالب است که قوانین گویا بین داوران متفاوت است زیرا در بازی هفته گذشته که در مشهد برگزار شد داور در ابتدای بازی از توپ‌های تیم آبادان استفاده کرد .

سرمربی تیم هیأت فوتبال خراسان‌رضوی با تأکید براینکه از فدراسیون گلایه داریم ، ادامه داد : در این هفته تیم نامی نو با تیم پایین جدولی دیدار داشت و مشخص بود که پیروز میدان خواهد بود یکی از بهترین داوران را برای قضاوت انتخاب کردند ، اما در دیداری مانند رقابت مشهد و رشت که پیش‌بینی یک دیدار پایاپای می‌شد ، دو داور معمولی که حتی به اعتقاد من قضاوتشان در این بازی در حد لیگ برتر نیز نبود ، قرار داده بودند . اگر می‌خواهند نتیجه را به تیم‌هایی بدهند که مربی تیم ملی دارند ، حداقل بگویند تا ما برای این دیدارها هزینه نکنیم و بازیکنانمان هم آسیب نبینند .

وی با اشاره به تفاوت واکنش‌ها در شهرهای مختلف گفت : در مشهد تیم ها به دنبال بهانه‌های جزئی و کوچک هستند و به خاطر چند سانتی‌متر عرض تیرک دروازه و یا تور ، بازی را به حاشیه و تعویق می‌اندازند اما حق مشهدی‌ها در شهرهای دیگر خورده می‌شود و کسی هم حمایت نمی‌کند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه