جاوید : دیگر بازیکنان شایسته هم این عناوین نمی رسیدند / شکاف عمیقی بین بعضی ها در تیم ملی گذاشتیم / با جریانی روبرو هستیم که زورمان نمی رسد !

0
97

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران با انتقاد از روش انتخاب بهترین‌های آسیا ، گفت : بیرون از زمین با هیچکس لابی و رابطه نداریم و با جریانی روبرو هستیم که زورمان به آن نمی‌رسد .

مهدی جاوید درباره عدم انتخابش به عنوان بهترین بازیکن فوتسال آسیا گفت : به علی اصغر حسن زاده دوست خوبم تبریک می گویم . من مراسم را ندیدم . نظر خاصی ندارم و نمی دانم باید چه نظری بدهم .

وی درباره اینکه امسال جزو سه نامزد برتر بازیکن سال آسیا بوده است ، گفت : اگر بخواهیم صادقانه و منطقی صحبت کنیم ، ۱۰ بازیکن برتر آسیا ایرانی هستند . اینکه جزو سه نفر باشم ، اتفاق ویژه و مثبتی برایم نیست . حداقل سه سال است که طبق آمار ۵۰ گل و پاس گل داده ام . در فوتسال و فوتبال بهترین قسمت گلزنی است و من هم جزو بهترین ها بوده ام و آمارم در سه سال اخیر خوب بود .

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران تاکید کرد : سالهای گذشته حتی کاندیدا نمی شدم . کسی که بهترین بازیکن می شود ، عملکرد فردی اش ملاک است . امسال هم جام باشگاه های آسیا بود و هم جام ملتها . از چهار جایزه فردی که امسال AFC به بازیکنان داد ، دو تای آنرا من به دست آوردم . بالای ۵۰ گل در سال ۲۰۱۸ زدم و بیش از ۶۰ پاس گل دادم . نمی دانم دیگر باید چه کار می کردم تا بهترین بازیکن می شدم .

جاوید یادآور شد : عنوان بهترین بازیکن آسیا کعبه آمال من نیست و از اینکه به آن نرسیده ام ، غصه نمی خورم . من کارم را در زمین به بهترین شکل انجام می دهم . درباره عملکردم باید کارشناسان فوتسال نظر بدهند ولی چون فضای فوتسال ما نسبت به فوتبال وسعت کمتری دارد ، بعضی ها مراعات و رودربایسی می کنند و شفاف عملکردها را زیر ذره بین نمی گذارند .

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران ادامه داد : می خواهم این جمله که « این جایزه را به راحتی به هرکسی نمی دهند » را تصحیح کنم . این جایزه را اصلا به کسی نمی دهند ! می خواهم راحت صحبت کنم . تبعاتش را هم این سالها پذیرفته ام . بعضی دوستان به من به مشکل خورده اند اشکال ندارد چون پایبند به اصولم هستم . امسال عملکردم جای شک و شبهه ای باقی نمی گذاشت . آمار من فراتر از آسیا بود . سالهای قبل هم آمار خوبی داشتم . اینکه با ادبیات عوام فریبانه بگوییم تمام بازیکنان ما شایسته هستند ، نه اینطور نیست . آنها هم اگر شایسته بودند به این عناوین نمی رسیدند .

جاوید گفت : اگر بخواهم ریز شوم ، شفافتر توضیح می دهم . بچه های تیم ملی ما حداقل آن ۵ ، ۶ بازیکنی که نام برده شد ، شایستگی کسب عنوان بهترین بازیکن را دارند ولی برای ما در حد حرف است و در عمل هیچ شایستگی نداریم . یک جورهایی فکر می کنم اینکه بخواهیم برای این عنوان تلاش کنیم کار بیهوده ای است . سالهای قبل هم می دانستم این اتفاق برایم نمی افتد ولی امسال برایم اظهر من الشمس بود .

وی که به نظر می رسید از کادر فنی تیم ملی هم گلایه دارد ، تاکید کرد : خواهش می کنم با گفتن این جمله که بچه ها همه شایسته هستند ، با ادبیات بازی نکنیم . شکاف عمیقی بین بعضی ها در تیم ملی گذاشتیم و تبعاتش را دارید متوجه می شوید مثل این بی انگیزگی ها که برای بازیکنان بزرگ فوتسال می افتد . تبعات این اتفاقات را در جام جهانی خواهیم دید . یکرنگی و یکدلی در تیم ملی به خاطر این انتخابات کمتر شده است چون احساس می کنیم با جریانی روبرو هستیم که زورمان نمی رسد . ما سعی می کنیم حرفمان را در زمین می زنیم . در بیرون از زمین با کسی لابی و رابطه نداریم . بهتر است اگر قرار است چیزی به من برسد شایسته اش باشم . تا اینکه بخواهم جوری جایزه را به دست بیاورم که وقتی بعدها به آن نگاه می کنم احساس کنم دیگران شایسته تر بوده اند .

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران در پایان گفت : در هر تیمی که بوده ام فقط دوست داشته ام در زمین به آن مجموعه کمک کنم و جوری باشد که سرمربی تیم از عملکردم راضی باشد نه مسئولانی که ربطی به زمین و مسائل فنی ندارند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه