پیش بازی هفته چهاردهم لیگ برتر / نبرد برای پلی آف !

0
162

نبرد همسایه ها … سنتی و سخت
شهروند ساری – فرش آرا مشهد
ناظر داوری : آقای سید صادق موسوی ( گلستان )
وحید سلیمانی ( تهران )
کمال بایزیدی ( آذربایجان غربی )
کاظم مرادی ( تهران )
محمدرضا ذاکری ( گلستان )
نبرد سنتی مشهد و ساری چندین سال ست که در لیگ برتر ادامه دارد . روزهایی به سود ساروی ها و روزهای به سود مشهدی ها . اما در ۳ دیدار گذشته این فرش آرا بود که پیروز شده . اما این دیدار حکایتی دیگر دارد . شهروند در خانه تیمی مهلک است که کمتر تیمی جان سالم به در برده . سالن خاص و تماشاگران خاص تر . به ویژه که این تیم پس از مدت ها بالانشینی در لیگ برتر را تجربه میکند و نمیخواهد این لذت را کم کند . از آن طرف تیم جوان فرش آرا با تمام اوج و فرودها در پایان نیم فصل رده چهارم را به نام خود ثبت کرده . اما قطعا میداند برای تثبیت این جایگاه چه کار سختی دارد . اسماعیل پور و حسن زاده در این روزها ست که عیار خود را نشان خواهند داد . کسی تماشای این بازی را از دست نخواهد داد .

مس و پارس ….
مس سونگون – پارسیان شهر قدس
ناظر داوری : آقای حسین شاهمرادی ( تهران )
محمد بیاتی ( اصفهان )
مجتبی بختیاریان ( قم )
یوسف افضلی ( اردبیل )
زیاد فروتن ( اردبیل )
دیدار دو تیمی که از نظر جدولی در نقطه مقابل هستند ، شاید روی کاغذ جذاف نباشد . اما پارسیان نشان داده که گاهی میتواند کارهیا عجیب کند . در نیم فصل اول یک نتیجه نزدکی ۳ _ ۲ دست پارسیان را خالی گذاشت . ضمن اینکه آن دیدار بی غم روی نیمکت بود و حالا تقی پور . از ان طرف هم ابتدا عارفیان و حالا طاهری روی نیکمت پارسیان است . مجید پور یکی از برترین گلزنان لیگ در پارسیان است و از ان طرف احمدی و فخیم در کنار دیگر هم تیمی های خود روز به روز بهتر شدند تا حالا که در نزدیک تربم نقطه به صدر و منتظر لغزش صدرنشین هستند .

بی پولها ….
لبنیات ارژن شیراز – آذرخش بندرعباس
ناظر داوری : آقای مهران جعفری ( مازندران )
علی حفیظی ( اصفهان )
رضا پورشایگان ( تهران )
روح الله مطهری ( قم )
ولی الله رضایی ( یزد )
دو تیم محبوب و دوست داشتنی که هر روز درگیر مشکلات مالی هستند ، رو در روی هم قرار میگیرند . دو تیم در جدول همسایه هستند و بندری ها در دور رفت با یک پیروزی نزدیک ۴ _ ۳ برابر ارژن پیروز شدند . هر دو تیم درگیر خروج برخی بازیکنان خود به علت مشگلات مالی بودند و تا فردا کاملا مشخص میشود که غیر بومی های بندری رفتند یا هنوز تحمل میکنند . کمالی و روزپیکر در نیم فصل بیشتر از تمرکز بر روی تمرینات فنی ، پیگیر مشکلات مالی تیم بودند . هر دو تیم قابلیت های خوبی دارند که میتواند یک دیدار جذاب را در شیراز رقم بزند .

سربازان کرجی سد در جنگ با صدرنشین
مقاومت البرز – گیتی پسند اصفهان
ناظر داوری : آقای سید عباس بهروش ( مازندران )
حسین وحدتی ( کرمان )
سید محمود شفیعی ( گیلان )
پیام سهرابی ( قزوین )
ولی صفارها ( قزوین )

کرجی ها در اولین هفته لیگ هم نبرد نزدیکق به گیتی پسند در اصفهان رقم زدند و تنها با نتیجه نزدیک ۲ _ ۱  شکست را پذیرفتند . اما گیتی پسند در آن روزها موتورش هنوز گرم نشده بود . از این طرف هم کرجی ها روز به روز بهتر شدند و سربازان مقاومت در طول نیم فصل هماهنگ تر پیش رفتند . روزهایی هم بود که تیم های بزرگ دست خالی از کرج به خانه برگشتند . حالا لک و کشاورز به نبردی سخت فکر میکنند . کشاورز پس از کش و قوس های فراوان سکان مقاومت را در دست گرفت و نمیخواهد در اولین دیدار دست خالی بماند . از ان طرف لک میداند با اولین لغزش مس صدر را میگیرد و دوباره شاید فرصت دست ندهد تا این عنوان را پس بگیرند . دیدار جذابی را تماشاگران کرجی خواهند دید .

نتیجه تغییرات دیده میشود ؟
ملی حفاری اهواز – مقاومت قرچک
ناظر داوری : آقای هرمز مشفق ( همدان )
محمود رضا نصیرلو ( مازندران )
مهدی کرد ( البرز )
محمد شرونی ( بوشهر )
حمیدرضا قدسی راغب ( همدان )
حفاری اهواز تمام روزهای اول تعطیلات نیم فصل را از دست داد تا در آخرین روزها بالاخره قید همکاری چندین ساله با علاسوند را بزند . دیدار رفت در قرچک یک شکست سنگین برای مقاومت بود . نتیجه ۵ _ ۲ یک شروع خوب برای اهوازی ها بود . اما از ان روز تا به حال هم سرمربی تغییر کرده و هم بازیکن تاثیر گذار از اهواز رفته . اما حفاری مثل همیشه تیم خطرناکی خواهد بود و نبرد داوودی نژاد و زرخانلی عیار دو تیم را مشخص میکند . جایگاه هر دو تیم در جدول به نسبت پتانسیل آنها خوب نیست و شکست میتواند همین جایگاه متزلزل را خراب تر هم بکند !

تازه لیگ برتری ها در موقعیت های متفاوت
اهورا بهبهان – سن ایچ ساوه
ناظر داوری : آقای فرهاد حسینیان ( کرمانشاه )
علیرضا رمضانی ( تهران )
رضا کیامنش ( لرستان )
اصغر احمدی ( بوشهر )
محسن وحدانی ( بوشهر )
دو تیمی که اولین سال حضور در لیگ برتر را تجربه میکنند ، در شرایط متفاوتی هستند . یکی با جذب با تجربه ها توانست خود را تیمی مدعی نشان دهد و دیگری با تکیه بر جوان های خود دوباره مسیر دسته اول را تجربه میکند . سن ایچ با اصغری مقدم نشان داد که میخواهد در لیگ برتر بماند . اما خروج چند بازیکن و البته ورود چندین نفر دیگر ، شاید دوباره کار را برای هماهنگی سخت کند . اهورا هم بعد از اینکه نتوانست پیروزی در ۱۳ دیدار را کسب کند ، احتمال خروج همان تک ستاره های جوانش را هم پیش رو خواهد داشت . هواداران پرشور بهبهانی میتوانند رمز پیروزی تیمشان باشند . اصغری مقدم و علیپور در دو شرایط متفاوت هستند . یکی برای بالانشینی و پلی اف میجنگد و دیگری برای فرار از سقوط تغییرات و خروجی ها شرایط را مشخص میکند .

سوهان محمد سیما قم – شهرداری ساوه
ناظر داوری : آقای علیرضا رجبی ( خراسان رضوی )
فرزین صالح ( البرز )
یوسف صادقی ( مازندران )
محمد غفاری نژاد ( تهران )
مصطفی زینی ( تهران )
قمی ها که نیم فصل اول را خوب شروع کردند ، به مروب دچار اختلافاتی شدند که ریشه این تیم را هدف گرفت و در نهایت برخی مهره های تاثیر گذار این تیم یا دیگر بازی نمیکنند ، یا به تیم های دیگر منتقل شدند . از آن طرف ساوجی ها با تیم جدید کادر فنی قصد دارند نیم فصل اول را جبران کنند . دو تیمی که دیگر فرصت اشتباه ندارند و باید هر دیدار را به چشم یک فینال ببینند . اگر قمی ها حضور در پلی اف و ساوجی ها ماندن در لیگ برتر را میخواهند ، از همین دیدار باید شروع کنند . فلاح و صبوری باید برای روزهای سخت از حالا امتیاز جمع کنند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه