شمس:فدراسیون ایران لیاقت نداشت

0
522

شمس: فدراسیون ایران لیاقت نداشت

در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال از شانس بالای ما برای کسب میزبانی مسابقات جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۰ خبر داده بودند دیروز کمیته اجرایی فیفا اعلام کرد که میزبانی این مسابقات به لیتوانی رسیده است.

عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی نیز اعلام کرد که میزبانی جام جهانی باید به کشوری از قاره اروپا می‌رسید چرا که جام جهانی ۲۰۱۲ در قاره آسیا و ۲۰۱۶ در آمریکای جنوبی برگزار شد و بعد از آن نوبت اروپا بود. ترابیان البته در این خصوص صحبتی نکرده که اگر طبق روال قرار به انتخاب میزبانی از اروپا بوده چرا صحبت از جلسات تاج با اینفانتینو برای رسیدن میزبانی به ایران مطرح شده است!

در همین خصوص نظرات حسین شمس از چهره های سرشناس فوتسال ایران درباره از دست رفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ را در ذیل بخوانید؛

شمس در این خصوص گفت: فکر می کنم قابل پیش بینی بود که میزبانی جام جهانی را به ما ندهند. دلایل مختلفی هم وجود دارد، اول اینکه در بحث ورود بانوان به ورزشگاه ها فدراسیون فوتبال نتوانست مشکل را حل کند و با حضور گزینشی بانوان حتی دست به تقلب زد!

وی ادامه داد: مبحث دوم به مشکلات زیرساختی ما مربوط است. باید قبول کنیم در حال حاضر ما آمادگی میزبانی جام جهانی فوتسال را نداریم. برای میزبانی از چنین تورنمنت بزرگی باید چند سالن مجهز و استاندارد با فاصله نه چندان زیاد از هم در اختیار داشته باشیم و این در حالی است که ما فقط یک سالن استاندارد در تهران داریم که نمی توان با اتکا به آن میزبانی جام جهانی را گرفت و مسابقات ۲۴ تیم در ۶ گروه را در یک سالن برگزار کرد.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال تصریح کرد: فدراسیون فوتبال هم آمادگی میزبانی مسابقات جهانی را ندارد. لیتوانی در شش ماه اخیر مسابقات المپیک کارگران را برگزار کرده و کاملا آماده برگزاری مسابقات در این سطح است. آنها میزبان رقابت های بانوان اروپا در فوتسال نیز هستند و باید پذیرفت که انتخاب فیفا، انتخاب درستی است و در واقع باید بگوییم حق فدراسیون فوتبال ما نیست که به جای لیتوانی میزبان جام جهانی فوتسال شود و لیاقت آن را نداشت.

شمس در پایان تصریح کرد: ما در لیگ داخلی خودمان هم مشکلات زیادی داریم و باشگاه های مان درگیر نداشتن سالن اختصاصی و امکانات اولیه هستند و طبعا این مسائل هم در از دست دادن شانس میزبانی جام جهانی دخیل است.
منبع:فرهیختگان

 

افزودن دیدگاه