پشت پرده جابجا شدن توپ‌های لیگ فوتسال چیست ؟ / توپ‌هایی که در گمرک ماند و شیطونک‌هایی که به لیگ رسید !

0
161

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از ایسنا :

توپ‌های لیگ برتر فوتسال در فصل جدید از همان هفته ابتدایی حاشیه ساز شد و بسیاری از مربیان و بازیکنان نسبت به کیفیت پایین آن اعتراض کردند . توپ‌هایی که از سوی فوتسالی‌ها ، « شیطونک » لقب گرفته است و براساس ادعای مربیان و کارشناسان باعث پایین آمدن کیفیت مسابقات نیز شده و درصد خطای بازیکنان در جریان بازی‌ها را بالا برده است .

در این میان مسئولان کمیته فوتسال معتقدند این توپ‌ها که از سوی شرکت آل اشپورت تامین شده ، اصل بوده و مربیان تیم ملی نیز پیش از شروع فصل ، آن را تائید کرده‌اند . ادعایی که توسط مربیان تیم ملی تکذیب شد و علی صانعی اعلام کرد توپ‌هایی که تائید کرده با توپ هایی که در لیگ استفاده می‌شود ، متفاوت است .

اما سوال اینجاست که چرا از توپ‌های اصل خریداری شده در لیگ استفاده نمی‌شود ؟ براساس شنیده‌ها ، توپ‌های اورجینال آل اشپورت در گمرک مانده و اجازه ترخیص به این محموله داده نمی‌شود . اما تعداد محدودی از توپ‌های اصل در اختیار تیم ملی قرار دارد و به گفته ملی پوشان شاغل در لیگ برتر ، تفاوت بسیاری بین توپ‌های استفاده شده در تورنمنت تبریز با لیگ برتر وجود دارد .

در چنین شرایطی دبیر سازمان لیگ در واکنش به انتقادها گفته این توپ‌ها در آزمایشگاهی در فرانسه مورد تائید قرار گرفته اما هیچ سندی که نشان دهنده تائید توپ‌ها باشد ، منتشر نشده است . همچنین به سازوکار انتخاب تامین کننده توپ های لیگ نیز انتقاداتی وارد است چرا که سود بالای فروش آن به سازمان لیگ ، باعث می‌شود بسیاری از شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده در رقابت با یکدیگر ، قیمت پایینی را پیشنهاد دهند . این درحالی است که هیچ مناقصه‌ای برای انتخاب تامین کننده برگزار نشد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه