اختصاصی | تحلیل نیم فصل اول لیگ برتر سال ۹۷ !

1
392

قسمت پنجم ( سوهان محمد سیما ) :

قم سالهاست که بازیکنان بسیاری را به فوتسال ایران معرفی کرده . از برادران حسن زاده تا وفایی و تعدادی دیگر که هر کدام در شهرهای مختلف و تیم های مختلف توپ میزنند . هر ساله هم تیم های قمی با یک اسپانسر متفاوت وارد لیگ میشوند و این مسئله مهترین چالش فوتسال قم است .
سوهان محمد سیما که همان آتلیه طهران قم با صبوری به عنوان راس کادر فنی لیگ را خوب شروع کرد و در دومین سال حضور در لیگ برتر طوفانی بودند که یک روز بر علیه تیم حریف و یک روز بر علیه خودشان بود و در ادامه اگر چه رتبه مناسبی کسب کرد ، اما حاشیه ها امان این تیم را بریده و مشخص نیست همین روند در نیم فصل دوم ادامه خواهد داشت .
قمی ها در هفته اول شهرداری ساوه را در ساوه مغلوب کردند تا با پیروزی شروع کنند . در هفته دوم هم گیتی پسند را در قم متوقف کردند . نتیجه ۲ _ ۲ در قم ثبت شد .
هفته سوم هم با یک تساوی برای سوهان محمد سیما تمام شد . تک گل سعید قاسمی با تجربه باعث شد با یک امتیاز از قرچک برگردند . هفته چهارم باز هم تساوی داشت . قمی ها برابر سن ایچ در یکی از معدود بازی های لیگ بدون گل به تساوی دست یافتند تا در تساوی ها هت تریک کنند . اما هفته پنجم یک پیروزی شیرین برابر فرش آرا در مشهد کسب کردند تا روند تساوی ها را تمام کنند .
سوهان محمد سیما در هفته ششم هم یک پیروزی پر گل خانگی کسب کرد و با نتیجه ۶ – ۱ آذرخش را راهی بندر کرد هتریک ناصر اطمینان در این پیروزی موثر بود . اما از هفته هفتم بازی های پر گل قمی ها شروع شد . ابتدا با نتیجه ۷ – ۲ به مس سونگون باختند‌ . بخشی برای قمی ها دبل کرد ، اما این کافی نبود . در هفته هشتم با پیروزی خانگی برابر ارژن نفس راحتی کشیدند . نتیجه ۳ – ۲ یک پیروزی نزدیک را برای قمی ها ثبت کرد . دوباره یک شکست سنگین برای قمی ها ثبت شد . در ساری ۷ گل از شهروند خوردند و نتیجه ۷ – ۱ ثبت شد . در هفته دهم در خانه ۷_۵ اهورا بهبهان را بردند تا با تیم های انتهای جدولی امتیاز خوبی جمع کنند . وفایی هت تریک کرد تا نقش مهمی در این پیروزی داشته باشد .

دوباره یک بازی پر گل دیگر و خوردن ۷ گل از حفاری اهواز . هفته یازدهم با شکست سنگین ۷ _ ۲ به پایان رسید . در هفته دوازدهم تساوی خانگی برابر سربازان کرجی کسب کردند و تنها یک امتیاز به جمع امتیازهای خود اضافه کردند . اما اتمام بخش لیگ در نیم فصل یک پیروزی مهم و خارج از خانه برابر پارسیان بود. آن هم با ۸ بازیکن و کلی حواشی که در نهایت جمع امتیاز های این تیم را در پایام نیم فصل به ۲۲ و رتبه پنجم برساند .
قمی ها با ۶ پیروزی و ۳ شکست و البته تساوی هایی که ترمز این تیم بود ( ۴ تساوی ) این رتبه را کسب کردند . سوهان محمد سیما در ابتدای فصل جزو تیم هایی بود که گلهای خورده کمی داشت . اما در ادامه شکست های پر گل شرایط را برای انها سخت کرد . به نحوی که با رده پنجم لیگ ، تفاضل منفی ۴ دارند . با ۳۳ زده و ۳۷ گل خورده . از نظر گل زده در رده دهم هستند و  حتی از تیم اهورا بهبهان که در قعر جدول است کمتر گل زده اند . در بین گلهای خورده هم رتبه دهم را دارند .
این تیم تنها یک کلین شیت در هفته چهارم برابر سن ایچ دارد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

یک دیدگاه

افزودن دیدگاه