صانعی : پا پس نکشیدم / قراردادم تمام شده و دیگر ادامه نمیدهم !

0
193

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از تسنیم :

علی صانعی درباره پیروزی ۹ بر ۳ تیم فوتسال جوانان کشورمان مقابل کاستاریکا در آخرین دیدار المپیک جوانان اظهار داشت : بازیکنان به دلیل شکست دقایق آخر مقابل روسیه ،‌ از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشته و اصلاً‌ حس و حال انجام این بازی را نداشتند . همین باعث شد که شروع خوبی نداشته باشیم ، اما بازیکنان‌مان کم کم وارد جو بازی شدند و به پیروزی رسیدند تا پایان خوبی در این مسابقات داشته باشند . در طول این بازی ، بازیکنان تأسف می‌خوردند که چرا در دقایق مقابل روسیه آن گل را دریافت کردند . چون اگر این گل را نمی‌خوردیم ، جزو تیم‌های صعودکننده بودیم .

وی درباره اینکه پیش از آغاز مسابقات گفته بود برای اعضای تیم ایران برای کسب مدال المپیک جوانان تلاش می‌کنند ، گفت : هنوز اعتقاد دارم ما یکی از شانس‌های کسب مدال بودیم ، اما باید بدانیم فقط ما برای کسب مدال تلاش نمی‌کنیم . تیم‌هایی چون برزیل و روسیه هم در همین راستا تلاش کردند . ما بازی‌های برابری مقابل حریفان خود ارائه کردیم و به تیم‌های کوچکی نباختیم . برزیل در فوتسال همیشه مدعی است و روسیه نیز نایب قهرمان دوره گذشته بوده و جزو سه تیم برتر جهان است .

سرمربی تیم فوتسال جوانان کشورمان درخصوص عدم تمایلش به ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال در این سمت تصریح کرد : من اصلاً‌ از سمتم استعفا نکردم و اینکه برخی گفتند من استعفا کردم ، بازی رسانه‌ای دوستان شما ( رسانه‌ها ) بوده است . من گفتم قراردادم اول آبان تمام می‌شود و قصد ندارم به کارم ادامه دهم .

صانعی در پاسخ به این پرسش که آیا انتقادات مربیانی چون حسین شمس از فعالیتش در سمت‌های مختلف فوتسالی در کناره‌گیری‌اش موثر بوده است یا خیر ، خاطرنشان کرد : من با مصاحبه کسی نیامدم که با مصاحبه یک مربی بروم . اینکه من یک ، ۱۰ یا ۳۰ شغل داشته باشم ، به کسی ارتباط ندارد و اجازه نمی‌دهم کسی در کار من دخالت کند . هر سمتی که پذیرفتم ، با خواهش و التماس بوده است . از من خواهش کردند که در تیم زیر ۲۰ سال فعالیت کنم که سهمیه المپیک هم گرفتیم و از من خواستند تا المپیک در این تیم بمانم . همچنین از من خواهش کردند به تیم ملی بانوان بپیوندم . این تیم در ترکمنستان نتایج خوبی نگرفت و تیمی از هم گسسته بود . با خواهش و التماس سرمربی تیم و نیز درخواست خانم صوفی‌زاده ( نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال ) در تیم ملی بانوان فعالیت کردم . اینگونه نبود که من بخواهم در این تیم کار کنم .

« اگر پیش از رقابت‌ها بازی‌های تدارکاتی بهتری داشتیم ،‌ می‌توانستیم حداقل عملکرد بهتری داشته باشیم و گل آخر مقابل روسیه را از روی کم‌تجربگی نمی‌خوردیم . » ، وی با بیان این جمله گفت : نباید فراموش کنیم به تیم‌های بزرگی باختیم و از تیم‌های ضعیفی شکست نخوردیم که اسم آن را ناکامی بگذاریم . حذف ما چیزی از ارزش بازیکنان کم نمی‌کند و آنها می‌توانند آینده فوتسال کشور را تأمین کنند .

سرمربی تیم فوتسال جوانان کشورمان با گلایه از برخی انتقادات علیه کادر فنی این تیم اظهار داشت :‌ یکی از کارشناسان گفته بود که ۲۰ نفر به ایتالیا بردیم و با ۱۰ بازیکن دیگر به المپیک رفتیم . از ۱۵ بازیکنی که به ایتالیا بردیم ، ۱۰ بازیکن به المپیک رفتند و اسناد آن موجود است . این افراد دروغ می‌گویند و به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند . امیدوارم این افراد از دروغ گفتن‌ خسته شوند !

صانعی درباره شرایط نه چندان مساعد فوتسال کشور با لغو دیدار تدارکاتی مقابل برزیل و حذف جوانان ایران در المپیک تصریح کرد : فوتسال ما نتایج بسیار خوبی کسب کرده است . توانستیم سهمیه المپیک را بگیریم ، به مقام سوم جام جهانی ، دو دوره متوالی به قهرمانی جام ملت‌های آسیا و قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا برسیم . امکانات و زیرساخت‌های مناسبی نداریم ، اما بخشی از این موضوع به فدراسیون فوتبال ربط دارد . صدا و سیما حق پخش فوتسال را نمی‌دهد و همین باعث مشکل می‌شود .

وی با بیان اینکه باید برای فوتسال هزینه کنیم ، ادامه داد : وقتی مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد ،‌ فدراسیون یک طرف قضیه است . دوستانی که یک طرفه انتقاد می‌کنند ، باید واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنند . اگر باشگاه‌های ما ضعیف هستند ، ارتباطی به فدراسیون ندارد . فوتسال درآمدی ندارد و اگر بخش خصوصی درآمدی نداشته باشد ، در این رشته فعالیت نمی‌کند . باید موضوع حق پخش تلویزیون را درست کنیم که اگر این اتفاق رخ دهد ، فوتسال رونق می‌گیرد .

سرمربی تیم فوتسال جوانان کشورمان در مورد اینکه چرا تمایل ندارد به مربیگری در تیم‌های ملی ادامه دهد ، گفت : من اسفندماه سال گذشته نامه‌ای به کمیته فوتسال نوشتم و گفتم که کادر فنی جدیدی برای تیم زیر ۲۰ سال انتخاب کنند . از همان زمان تصمیم گرفتم پس از المپیک استراحت کنم و این ارتباطی به نتایج ایران در المپیک نداشت . این موضوع را از حدود سه ماه پیش به اعضای کادر فنی و از یک ماه پیش به بازیکنانم گفتم . تأکید می‌کنم که از سمتم استعفا نکردم و فقط قصد تمدید قرارداد ندارم .

صانعی درباره صحبت‌های عباس ترابیان که گفته بود صانعی به کار خود ادامه می‌دهد و کسی نیست که با یک شکست پا پس بکشد ، خاطرنشان کرد : ترابیان به من لطف دارد ، اما این تصمیم « پا پس کشیدن » نیست . ما چند بار برزیل و جام جهانى را در تاریخ فوتسال شکست داده‌ایم ؟ تاکنون مقابل روسیه در جام جهانى پیروز نشده‌ایم و برزیل را هم هر ۵۰ سال یک بار ، آن هم در ضربات پنالتی برده‌ایم .  نباید توقع داشته باشیم که این تیم‌ها را راحت شکست دهیم . من می‌خو‌اهم استراحت کنم . امیدوارم دوستانی که این حرف‌ها را می‌زنند ، بیایند و کار را انجام دهند ، سهمیه المپیک را بگیرند و تیم را به قهرمانی این رقابت‌ها برسانند . ما که تلاش کردیم و نتوانستیم این کار را انجام دهیم . امیدوارم تیم‌های ملی ما در همه رده‌ها موفق باشند .

افزودن دیدگاه