ترابیان : بعضی از دوستان اگر گوشه ای از قراردادشان ساییده شود فوتسال را کنار می گذارند / تعهد صانعی ثابت شده است !

0
134

عباس ترابیان درباره خداحافظی علی صانعی از تمام تیم های ملی و اینکه وی اعلام کرد دیگر به کارش با فدراسیون ادامه نمی دهد ، گفت : می خواهم یک موضوع را تفکیک کنم . اینکه بعضی از دوستان می گویند صانعی ۵ شغل دارد ، درست نیست . صانعی متناسب با موفقیت هایی که داشته ، مورد توجه فدراسیون فوتبال بوده است . این فدراسیون است که اصرار دارد از وجود صانعی به نحو احسن استفاده کند .

وی ادامه داد : برخلاف بعضی از دوستان که اگر گوشه ای از مبلغ قراردادشان ساییده شود ، فوتسال را کنار می گذارند علی صانعی حتی دنبال طلب هایش هم نمی رود . تعهد صانعی به کارش برای ما ثابت شده است . او مورد توجه رئیس و دبیر فدراسیون فوتبال و همچنین کمیته فوتسال و بخش های مختلف حتی تیم بانوان بوده است .

ترابیان یادآور شد : فدراسیون اصرار دارد که صانعی باشد و کار کند . کارهای صانعی در تیم های مختلف هیچ موقع با هم درگیر نبوده است . مثلا او زمانی در تیم زیر ۲۰ سال بود که در تیم بانوان کاری نداشت . همینجا با صراحت می گویم تیم بانوان به موجب علی صانعی قهرمان آسیا شد . تیم زیر ۲۰ سال به موجب همین مربی توانست اولین قهرمانی آسیا را از آن خود کند . او در جام جهانی و جام ملتها هم در تیم ملی موفق بوده است . همه به این امر معترف هستند . حتی سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال هم اصرار دارد که صانعی کنارش کمک فکری و فنی بدهد . اینکه این مربی متهم به داشتن ۵ شغل می شود ، کم لطفی بعضی دوستان است .

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال یادآور شد : جالب اینجاست که صانعی همه این کارها را با یک قرارداد انجام می دهد . این نیروی فوتسال ، کم نظیر است ولی او را وسط مسابقات المپیک اینطور ناراحت می کنند . کجای این کار حرفه ای است ؟

ترابیان در پاسخ به سئوالی مبنی بر سخت بودن گروه ایران و احتمال عمدی بودن این کار به خاطر راحتی آرژانتین میزبان این مسابقات در گروه اول ، گفت : نمی گویم این کار عمدی بوده ولی آنرا رد هم نمی کنم . خیلی اقدامات دیگر کمیته بین المللی المپیک در این مسابقات مثل همین کارشان غیر حرفه ای بوده است . در گروه ما برزیل بهترین تیم دنیا و روسیه نایب قهرمان جهان حضور داشتند اما آنطرف آرژانتین به راحتی عراق را شکست می دهد ؛ آنهم عراقی که اگر بارها مقابل آنها بازی کنیم ، بازهم شکستشان می دهیم .

این مقام مسئول در فدراسیون فوتبال در پایان درباره اینکه « موضع کمیته فنی در قبال تصمیم صانعی چیست ؟ » ، تصریح کرد : آقای صانعی بعد از بازگشت به ایران به کمیته فنی می آید و توضیحات دقیقی را می دهد . همه می دانیم ایران قرعه سختی داشت . ضمن اینکه حضور تیم فوتسال در این رده سنی در المپیک سابقه نداشته و اولین بار این اتفاق افتاد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه