حمله شمسایی به ترابیان / شخصی به دنبال نابودی فوتسال است !

0
197

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از خبرگزاری فارس :

وحید شمسایی بعد از حذف تیم ملی فوتسال زیر ۱۸ سال در مسابقات المپیک آرژانتین ، گفت : جا دارد در همین ابتدا از زحمات علی صانعی سرمربی تیم ملی و همچنین همکاران وی که زحمات زیادی در طول یکسال با برگزاری اردوهای مختلف داشته تشکر و قدردانی کنم . ما نباید بعد از این ناکامی ناامید شویم و باید از همین بازیکنان جوان محافظت و برای آینده به خصوص در لیگ برتر از آنها استفاده کنیم .

وی در ادامه گفت : این بازیکنان  با توجه به جوان بودنشان می‌توانند آینده فوتسال ایران را رقم بزنند ، من این بازی‌ها را به طور مستقیم هر شب از طریق اینترنت دنبال می‌کردم بازیکنان ایران از لحاظ فیزیکی و تاکتیکی هیچ گونه مشکلی نداشتند و واقعاً عملکردشان با توجه به حذف در این مسابقات قابل تقدیر است . من فقط از این موضوع ناراحتم که چرا نتوانستیم در اولین دوره این مسابقات به خوبی بدرخشیم و به مرحله بعد صعود کنیم .

کاپیتان سابق تیم ملی در پاسخ به این سؤال که چرا محمدرضا حیدریان هنوز نتوانسته قرارداد خود را جهت سرمربی‌گری تیم ملی زیر ۲۰ سال با فدراسیون فوتبال منعقد کند ، گفت : محمدرضا حیدریان نابغه فوتسال ایران و سمبل این رشته است . وقتی شنیدم فدراسیون فوتبال به دنبال جذب یک اسطوره فوتسال است خیلی خوشحال شدم .

وی گفت : متأسفانه شنیدم یک نفر که در کمیته فوتسال همه کاره است وی را مجبور کرده که باید حتماً شخصی را که معرفی می‌کند به عنوان سرپرست و مدیر فنی تیم انتخاب شود . همانطور که اطلاع دارید تمام اتفاقات یک تیم در صورت ناکامی یا پیروزی بر عهده سرمربی است و یک سرمربی تمام اعتبار و آبروی خود را می گذارد برای موفقیت تیمش و از طرف دیگر همیشه سرپرست تیم را فدراسیون فوتبال انتخاب می‌کند و مدیر فنی تیم در حیطه سرمربی است و کسی نباید در انتخابش دخالت کند . بعد از اینکه حیدریان از این کار سرباز زد متأسفانه این فرد با نفوذی که در فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال داشت مانع این موضوع شد که تا به امروز قرارداد وی نهایی نشود .

شمسایی افزود : این فرد در بین مسئولان فدراسیون فوتبال نفوذ زیادی دارد و دوست دارد همیشه آدم‌هایی که خود به دنبالش است را انتخاب کند . از این موضوع ناراحتم که امثال حیدریان‌ها کم هستند و امثال این آقایان زیاد . چرا ما باید با یک سمبل ورزشی کشورمان که همیشه برای همه یک الگو بوده چنین برخوردی و با شخصیتش بازی کنیم ؟ امثال حیدریان‌ها چکیده فوتسال ایران هستند .

وی افزود : من از ریاست فدراسیون فوتبال و کفاشیان سرپرست کمیته فوتسال درخواست می‌کنم که این مسأله را خودشان شخصا حل کنند . با شکست و با حذف تیم ملی جوانان در المپیک در حال از دست دادن یکی از پنج ستاره‌ خود هستیم . من از تاج و کفاشیان می‌خواهم که نگذارند این شخص از نفوذش در کمیته فوتسال استفاده کند و آن چیزی که از لحاظ منطق ، فنی و وجدانی قبول است در فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال اجرا شود . تا زمانی که تک‌روی در کمیته فوتسال وجود دارد این رشته در حال نابود شدن است .

وی در پایان گفت : ما مرگ تدریجی فوتسال را شاهد هستیم و اولین آن حذف جوانان در المپیک بود وقتی که ملی‌پوشان ما به دلیل مشکلات مالی به تیم‌های درجه ۲ ، درجه ۳ و حتی تیم‌های درجه ۴ می‌روند و یا باشگاه‌هایی که تاکنون افتخارات زیادی برای فوتسال کسب کرده‌اند یکی پس از دیگری خداحافظی می‌کنند و هیچ کسی هم به دنبال علت آن نیست این یعنی مرگ تدریجی فوتسال . امیدوارم تاج و کفاشیان هر چه زودتر این تک روی را در کمیته فوتسال از بین ببرند تا شاهد مرگ تدریجی این رشته نباشیم .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه