ناظم‌الشریعه : وظیفه سرمربی درخواست از فدراسیون است نه اعزام تیم ملی / قدرت اجرایی ندارم !

0
148

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از خبرگزاری فارس :

سیدمحمد ناظم‌الشریعه در گفت‌وگویی در رابطه با لغو بازی با برزیل گفت : همانطور که امروز اعلام شد به دلیل مشکلات اقتصادی فدراسیون فوتبال این بازی لغو شد .

وی در ادامه گفت : در رابطه با بازی برزیل تمام مجوزهای لازم در کمیته فنی فوتسال و شورای برون‌مرزی وزارت ورزش و همچنین جلساتی با حضور تاج ریاست فدراسیون فوتبال و کفاشیان سرپرست کمیته فوتسال در رابطه با اعزام تیم برگزار شده است و حتی در این جلسات در مورد تبعات برگزار نشدن این دیدار به مسئولان ورزشی تذکرات لازم را دادم .

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت : از زمانی که اطلاع پیدا کردم امکان لغو این بازی وجود دارد در مصاحبه‌های مطبوعاتی خودم و حتی در برنامه ۲۰۲۰ شبکه ورزش به صراحت اعلام کردم که اگر این بازی برگزار نشود امکان دارد برزیل هم همانند اسپانیا ، ایران را تحریم و دیگر در هیچ تورنمنتی با ایران روبه‌رو نشوند .

ناظم‌الشریعه در ادامه گفت : ما یک بار این تجربه را داشتیم که نتوانستیم با تیم ملی اسپانیا بازی کنیم و همین موضوع باعث شد که تیم‌های اروپایی هم حاضر نشوند با ایران بازی کنند و الان هم این امکان وجود دارد تیم‌های آمریکای جنوبی دیگر حاضر نباشند رو در روی تیم ملی قرار بگیرند .

وی در پاسخ به سؤالی که پیشکسوتان فوتسال از این موضوع ناراحتند که چرا سرمربی تیم ملی در مقابل لغو دستور این دیدار عکس‌العملی نشان نداده گفت : در همین ابتدا از پیشکسوتان فوتسال تشکر و قدردانی مییکنم که همگی آنها حمایت خود را از تیم ملی فوتسال اعلام کردند . من در اول صحبت‌های خودم گفتم تمام تلاش خود را انجام داده تا بازی با برزیل انجام شود و حتی عواقب برگزار نشدن این دیدار را هم به مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال اطلاع دادم .

سرمربی تیم ملی فوتسال افزود : من به عنوان مربی قدرت اجرایی ندارم وظیفه من درخواست از مسئولان فدراسیون است که برای آمادگی تیم ملی باید بازی‌هایی با تیمی مثل برزیل ، روسیه ، اسپانیا و … در نظر بگیرند و اجرای این درخواست دیگر از عهده من خارج است و تصمیم‌گیرنده فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال است .
در هیچ جای دنیا رسم نیست که سرمربی تیم ملی نسبت به اعزام شدن یا نشدن تیم تصمیم‌گیرنده باشد و یا اینکه سرمربی تیم ملی باید مشکلات اقتصادی تیم را حل کند که این تیم بتواند در تورنمنتی حضور داشته باشد .

وی در پایان گفت : باز هم از پیشکسوتان فوتسال و کسانی که قلب‌شان برای این رشته می‌تپد تشکر و قدردانی می کنم .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه