پشت پرده لغو بازی ایران و برزیل ! آیا مربیان و مسئولان فدراسیون از بازی با تیم ملی برزیل هراس دارند ؟

0
194

پشت پرده لغو بازی ایران و برزیل!
آیا مربیان و مسئولان فدراسیون از بازی با تیم ملی برزیل هراس دارند؟

در ارتباط با سرمربی تیم ملی قبلا چندین بار اعلام کردیم که ناظم الشریعه نتیجه گراست . و نتیجه گرایی برای او حرف اول را میزند.البته این درد ورزش ایران است.در هر رده و هر رشته ای اول نتیجه مد نظر است و در فوتبال و به تبع آن فوتسال در اولویت قرار دارد.سرمربی تیم ملی هم در واقع به هیچ چیز جز نتیجه فکر نمیکند. او میخواهد با بکارگیری سیاستهای مختلف، طول عمر حضور خود در تیم ملی فوتسال را افزایش دهد.
قبلا اشاره کردیم که تورنمنت تبریز و شواف جوانگرایی در تیم ملی،طبلی تو خالی بود. ناظم الشریعه قبل از این بازیها به این نتیجه رسیده بود که با بکارگیری چندین مهره تاثیر گذار تیم ملی در کنار بازیکنان تازه وارد به تیم ملی از تورنمنت تبریز با موفقیت بیرون آید. البته برای وی موفقیت در تورنمنت تبریز، قهرمانی در این بازیها بود نه جوانگرایی . چرا که در عمل دیدیم اکثر دقایق بازی را همان بازیکنانی در میدان بودند که در جام ملتهای آسیا نیز بازی کرده بودند.
اما در اتفاق اخیر و لغو بازی دوستانه تیم ملی کشورمان و تیم ملی برزیل , آن چیزی که از شواهد و قرائن بر می آید این بود که بازی با این تیم در آبان ماه ممکن است با توجه به عدم همکاری برخی بازیکنان ملی پوش به دلیل درگیری در باشگاههای خارجی همچون چین , قزاقستان و … و استفاده از بازیکنان جدید ،چیزی جز شکست احتمالی، برای وی و مسئولین فدراسیون نخواهد داشت.
در حقیقت آنها به این نتیجه رسیده اند که هزینه هنگفت برای رسیدن به برزیل و سپس شکست احیانا سنگین از برزیل، چیزی جز سرافکندگی و شکست برای ناظم الشریعه و فدراسیون فوتبال ندارد.
ناظم الشریعه پس از بررسی تمامی جوانب به این نتیجه رسید که با این ترکیب جدید و به اصطلاح جوانگرایی شده ،نمیتوان مقابل برزیل زخم خورده و تا دندان مسلح که تشنه بازی با ایران است و میخواهد به هر صورت شکست خود مقابل ایران را جبران کند بایستد! به همین دلیل عطای بازی با برزیل را به راحتی به لقایش بخشید.حتی اگر بهانه مالی هم کاملا صحیح باشد،سرمربی تیم ملی پافشاری برای انجام این بازی را انجام نداد.
در موارد مشابه میبینیم که همین هفته پیش تیم ملی آرژانتین در چهار مسابقه مقابل برزیل میبازد , اما تن به این بازی میدهد چرا؟ مگر آرژانتین قهرمان جهان نشده بود؟
آنها به چه دلیل حاضر به بازی با برزیل شدند؟ آیا چیزی جز آینده نگری و آشنایی بازیکنان تیمشان با شرایط جدید تیم ملی برزیل در پس پرده این اتفاق بوده است؟
شاید حالا متوجه شده باشید که چرا در نظر سنجی کانال اخبار فوری فوتسال با وجود اینکه ناظم الشریعه تیم ملی را به مقام سوم جهان رسانده است، اثری تقریبا کم رنگ در تیم ملی داشته است.
فوتسال نتیجه گرا، نتیجه ای جز هیجان کاذب ندارد.این تصور در تیم های باشگاهی تمام رده ها موج میزند و برای همین حاشیه ها،در فوتسال هر هفته دیده میشود.
اگر باور داشتیم که این سفر جدا از نتیجه،بازخورد خوبی برای فوتسال ایران در بر داشت،با هر مشکلی بود شرایط سفر فراهم میشد.اگر بازیکنان به تصور سرمربی جوان در این سفر از نزدیک بازیکنان و نوع فوتسال انها را میدیدند،در بازی های رسمی راحت تر بازی میکردند.انچه که این روزها در تمرین تیم ملی و بین بازیکنان دعوت شده جوان شنیده میشود،نوعی بی انگیزگی ست.چرا که میدانند تیم ملی با ۱۵ نفری که در جام های مختلف حاض میشود،کمترین تغییر را دارد و امکان حضور نهایت ۱ یا دو نفر جدید وجود دارد.این تمرین های میان هفته ای ،نتیجه ای جز ناامیدی در پی ندارد و حالا بدتر که بازی با برزیل هم لغو شد.
نکته:یک احتمال وجود دارد که شاید پس از این بازخوردهای منفی از سوی رسانه ها(و نه سرمربی تیم ملی)ناگهان شرایط سفر مهیا شود.باید دید این سفر در نهایت برگزار میشود یا نه…اگر چه احتمال آن بسیار کم است.

را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه