مظفر :در کویت فدراسیون فوتبال به تیم ها پول می دهد / ورزش و مردم برایم خاطره ساز بود !

0
147

شهرزاد مظفر کار را در تیم ملی فوتسال کویت استارت زده است . او به نسبت ایران کار سختی را در کویت پیش رو دارد به این خاطر که فوتسال در کویت نوپا است و قرار است این مربی ایرانی کارها را سر و سامان دهد .

مربی قهرمان جام ملت های آسیا البته می گوید در نقطه صفر قرار ندارد . به اتفاق تازه ترین صحبت های او را می خوانیم :

خانم مظفر ، کار را در تیم ملی کویت استارت زدید ؟

بله چند روز قبل از ۳۰ بازیکن تست گرفتیم . یک تست هم در روزهای آینده خواهیم داشت . از جمع نفراتی که در تمرینات حاضر شدند نزدیک به ۲۰ تا ۲۵ نفر را انتخاب می کنیم تا تمرینات تیم ملی را به طور رسمی استارت بزنیم .

سطح کیفی فوتبالیست های خانم کویتی چطور است ؟

من ابتدا تصور می کردم اینجا باید از صفر استارت بزنم اما اینطور نیست . به واقع این طور می خواهم بگویم یک نقطه امیدواری وجود دارد و آنطور که فکر می کردم فوتبالیست های خانم کویتی بد نیستند . یووه ، آث میلان ، بارسا و اورتون در کویت مدرسه فوتبال دارند و تلاش کرده اند استعداد های پسر و دختر را جذب کنند . اگر چه این باشگاه ها در بخش فوتسال فعال نیستند اما حضور آنها انگیزه خاصی برای استعداد ها ایجاد کرده است که این به فوتسال هم کشیده می شود . از سویی برخی از دبیرستان ها و کالج ها در فوتسال فعال هستند . همه این ها بدین معنی است که کمی کار جلو است و می توان با تلاش و برنامه ریزی یک کارهایی در کویت انجام داد .

خب با توجه به اینکه قرارداد شما با تیم ملی فوتسال کویت دو ساله است فکر می کنید به چه جایگاهی در فوتسال آسیا دست پیدا کنید ؟

من هفته پیش یک کلاس لول یک مربیگری برای کویتی ها برگزار کردم . ما باید برای راه اندازی لیگ مربی تربیت کنیم . چون اگر فوتسالیست های خوب پیدا کنیم و مربی ای نباشد که بالای سر آنها باشد کار جلو نخواهد رفت . در گام های بعدی تلاش ما بر این است که کلاس های مربیگری بدنسازی و دروازه بانی را هم برگزار کنیم . خوشبختانه فدراسیون فوتبال کویت حمایت همه جانبه ای از فوتسال بانوان دارد و در اینباره با فیفا در ارتباط هستند و حتی از فیفا پول هم می گیرند . کار رفته رفته پیش می رود و طبیعتا نتیجه ما بستگی به میزان تلاشمان دارد و مهم تر از نتیجه پیشبرد برنامه ها است .

ظاهرا قرار بود یکی از برنامه های شما در فوتسال کویت راه اندازی لیگ فوتسال این کشور باشد . در این زمینه هم اقدامی انجام دادید ؟

من فکر می کنم تا دو ماه آینده لیگ فوتسال بانوان کویت راه اندازی شود . تا به این جای کار نزدیک به ده تیم تشکیل شده است و برای شرکت در لیگ اعلام آمادگی کرده اند که من فکر می کنم تا شروع بازی ها چند تیم دیگر به این جمع اضافه شوند . فدراسیون فوتبال کویت در شروع به تیم ها کمک می کند . آنها قرار نیست ریالی برای حضور در بازی ها هزینه کنند و هزینه ها همان طور که اشاره کردم توسط فدراسیون فوتبال تامین می شود . پیشنهاد فدراسیون فوتبال کویت برگزاری بازی های به صورت متمرکز بوده که پیشنهاد من برگزاری بازی ها به صورت نیمه متمرکز است که بازی ها نه کوتاه شود و نه بلند . طبیعتا با راه اندازی لیگ شرایط برای کار در تیم ملی هم راحت تر خواهد شد و به نوعی فوتسال کویت رونق بیشتری خواهد گرفت .

خب بچه های تیم ملی فوتسال برای شما دلتنگی نکرده اند و نگفتند به تیم ملی برگرد ؟

چرا با بچه های تیم ملی در تماس هستم . نه صحبتی از بازگشت نیست به این خاطر که شرایط کار در تهران سخت بود و اگر بچه ها هم جای من بودند همین تصمیم را می گرفتند . طبیعتا بهترین کاری که از دست من برمی آید آرزوی موفقیت برای آنها است .

حرف خاص دیگری ندارید ؟

چرا ، از خبر درگذشت بهرام شفیع خیلی ناراحت و متاثر شدم و دلم برای او سوخت . دهه شصت تلویزیون یکی دو برنامه ورزشی بیشتر نداشت و شاید این طور می توانم بگویم که یک هفته تمام صبر می کردم تا یکشنبه شب ها فرا برسد و برنامه ورزش و مردم را نگاه کنم . او با برنامه ورزش و مردم خاطرات خوبی برای من و امثال من در دوران بچگی ساخت . خدا رحمتش کند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه