شمسایی : فوتسال ایران شایسته میزبانی جام جهانی است !

0
175

وحید شمسایی در خصوص شانس ایران برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ اظهار داشت : گرفتن این میزبانی بزرگ برای هر کشوری نوعی اعتبار به همراه دارد و می توان از تبلیغات آن به بهترین شکل بهره برد . در مسابقات والیبال بارها و بارها توانستیم از میزبانی خود استفاده صحیحی داشته باشیم و قطعا در فوتسال نیز می توانیم این مهم را تکرار کنیم .

وی ادامه داد : برای دولت مردان ما گرفتن میزبانی جام جهانی باید اهمیت داشته باشد و آنها باید بدانند امروز ورزش در سیاست تاثیرگذار است .

آقای گل سابق فوتسال جهان گفت : چندین دوره به عنوان بازیکن در جام جهانی حضور پیدا کردم و کشورهای میزبان بر خلاف تصور به هیچ وجه امکانات فراتری نسبت به ما نداشتند .

او تصریح کرد : کشور ما برای برگزاری جام جهانی فوتسال ورزشگاه های بسیار خوبی در اختیار دارد و در خصوص بحث حضور بانوان در ورزشگاه همانطور در والیبال و بسکتبال این مجوز داده شده در فوتسال نیز می توان آن را دریافت کرد .

شمسایی اظهار داشت : با گرفتن این میزبانی اعتبار فوتسال خود را به شکل چشمگیری افزایش خواهیم داد و مطمئن باشید شانس ما از ژاپن کمتر نیست .

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتسال ایران گفت : ژاپن در سال ۲۰۲۰ میزبان المپیک است و به همین دلیل چنانچه مسئولان فدراسیون کشورمان کمی تلاش کنند ، می توانند به آسانی آنها برای گرفتن میزبانی جام جهانی فوتسال کنار بگذارند .

وی تصریح کرد : متاسفانه در روزهای اخیر اخباری از فوتسال می شنوم که بسیار ناراحت کننده است . برخی اخبار حاکی از آن است که به خاطر هزینه های بالا ، احتمال لغو سفر به برزیل و بازی با تیم ملی این کشور وجود دارد .

شمسایی تاکید کرد : متاسفانه زمان خودنمایی ، همه به فوتسال می بالند و اگر امروز فدراسیونی ۵ ستاره داریم به خاطر موفقیت های این رشته ورزشی است . با همه این افتخارات اگر سفر به برزیل لغو شود اصلا نمی توانیم برای آن توجیهی داشته باشیم .

سرمربی سابق تیم فوتسال تاسیسات دریایی در خصوص کیفیت لیگ برتر نیز یادآور شد : یکسری از عوامل مانند حضور مربیان کاربلد و بازیکنان با کیفیت باعث جذابیت بیشتر مسابقات لیگ می شود اما امسال شرایط لیگ برتر فوتسال کاملا متفاوت است .

وی تصریح کرد : امروز حدود ۲۰ بازیکن با کیفیت فوتسال ایران در لیگ های چین ، قرقیزستان ، قزاقستان و تاجیکستان فعالیت می کنند که نبود آنها ضربه سنگینی به کیفیت مسابقات وارد کرده است .
شمسایی خاطرنشان کرد : در کنار این مساله مربیان بسیار توانمند این رشته که باعث معرفی بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتسال شده اند ، هم خانه نشین هستند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : در ماه های اخیر تنها چیزی که در ایران ارزان شد فوتسال بود . جالب است بدانید در لیگ فوتسال حدود ۳۰۰ نفر فعایت می کنند اما فقط ۱۰ نفر آنها قرارداد مناسب بسته اند و این نشان از افت لیگ این رشته دارد .

کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران اظهار داشت : همیشه در فوتسال به دنبال کارهای بزرگ بودم و برای همین حاضر نیستم با هر شرایطی در این رشته حضور داشته باشم . شیوه جدید باشگاه ها برای عقد قرارداد باعث افت و بیرون ماندن چهره های مطرح فوتسال شده است .

وی افزود : روزگاری لیگ فوتسال ایران ۶ مدعی جدی قهرمانی داشت و تا روز آخر مسابقات تیم قهرمان مشخص نبود اما امروز به راحتی می توان پیش بینی کرد که از میان گیتی پسند و مس یکی قهرمان خواهد شد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه