ناظم‌الشریعه درباره مشکل سربازی ملی پوشان در سفرهای برون مرزی می گوید !

0
109

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از فارس :

سال‌هاست که استفاده از کارت جعلی پایان خدمت در میان ورزشکاران رواج یافته است . مدتی پیش هم یکی از ملی‌پوشان فوتسال که سال‌ها در لیگ برتر حضور داشته و در مسابقات مختلف تیم ملی فوتسال را در سفرهای برون‌مرزی همراه کرده مشخص شد که کارت پایان خدمت وی جعلی است . نکته قابل توجه اینکه بعد از سال‌ها حضور در لیگ و تیم ملی ، مسئولان کمیته فوتسال تازه متوجه این موضوع شده و از حضور وی در لیگ برتر ۹۸-۹۷جلوگیری کردند .

در خصوص همین بازیکن متخلف گزارش‌ها حاکی از این است که وی با توجه به غیبت ۸ ساله‌اش در خدمت سربازی جدیدا توانسته کارت معافیت خود از نظام وظیفه دریافت کند . صورت مسئله این تخلف به نوعی پاک شده‌ ، اما سوال اصلی اینجاست که چگونه توانسته سال‌ها با این مدرک جعلی ( کارت پایان خدمت ) در لیگ حضور داشته باشد ؟ و یا چگونه وی توانسته با این مدارک گذرنامه خود را از سازمان نظام وظیفه دریافت کند ؟ بحث دیگری که وجود دارد چطور این بازیکن توانسته تیم ملی را در تورنمنت‌های مختلف خارج از کشور همراهی کند؟ و ده‌ها سوال بی‌پاسخ دیگر .

سیدمحمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال درباره مشکل سربازی ملی پوشان در سفرهای برون مرزی می گوید : در شرایط کنونی و تا جایی که من اطلاع دارم در تیم ملی سه بازیکن محمد شجری ، سید احمد عباسی و مسلم اولاد قباد که هر سه سرباز و دانشجو هستند ، حضور دارند و همیشه قبل از اعزام این موضوع را با حراست فدراسیون فوتبال و سپس با موافقت سازمان نظام وظیفه هماهنگ کرده و در آخر نسبت به سفرهای خارجی آنها اقدام می‌کردیم و حتی بعد از برگشت هم گزارشی از سفر این بازیکنان به سازمان نظام وظیفه اعلام تا از سفرهای غیرحضوری آنها جلوگیری شود .

سرمربی تیم ملی در مورد سفرهای غیرقانونی یک بازیکن ملی پوش ابراز بی خبری کرد و گفت : واقعا نمی دانم کدام بازیکن کارت پایان خدمتش تا به امروز جعلی بوده است .

یکی از مراکزی که باید پاسخگو این موضوع باشند کمیته فوتسال به خصوص شخص دبیر این کمیته یعنی کاظم سلیمانی است که باید پاسخگوی این گونه موضوعات باشند ، اما سلیمانی فعلا در دسترس نیست و با هیچ تماسی چراغ سبز نشان نمی‌دهد و همه چیز دایورت شده به بی پاسخی و بی اعتنایی !

دایورت آقای دبیر یعنی تداوم تردیدها و اما و اگرها که شاید به زودی گریبان یکی از بهترین رشته های ورزشی تیمی را بگیر که اگر چنین شود ، علاوه بر دبیر خیلی های دیگر از جمله رئیس کمیته فوتسال و اعضا هیات رئیسه و سازمان لیگ فوتسال باید پاسخگو باشند . تجربه نشان داده که نوش دارو پس از مرگ سهراب بی فایده است ، بنابراین آقایان ؛ کمی به این پرونده حساس باشید و برای شفافیت اذهان عمومی پاسخگو باشید .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه