اخبار فوری فوتسال | فرشته کریمی: المپیوس می‌خواهد که من بمانم!

0
257

قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۸ باعث شد تا توجهات به این تیم بیشتر و راه فوتسالیست‌های بانو برای حضور در لیگ‌های معتبر هموارتر شود. پس از پیوستن شهرزاد مظفر، سرمربی تیم ملی فوتسال به تیم ملی کویت، نوبت به بهترین بازیکن مسابقات جام ملت‌های آسیا رسید. فرشته کریمی، ستاره فوتسال بانوان ایران چند روزی است که در ایتالیا حضور دارد و در تمرینات المپیوس رم شرکت می‌کند تا با این تیم قرارداد ببندد و به عنوان نخستین بانوی ایرانی در لیگ معتبر فوتسال ایتالیا حضور یابد. کریمی همچنین با این تیم در یک دیدار دوستانه شرکت داشته و در تست‌های پزشکی این تیم نیز حضور یافت. این گونه به نظر می‌رسد که حضور ستاره تیم ملی فوتسال بانوان ایران در لیگ ایتالیا بزودی محقق خواهد شد و کریمی در سال جاری فوتسال خود را در اروپا ادامه خواهد داد.
فرشته کریمی در مورد حضورش در ایتالیا به خبرنگار «ایران» می‌گوید: «چند روزی است که برای حضور در تیم المپیوس رم در ایتالیا حضور دارم. در حال حاضر مشغول انجام کارهای اقامتی‌ام هستم و پس از حل این موضوع، با این تیم قرارداد می‌بندم. البته هنوز قراردادم قطعی نشده و فعلاً باشگاه المپیوس رم در حال انجام کارهای انتقال من است.»
ستاره فوتسال بانوان ایران که حدود ۲ هفته‌ای است با این تیم تمرین می‌کند، می‌افزاید: «در طول حضورم در ایتالیا از امکانات باشگاه المپیوس رم بازدید کردم و به باشگاه معرفی شدم. علاوه بر این توافق اولیه بین من و تیم المپیوس رم صورت گرفته و در تمرینات و تست پزشکی این تیم هم شرکت کردم. تنها کارهای ویزا باقی مانده و باشگاه برای این موضوع در حال نامه‌نگاری با فدراسیون فوتبال کشورمان است.»
او می‌افزاید: «این تیم در سری آ حضور دارد و تیم قدرتمندی است. علاوه بر این المپیوس رم از نظر امکانات فوق‌العاده است و امکانات این باشگاه با تیم‌های لیگ خودمان به هیچ وجه قابل قیاس نیست. تیم المپیوس رم چند بازیکن لژیونر از برزیل و آرژانتین دارد و شرایطش از همه نظر بسیار مطلوب است. یک هفته دیگر تکلیف انتقالم به این باشگاه مشخص خواهد شد. پیشنهاد این تیم ایتالیایی ۴ ماه پیش به دستم رسید به همین دلیل امسال در لیگ ایران حضور نداشتم و با تیمی قرارداد نبستم. قرار بود زودتر به ایتالیا بیایم اما به دلیل مشکلات ویزا نتوانستم به این تیم اضافه شوم. خدا را شکر می‌کنم که این مشکل حل شد و من در تمرینات المپیوس شرکت کردم.»
بهترین بازیکن فوتسال بانوان آسیا در سال ۲۰۱۸ که در یک دیدار دوستانه در ترکیب تیم المپیوس رم حضور یافت، هم گل زد و هم پاس گل داد تا توانایی‌هایش را نشان دهد: «خوشبختانه در این دیدار دوستانه عملکرد خوبی داشتم و همین موضوع باعث شد تا مربی‌ام از من راضی باشد. تیم المپیوس رم می‌خواهد که من بمانم و امسال برای این تیم بازی کنم.»
او در پاسخ به این سؤال که چقدر قهرمانی ایران در جام ملت‌ها موجب شد تا بازیکنان بیشتری به لیگ‌های معتبر بپیوندند، بیان می‌کند: «قهرمانی تیم ملی در آسیا اتفاق بسیار خوبی بود و موجب شد تا نگاه‌ها به فوتسال بانوان ایران بیشتر از گذشته شود. قطعاً این موضوع باعث می‌شود تا درهای لیگ‌های معتبر اروپایی روی بازیکنان ما باز شود و از این پس فوتسال بانوان هم همانند فوتسال مردان لژیونر داشته باشد.»
کریمی در مورد شرایط تیم ملی پس از تغییر کادر فنی می‌افزاید: «تغییر کادر فنی در عملکرد تیم بی تاثیر نیست. قطعاً کادر جدید سلیقه دیگری نسبت به کادر گذشته دارد و مثلاً ممکن است ترکیب تیم را تغییر دهد. ما حقانیت‌مان را به فدراسیون فوتبال کشورمان ثابت کردیم و دو دوره قهرمان جام ملت‌های آسیا شدیم و عملکرد خیلی خوبی داشتیم، حالا نوبت فدراسیون است تا با انتخاب درست کادر فنی بتواند که سطح فوتسال ما را بالاتر ببرد. همه تیم‌های دنیا به جوانگرایی روی آورده‌اند و تیم ملی ما هم نیاز به جوانگرایی دارد. ما تا جایی می‌توانیم برای تیم ملی بازی کنیم و پس از آن باید جوان‌ترها بیایند و جایگزین ما شوند.»
کریمی با اشاره به این موضوع که شهرزاد مظفر سال‌ها در لیگ ایران و تیم ملی مربیگری کرده، می‌افزاید: «لیگ بانوان دو سالی است که سر و سامان یافته، پیش از این مظفر هم سرمربی بود، هم مشاور و هم سرپرست تیم، مظفر در این سال‌ها از توان خود بخوبی استفاده کرد. انتخاب مظفر انتخاب کاملاً درستی بود، مظفر با رفتن از ایران ذهنش بازتر می‌شود و دغدغه‌هایی همچون نداشتن زمین تمرین، توپ و… را نخواهد داشت. سرمربی و بازیکنان در ایران دغدغه مدیریتی هم دارند و باید همانند مدیر ورزشی به فکر توپ و زمین تمرین باشد. حضور مظفر در تیم ملی کویت افتخاری است برای فوتسال کشورمان. کویت بهترین مربی را برای تیم ملی فوتسال خود انتخاب کرده مثل همان کاری که ما در فوتبال مردان انجام دادیم و کی‌روش را به تیم ملی آوردیم.»
در ماه‌های اخیر مشکلات ارزی موجب شده تا برخی از ورزشکاران ترجیح دهند لژیونر شوند. او درخصوص این موضوع می‌گوید: «ترجیح من بر این بوده تا یک فرهنگ متفاوت‌تر و یک دنیای جدیدتری را تجربه کنم. اولویت اصلی من مسائل مالی نیست و می‌خواهم فوتسال را در جایی که سطح بالاتری دارد تجربه کنم و یاد بگیرم چرا که هنوز چیز زیادی از فوتسال نمی‌دانم و دوست دارم مسائل دیگری از فوتسال یاد بگیرم.»
اولین لژیونر بانوی ایران در لیگ فوتسال ایتالیا درخصوص رقم قراردادش می‌افزاید: «رقم قرارداد من با توجه به مشکلات ارزی‌ که برای کشورمان ایجاد شده، قطعاً خیلی بالاتر از تیم‌های ایرانی است. قیمت همه کالاها در کشورمان رو به افزایش است به جز قرارداد بازیکنان، کارمندان و کارگران. متاسفانه این معضل تنها در ورزش‌مان نیست و در تمامی حوزه‌ها وجود دارد.» منبع: ایران

افزودن دیدگاه