فرهاد فخیم : ناظم الشریعه حق خوری میکند / نفرات تیم ملی از هم اکنون مشخص هستند !

0
267

فرهاد فخیم تعطیلی لیگ برتر فوتسال به خاطر حضور در تورنمنت تبریز را به ضرر این رشته دانست و تاکید کرد اسامی تیم ملی از همین حالا برای جام ملتها و جام جهانی مشخص است ! فخیم با بیان اینکه سرمربی تیم ملی « دل و جرات تغییر لیست این تیم را ندارد » ، انتقاداتش از ناظم الشریعه را شدت بخشید .

مشروح گفتگوی فخیم در ادامه می آید :

چند روز کربلا بودید . آیا در این مدت هم تمرین اختصاصی داشتید ؟

فرهاد فخیم : من ۶ روز کربلا بودم . الان ۹ سال است که در این ایام به کربلا می روم و امیدوارم که در سالهای بعد هم این سفر ادامه داشته باشد . تمرین اختصاصی هم نداشتم . من یک بازی محرومم و لیگ هم که فعلا برای تورنمنت چهارجانبه تبریز تعطیل است .

برگزاری تورنمنت تبریز با حضور تیم های ژاپن ، بلاروس ، ایران و اوکراین را چطور می بینید ؟

قطعا این تورنمنت به ضرر تیم های باشگاهی است . لیگ تازه روی دور افتاده بود که حالا باید تعطیل شود . چرا باید این مسابقات را وسط لیگ برگزار کنند ؛ آنهم در شرایطی که تیم ملی ما تیم اصلی نیست . این تعطیلی برای خودم خوب شد تا هم استراحتی داشته باشم و هم آماده مسابقات بعدی شوم ولی در کل برای لیگ مناسب نبود .

قبول دارید برگزاری این تورنمنت ها فرصت خوبی برای جوانگرایی در تیم ملی فوتسال است ؟

اسامی نفرات تیم ملی از همین الان معلوم است . می خواهید اسامی ۱۴ بازیکن تیم ملی را نام ببرم ؟ آقای ناظم الشریعه دل و جرات ندارد بازیکنان تیم ملی را برای جام ملتها یا جام جهانی  عوض کند ! او نمی آید بازیکنانش را کنار بگذارد . تازه به مصاحبه قبلی من هم « گیر » داد و از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جریمه شدم .

به خاطر همان مصاحبه درباره نقش سرمربی تیم ملی و انتخاب بهترین های لیگ ؟

بله ؛ من هنوز روی حرفم بر نقش ناظم الشریعه در انتخاب بهترین های لیگ هستم . یک سال به بهانه منحل شدن دبیری از این تیم هیچ بازیکنی کاندیدا نشد . سال گذشته هم که مس قهرمان شد ولی هیچ بازیکنی در جمع کاندیداها نبود . می خواهم یک مثال بزنم . فرهاد توکلی یکی از بهترین دوستان من است که با هم رفاقت زیادی داریم ولی او سال گذشته بازی های زیادی را به خاطر مصدومیت و محرومیت از دست داد . فکر می کنم توکلی در مجموع ۱۳ بازی انجام داد و در لیست بهترین های لیگ بود اما من یا حمید احمدی یا بازیکنان دیگر با ۲۴ یا ۲۵ بازی جایی در لیست بهترین کاندیداها نداشتیم .

یعنی معتقدید بهترین های لیگ با نظر سرمربی تیم ملی انتخاب می شوند ؟

بله ؛ ناظم الشریعه می خواهد همه چیز را مدیریت کند . در سه چهار سال گذشته همین چند نفر انتخاب شده اند . بعد ما تا حرفی می زنیم می گویند علیه تیم ملی موضع گرفته اند . اگر هرکس دیگری هم بود همین حرف را می زدم . من کِی علیه سرمربی تیم ملی حرف زدم که جریمه شدم ؟ حرف من این بود که ناظم الشریعه در لیست بهترین های لیگ دخالت می کند وگرنه چرا از تیم های اول و دوم بازیکنی در لیست نبود ؟

در اینباره بیشتر توضیح می دهید؟

– آقای ناظم الشریعه « خط می دهد » که کدام بازیکنان به عنوان بهترین نفرات لیگ انتخاب شوند یا نشوند . این حق خوری است . سرمربی تیم ملی پشت پرده است . من کاری به بهترین بازیکن لیگ ندارم . این حق مهدی جاوید است که بهترین بازیکن لیگ باشد . او واقعا بهترین است ولی چرا من یا سایر بازیکنان نباید در جمع بهترین کاندیداها نباشیم ؟ این مسائل در انگیزه بازیکنان و حتی قراردادشان تاثیر می گذارد . با این کارها انگیزه را از یکسری بازیکنان گرفتند . اینجا که لالیگا نیست اینطور برخورد می کنید . وضع آقای ناظم الشریعه خوب است و به پول تیم ملی نیاز ندارد ولی فوتسالیست ها پول بسیار کمی می گیرند . واقعا اگر شغل دوم نباشد ، درآمد فوتسال ناچیز و خنده دار است . ما که تیم قهرمان بودیم اینقدر قرارداد بسته ایم وای به حال سایر تیم ها و بازیکنان .

آیا کمیته انضباطی قبل از اعلام رای، از شما توضیحی خواسته بود ؟

– اصلا . آنها مرا دعوت نکردند و یک طرفه حکم دادند .

تیم ملی برای تورنمنت چهارجانبه در تبریز است . آیا برنامه ای برای حضور در تمرین این تیم و دیدار با ملی پوشان و کادر فنی دارید ؟

– خیر سر تمرین تیم ملی نمی روم و اصلا کاری ندارم . برای این تیم آرزوی موفقیت می کنم .

آیا امکان دارد همانند چند ماه پیش به خارج از کشور بروید و در تیم دیگری بازی کنید ؟

– بله احتمال زیاد نیم فصل از مس جدا می شوم . دو سه پیشنهاد از کشور اندونزی دارم . آنها واقعا از ما حرفه ای تر هستند چه از نظر سخت افزار و اسپانسر و چه از نظر برنامه ریزی . به باشگاه مس هم گفته ام که آمادگی اش را داشته باشند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه