ناظم الشریعه : نباید بازی با برزیل را از دست بدهیم / اشتباه اسپانیا را تکرار نکنیم !

0
95

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از مهر :

سید محمد ناظم الشریعه درباره برگزاری تورنمنت فوتسال تبریز با حضور تیم های ایران ، اوکراین ، ژاپن و بلاروس اظهار داشت : این تورنمنت برای اولین بار است که برگزار می شود . خوشبختانه در محلی هستیم که دائم می توانیم تورنمنت های مختلف برگزار کنیم . مهم جایگاه تیم ملی ایران است که کشورهای دیگر جهان می خواهند مقابل ما بازی کنند .

وی افزود : ژاپن رقیب دیرینه ما با ترکیب کامل خود به تورنمنت می آید که این برای ما خوب است . اوکراین و بلاروس هم تیم هایی هستند که برای برطرف کردن نقاط ضعف ما بسیار مفید هستند . دوست داریم با تیم های اروپایی بازی کنیم ، چون « تنه به تنه شدن » با بازیکنان اروپایی بسیار مهم است .

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد : نسبت به جام جهانی کلمبیا ۹۰ درصد تیم ما جوان است . این تیم برگرفته از تیم « ب » است و کسانی را به تیم ملی دعوت کردیم که به تیم اصلی نزدیک هستند . هدف ما آبدیده کردن بازیکنان جوان است .

ناظم الشریعه تصریح کرد : ما ۶ – ۵ ماه برای این بازیکنان وقت گذاشته ایم . یکسری از بازیکنان در لیگ برتر فوتسال به تیمی که در جام جهانی سوم شد نزدیک نبودند ، ولی خوب کار کرده بودند و باید برایشان وقت می گذاشتیم . باید این بازیکنان به استانداردهای اصلی نزدیک شوند .

وی تأکید کرد : بعد از قهرمانی در جام ملت های آسیا برنامه ریزی منظمی برای تیم ملی داشتیم و اردوهایی تدارک دیدیم تا بتوانیم نفرات مدنظر را به دقت زیر نظر بگیریم . فکر می کنم تا سال ۲۰۱۹ تیم اصلی ایران شکل می گیرد . ما مسابقات مختلفی پیش رو داریم و در تمام تورنمنت ها با تیم اصلی حضور خواهیم یافت . تورنمنت هایی نظیر انتخابی جام جهانی و جام ملت های آسیا . در واقع می توان گفت از تیم اصلی ایران در سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد .

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درباره مشکل بدنی بازیکنان تیم ملی برابر تیم هایی از اروپای شرقی و راهکارش برای حل این مشکل گفت : فعلا که مسابقات لیگ برگزار می شود و ما فرصت کمی برای برگزاری تمرینات داریم . برای همین تورنمنت تبریز فقط سه اردوی دو روزه داشتیم و کار خاصی از نظر بدنی نمی توان انجام داد ، ولی حضور بازیکن در این مسابقات از نظر تجربه اندوزی و برخورد با بازیکنان اروپایی و آسیایی بسیار مهم است . آنقدر این مسئله در روح و روان آنها تاثیر دارد که خود به خود تمریناتشان را بیشتر می کنند .

ناظم الشریعه در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری بازی با برزیل قطعی است و یا مشکلات ارزی باعث لغو این دیدار شده است ؟ گفت : باید قبول کنیم دیدار با برزیل یک بازی خاص است و نباید راحت آن را از دست بدهیم . من با تاج و کفاشیان ( رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته فوتسال ) صحبت کردم و حتی با وزیر ورزش هم گفتگویی در این زمینه داشتم که این مسابقه حتما انجام شود .

وی ادامه داد : ما یک بار اشتباه کردیم و در حالی که می توانستیم با اسپانیا بازی کنیم این کار را نکردیم . دیگر هم فرصتی برای بازی با اسپانیا پیدا نکردیم . برای بازی با برزیل همه چیز خوب است . ان شاء الله ما پاییز به این کشور می رویم و فروردین سال آینده هم آنها به ایران می آیند .

سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سؤال که چه زمانی با وزیر ورزش برای دیدار با برزیل مذاکره کرده است ؟ گفت : زمانی که آقای وزیر برای افتتاح یک سالن به عسلویه آمده بود ، آنجا میزبان ایشان بودم و تقریبا از یک صبح تا عصر در کنار آقای سلطانی فر حضور داشتم . نظر وزیر کاملا روی فوتسال مثبت است . ایشان در تمام جلسات از فوتسال تعریف کرد ، چون این رشته به نوعی برند ورزش ایران است .

ناظم الشریعه خاطرنشان کرد : فروردین ماه سال آینده یعنی سال ۲۰۱۹ طبق برنامه دوباره با برزیل بازی خواهیم کرد و این شاید اولین مسابقه ای باشد که بعد از برگزاری اردوهای مختلف و شناخت نفرات تیم ملی ، با تیم اصلی خود در آن حاضر خواهیم شد .

سرمربی تیم ملی فوتسال یادآور شد : ما تورنمنت قزاقسنتان را هم در آبان ماه پیش رو داریم و سپس دیدار با اسلوونی را در دستور کار قرار داده ایم . به این ترتیب برنامه ما در سال ۲۰۱۸ با حضور در تورنمنت قزاقستان ، بازی با برزیل و همچنین دیدار با اسلوونی کامل می شود . این برای اولین بار است که از تمام « فیفادی » هایی که تعیین شده استفاده می کنیم .

« آیا برای ساخت سالن اختصاصی فوتسال در ورزشگاه آزادی هم با وزیر ورزش گفتگویی داشته اید » ؟ ناظم الشریعه در پاسخ به این سؤال اظهارکرد : با وزیر نه ، ولی فدراسیون بسیار به اجرای این طرح راغب است . وقتی آقای اینفانتینو رئیس فیفا به ایران آمد ، کلنگ احداث ساختمان فدراسیون فوتبال را در ورزشگاه آزادی زد . اینها تاثیراتش را می گذارد . الان دنبال احداث آکادمی فوتسال هستیم و بعد از آن باید نیازسنجی کنیم .

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به برنامه ویژه اش برای احیای فوتسال تهران اشاره کرد و افزود : من با آقای کفاشیان هماهنگ کرده ام قصد داریم در تهران یک آکادمی ویژه برای فوتسال تاسیس کنیم . حتی با آقای حسنی رئیس سازمان فرهنگ و ورزش شهرداری و آقای محمد مؤمنی هماهنگی هایی داشته ایم تا این آکادمی در یکی دو سالن شهرداری ایجاد شود . تهران و توابع تهران با حدود ۱۷ میلیون نفر نیاز دارد که بیشتر از این در فوتسال حضور داشته باشد به خصوص اینکه استعدادهای زیادی هم در این شهر وجود دارد . ما در تیم ملی هم نیروی زیادی از تهران نداریم و برای همین باید برای فوتسال این شهر کاری کنیم .

سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سؤال که نحوه کار این آکادمی چگونه است و از چه زمانی این آکادمی راه اندازی می شود ؟ گفت : ما ابتدا مسابقات نوجوانان تهران را تماشا می کنیم . در این زمینه هماهنگی هایی را انجام داده ام . این مسابقات یکی دو هفته دیگر شروع می شود و می توانیم استعدادها را در سالن های مدنظر جمع کنیم . این سالن می تواند خانه فوتسال شود . فکر می کنم بعد از تورنمنت تبریز این کار را پیگیری کنیم تا درباره انتخاب سالن و مسائل دیگر برنامه ریزی نهایی را انجام دهیم .

وی تاکید کرد : وقتی دیدار تیم ملی فوتسال ایران و روسیه در تهران با صد نفر تماشاگر برگزار شد ، قبول کردیم که کار مناسبی برای فوتسال تهران نشده است . مگر می شود به راحتی از ۱۷ میلیون نفر چشم پوشی کنیم .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه