صانعی : بازی با ترکیه و عراق ۶ ماه پیش خوب بود !

0
138

علی صانعی درباره آخرین شرایط تیم فوتسال جوانان ایران گفت : روز دوشنبه این هفته یکی دیگر از اردوهای ما تمام می شود . بعد از آن فقط دو مرحله آماده سازی دیگر تا اعزام به المپیک در پیش داریم . با این شرایط اقتصادی هم امکان برگزاری بازی تدارکاتی خارجی وجود ندارد و باید به بازی های داخلی بسنده کنیم .

وی درباره اینکه سرنوشت بازی با عراق و ترکیه به کجا رسید ؟ تصریح کرد : ترکیه جوری نبود که بخواهیم برای این تیم هزینه کنیم . بازی با ترکیه و عراق خوب است ولی نه در این مرحله که ما ۲۰ بازیکن نهایی خود را شناخته ایم . این مسابقات برای ۶ ماه پیش خوب بود نه الان .

سرمربی تیم فوتسال جوانان ادامه داد : امیدواریم در المپیک به نتیجه ای که می خواهیم برسیم . توقع چهار بازی بزرگ را داشتیم که نشد . در حال حاضر با تیم های لیگ برتری جوانان و یا تیم های لیگ دسته اولی بزرگسالان بازی می کنیم که شرایطشان به ما نزدیک است ولی بازی های داخلی جای مسابقات سطح بالای خارجی را نمی گیرد . الان مجبوریم با تیم های ایرانی بازی کنیم که سبک فوتسالشان شبیه به هم است . در المپیک این شرایط نیست و با سبک های اروپایی و آمریکای لاتین مواجه هستیم .

صانعی افزود : بازیکن نیاز دارد که با بازیکنان خارجی « تنه به تنه » شود و این مسئله را درک کند که خارجی ها هیچ فرقی با ایرانی ها ندارند . ما هرچقدر مسابقات دوستانه داخلی هم برگزار کنیم به دو موضوع یعنی سبک و بازیکن خارجی نمی رسیم . به هر حال در این وضعیت باید سعی کنیم با تلاش خود و همچنین انتقال تجربه به بازیکنان جوان ، این مسئله را جبران کنیم . امیدوارم فقط در انتخاب نفرات تیم ملی اشتباه نکرده باشیم .

وی با اشاره به حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در اردوی تیم جوانان خاطرنشان کرد : آقای تاج از این تیم خوشش آمد و قول داد همه جوره از آن حمایت کند . امیدوارم ایشان قبل از سفر از تیم حمایت کند تا با روحیه عازم آرژانتین شویم .

سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران در پاسخ به این سئوال که آیا پاداش های معوقه اش را از فدراسیون دریافت کرده است ؟ گفت : خیر ؛ آقای تاج قول داد با اولین پولی که به فدراسیون برسد ، پاداش تیمی که سهمیه المپیک را کسب کرد پرداخت کند . طلب های من از فدراسیون زیاد است ( با خنده ) اما حاضرم طلبهایم را ندهند ولی پاداش کادر فنی و بازیکنانی که سهمیه گرفتند ، پرداخت شود . الان همان پاداش نسبت به سال گذشته از نظر ارزش پولی یک چهارم کاهش داشته است . حتی اگر همان موقع نصف پاداش را پرداخت می کردند بهتر بود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه