مربیان لیگ برتر بانوان پس از هفته اول چه گفتند ؟

0
151

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از رسانه ورزش زنان ایران :

شهناز یاری : آمادگی بدنی به کمک سپیدرود آمد / باید جای شریف و صدقیانی را پر کنیم !

شهناز یاری پس از پیروزی تیمش برابر پالایش نفت آبادان در هفته نخست لیگ برتر فوتسال بانوان اظهار کرد : همیشه بازی اول سختی های خاص خود را دارد و تیم پالایش نفت آبادان نیز تیمی باشخصیت است که سال ها در لیگ برتر حضور داشته و قهرمان فصل گذشته است . بنا بر این با تیمی باتجربه روبرو بودیم که بازیکنان خوبی نیز جذب کرده بود .

او اضافه کرد : در نیمه اول پالایش نفت بازی بسیاری خوبی ارائه داد و ما در نیمه اول مساوی به رختکن رفتیم اما فکر می کنم آمادگی بدنی به کمک سپیدرود آمد و حریف ، از نظر بدنی در نیمه دوم دچار مشکل شد . بازی از نظر کیفی ، در سطح بالایی برگزار شد و سرعت خوبی داشت اما چیزی که من می خواهم نبود . ما باید به تدریج بهتر شویم و در ابتدای لیگ ، این شرایط طبیعی است .

سرمربی تیم فوتسال سپید رود تهران گفت : فاطمه شریف و آرزو صدقیانی زاده را به دلیل مصدومیت نداشتیم و عدم حضور آن ها کار ما را سخت کرده بود . ما باید سعی کنیم در هفته های آینده جای آن ها را به نحو احسن پر کنیم تا بتوانیم از هفته سوم یا چهارم آن ها را در اختیار داشته باشیم و این ، وظیفه سایر بازیکنان ما را سنگین تر می کند .

یاری با اشاره به وضعیت قضاوت داوران بازی عنوان کرد : در مورد کارت زردی که به فرزانه توسلی دادند ، به عقیده من حتی خطا هم رخ نداده بود . فیلم بازی موجود است و امیدوارم من اشتباه کرده باشم . در مجموع داوری خوب بود و به داوران خسته نباشید می گویم .

او بیان داشت : با وجود این که اطلاع رسانی گسترده ای وجود نداشت دیدید که سالن تقریبا پر شده بود و فکر می کنم قهرمانی تیم ملی فوتسال بر استقبال تماشاگران از بازی ها اثر مثبتی داشته باشد .

پور بهبهانی : شرایط نفت و سپیدرود قابل مقایسه نبود / از عملکرد پالایش نفت راضی هستم !
خدیجه پور بهبهانی پس از شکست تیمش برابر سپیدرود در هفته اول لیگ برتر فوتسال بانوان در تهران اظهار کرد : گرچه در این بازی ، بازنده شدیم اما هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم از بازیکنانم راضی بودم . هم کار دفاعی خوبی داشتیم و هم از انسجام تیمی خوبی برخوردار بودیم .

او اضافه کرد : تیم ما طی ۲ هفته جمع شد و بازی امروز ما برابر سپید رود ، حاصل تنها ۲ هفته تمرین پرفشار است و طبیعی است که پس از ۲ هفته تمرین نمی توانیم انتظار زیادی از بازیکنانمان داشته باشیم .

سرمربی تیم پالایش نفت گفت : تیم پالایش نفت هفته به هفته بهتر می شود و با جذب چند بازیکن دیگر ، می توانیم به تیم منسجم تری تبدیل شویم گرچه شرایط تیم ما و حریف ، قابل مقایسه نبود زیرا آن ها مدت ها مشغول تمرین بودند و بدیهی بود که شرایط بهتری داشته باشند . بازی خوبی انجام دادند و به آن ها تبریک می گویم .

پور بهبهانی عنوان کرد : از عملکرد داوری ناراضی نیستم اما فکر می کنم آن ها می توانستند قضاوت بهتری هم داشته باشند . در برخی صحنه ها باید داوران بازی را مدیریت کنند اما در نهایت تشخیص دهنده ، داور است و ما هم به آن احترام می گذاریم .

وی تاکید کرد : بازیکنان ما ، نفر به نفر در زمین مسابقه از جان مایه گذاشتند و در آینده عملکرد بهتری از نفت آبادان خواهید دید . ما امیدواریم بتوانیم در هفته های آتی تیم را تقویت کنیم .

آسیب دیدگی مربی و بی تجربگی ؛ عوامل شکست استقلال ساری برابر فرخ شهر !

رعنا محمدی مربی تیم فوتسال بانوان استقلال ساری بعد از شکست ۴ بر ۲ تیمش در هفته اول لیگ برتر برابر دریژنو فرخ شهر گفت : بازی نسبتا خوبی را پشت سر گذاشتیم . حریف ما با تجربه بود و توانست از موقعیت های خود به خوبی استفاده کند . تیم ما تیمی جوان است که تقریبا باید بگویم ۹۰ درصد بازیکنان اولین تجربه لیگ برتری خود را پشت سر می گذارند . به هر حال این بازیکنان استرس داشتند و همین باعث شد نتوانیم پیروز شویم .

محمدی ادامه داد : در نیمه دوم حریف فشار زیادی روی تیم ما وارد کرد و ۲ گل دریافت کردیم . بعد از این دو گل حملات زیادی انجام دادیم اما نتوانستیم گل بزنیم و در زدن ضربه نهایی ضعف داشتیم .

مربی تیم استقلال ساری درباره علت شکست این تیم گفت : این باخت دلایل زیادی داشت . هفته پیش مربی ما در جریان تمرینات دچار پارگی رباط صلیبی شد و یک شوک سنگین به تیم وارد کرد . از علل دیگر این باخت هم باید به بازی خوب حریف هم اشاره کنم و همان طور که قبلا گفتم بازیکنانم کم تجربه بودند . گل هایی که ما دریافت کردیم بیشتر روی اشتباهات فردی بود تا تاکتیک تیم مقابل .

او درباره شرایط فصل جاری لیگ برتر فوتسال بانوان گفت : من احساس می کنم به غیر از تیم سپید رود بقیه تیم ها شرایط یکسانی دارند و به نسبت فصل قبل بازیکنان در همه تیم ها پخش شده اند . از نظر امکانات فکر می کنم شرایط تیم استقلال ساری نسبت به گذشته بهتر شده است اما اگر اسپانسر پیدا کنیم قطعا شرایط بهتر از این خواهد شد .

محمدی با اشاره به اینکه در صورت توجه بیشتر رسانه ها مشکل اسپانسر در فوتسال زنان حل می شود ، گفت : امروز صدا و سیما برای پوشش این مسابقه به سالن آمد اما آن ها دقایق زیادی پشت در سالن ماندند . واقعا نمی توان انتظار داشت که آن ها این همه مدت منتظر بمانند . اگر فدراسیون تعاملی انجام بدهد که رسانه ها از جمله صداوسیما راحت تر بتواند در سالن برگزاری مسابقه ها حاضر باشد آن ها هم بیشتر به این رشته اهمیت می دهند .

مربی تیم استقلال ساری درباره بازی هفته دوم تیمش برابر دختران کویر مس کرمان گفت : ما تمام نقطه ضعف هایمان را در این بازی پیدا کردیم و باید برای بازی آینده برطرف کنیم . دختران کویر تیم قوی و خوبی است که سال هاست در لیگ نتایج خوبی را به دست آورده و بازیکنان ما هم با انگیزه فراوان برای جبران نتیجه در بازی هفته بعد حاضر می شوند .

صابری : دریژنو زنگ تفریح هیچ تیمی نخواهد بود / مجبورم هم مربی باشم و هم بازیکن !

زهره صابری بازیکن تیم فوتسال بانوان دریژنو فرخ شهر درباره برتری تیمش برابر استقلال ساری در هفته اول لیگ برتر گفت : برای تیم ما نتیجه خوبی رقم خورد چرا که ما تجربه لیگ برتری نداشتیم . ابتدای بازی ما یک بر صفر عقب افتادیم و بازیکنانم استرس داشتند . اما بعد از دقایقی بازیکنان توانستند بازی را در دست بگیرند . تیم استقلال تیم باکیفیتی بود و با توجه به اینکه تجربه لیگ برتری داشت ، راحت تر از ما بازی می کرد . کار در هفته اول سخت بود اما مطمئن هستم تیمم در مسیر پیشرفت قرار می گیرد .

صابری گفت : مربی گری از حضور در میدان به عنوان بازیکن در سطح لیگ برتر سخت تر است و استرس بیشتری وارد می کند .

او درباره حضورش به عنوان مربی – بازیکن در این تیم و البته گلزنی درهفته اول گفت : از ناحیه پا آسیب دیده ام اما مجبورم برای کمک به تیمم بازی کنم . خیلی اذیت می شوم اما چاره دیگری ندارم چرا که ما تازه به لیگ برتر آمده ایم و امکان خرید بازیکن هم نداشتیم . ما با همین بازیکنان بومی ادامه می دهیم و زنگ تفریح هیچ تیمی نخواهیم شد .

صابری درباره مشکلات مالی در تیم های حاضر در لیگ برتر فوتسال بانوان گفت : اگر تیمی می گوید که مشکل مالی ندارد ، این باورپذیر نیست . با این حال بازیکنان ما با کم و زیاد ساختند و همراه تیم هستند .

بازیکن- سرمربی تیم دریژنو فرخ شهر درباره بازی هفته دوم تیمش برابر ملی حفاری گفت : همه از قدرت این تیم خبر دارند ؛ تیمی که سال ها در لیگ برتر بازی کرده و عناوینی را هم به دست آورده است . ما تمام تلاشمان را می کنیم که در این بازی به نتیجه مورد نظر برسیم .

او با انتقاد از اینکه بازیکنان با کیفیت تنها در تعداد معدودی از تیم ها حضور دارند ، گفت : تنها بخشی از تیم ها هستند که شانس نتیجه گیری در لیگ را دارند و بقیه تیم ها تنها برای رتبه های هفتمی و هشتمی می جنگند . این موضوع خیلی به لیگ آسیب می زند .

بازیکن تیم دریژنو فرخ شهر با بیان اینکه باید شرایط پوشش تصویری لیگ مهیا شود ، گفت : اگر شرایطی ایجاد شود که یک بازی از هر تیم به صورت زنده پخش شود خیلی خوب است . هرچند این پیشنهاد با مخالفت رو به رو شد . اگر این اتفاق رخ بدهد مدیرعاملان و مسئولان برای سرمایه گذاری بیشتر سراغ ورزش زنان می آیند .

نظرات مربیان پویندگان فجر شیراز و هیئت خراسان رضوی پس از بازی یک طرفه !

تیم هیات فوتبال خراسان رضوی که جزو تیم‌هایی بود که تا آخرین دقایق وضعیت نامعلومی برای حضور در لیگ داشت در بازی نخست متحمل شکست شد بدلی سرمربی این تیم در این باره می‌گوید : با توجه به اینکه تا آخرین لحظات حضور تیم ما در لیگ برتر مشخص نبود ، تمرین بدنسازی نداشتیم و بازیکنان ما از نظر بدنی دچار مشکل بودند . با توجه به سرعت بالای بازی، هر بازیکن تنها دو دقیقه توانایی دویدن داشت و بعد نفس کم می‌آورد .

او اضافه کرد : از نظر فنی چیزی از حریف کم نداشتیم و بازیکنان انتظارات ما را برآورده کردند و در نیمه اول با اختلاف یک گل از حریف عقب بودند و در نیمه دوم شرایط بدنی باعث شد تا گل های بیشتری دریافت کنیم با این وجود به این تیم امیدوارم و مطمئنم اگر از ما حمایت شود نتیجه می‌گیریم .

تیم ما تغییرات زیادی داشته است و در حال حاضر تیمی که بستیم کاملا بومی است و اکثر بازیکنان تجربه حضور در لیگ برتر را نداشتند و تنها در لیگ‌های دسته یک بازی کردند . متاسفانه با وجود مشکلاتی که داشتیم بازیکنان اصلی فصل پیش را از دست دادیم .

می خواستیم از تارا جانی نژاد بازیکن فصل پیش مشکی پوشان که دچار پارگی رباط شده بود بعد از رهایی از بند مصدومیت استفاده کنیم که مطلع شدیم با تیم دیگری قرار داد بسته است و در حال حاضر ما باید با استفاده از همین ظرفیت موجود ، ادامه دهیم .

متاسفانه هنوز هیچ اسپانسری اعلام آمادگی نکرده و هیات فوتبال خراسان رضوی توان تیم داری در لیگ برتر را ندارد ؛ ما از مسئولین خواهش می‌کنیم مشکلات تنها نماینده بانوان در لیگ برتر را حل کنند ، ما از نظر امکانات ، مربی دروازه‌بان و بدنساز دچار مشکل هستیم .

نظرات ستاره زارع ، سرمربی تیم پویندگان فجر شیراز !

ستاره زارع با پیروزی ۵ بر یک گام اول را محکم برداشت و بعد از این پیروزی گفت : بازی خوبی بود ، همیشه شرایط بازی اول متفاوت است نیمه اول خیلی از بازیکنان راضی نبودم .

شناختی نسبت به تیم حریف نداشتیم ولی نیمه دوم بچه‌ها خیلی بهتر عمل کردند ؛ هرچند انتظار بیشتری از بازیکنانم داشتم اما بازهم خدا را شاکریم که توانستیم سه امتیاز بازی را کسب کنیم .

اگر بازیکنان دقت بیشتری داشتند می توانستیم با اختلاف بیشتری پیروز شویم ، باتوجه به اینکه تمرینات را خیلی دیر شروع کردیم نتیجه قابل قبولی کسب کردیم البته تیم هیات خراسان رضوی نیز تیم باانگیزه و جوانی است با توجه به سال گذشته تغییرات زیادی داشته مطمئنم در آینده موفق‌تر عمل خواهد کرد .

با نجمه برزگر پس از اولین برد لیگ برتری / تغییر ۵۰ درصدی ترکیب پارس آرا !

نجمه برزگر سرمربی تیم فوتسال پارس آرای شیراز بعد از برتری تیمش برابر شهرداری رشت در هفته اول لیگ برتر گفت : اولین تجربه ما در لیگ برتر فوتسال بانوان تجربه سخت اما شیرینی بود . اغلب بازیکنان ما تجربه لیگ برتر نداشند و تیم ما هم برای نخستین بار در لیگ برتر بازی می کرد و به همین دلیل بازی خیلی سختی داشتیم .

او ادامه داد : تیم شهرداری رشت تیم بسیار خوبی بود و همه از نظر مهره عالی بودند و مربی خوبی هم داشنتد اما بازیکنان ما با جان و دل بازی کردند و با همت بازیکنان و کمک خدا سه امتیاز را به دست آوردیم . انتظار برد را داشتیم و در بازی های خانگی باید از شرایط میزبانی استفاده کنیم . تماشاگرانی که به سالن می آیند به دنبال پیروزی تیم پارس آرا بودند و خوشحالم که همه راضی از سالن خارج شدند .

سرمربی تیم پارس آرای شیراز گفت : تعدادی از بازیکنان ما در آخر فصل گذشته از تیم جدا شدند و تیم نسبتا جوان شد . تقریبا نیمی از تیم پارس آرا نسبت به فصل قبل تغییر کرده و میانگین سنی تیم ۲۲ سال است .

برزگر در ادامه افزود : نمی توان در مورد آینده لیگ اظهار نظری کرد . همه تیم ها قوی هستند و بازکینان مجرب و ملی پوش در تیم ها پخش شدند . با توجه به داشته هایمان تلاش می کنیم که نتیجه آبرومندی از جدول در نیمه بالای جدول قرار بگیریم . برای تیمی که تازه به لیگ برتر آمده قرار گرفتن در نیمه بالای جدول می تواند رتبه بسیار خوبی باشد .

سرمربی پارس آرا درباره مشکلات مالی و مشکلات مربوط به اسپانسرینگ تیم های فوتسال بانوان گفت : پیگیر جذب حامی مالی هستیم اما به دلیل این که فعلا حامی مالی نداریم نمی توانیم دستمزد آنچنانی به بازیکنانمان پرداخت کنیم و آن چه مقرر کرده ایم در حد یک کمک هزینه است .

جهانچی: برای بازی با پارس آرا فقط ۲ هفته زمان تمرین داشتیم !

معصومه جهانچی سرمربی تیم فوتسال بانوان شهرداری رشت بعد از شکست تیمش در هفته نخست لیگ برتر گفت : تیم ما آمادگی کامل برای بازی هفته اول لیگ را نداشت و به همین خاطر نتوانستیم برابر حریف به نتیجه دلخواه برسیم و شکست خوردیم . فقط دو هفته است که ما تمرینات را آغاز کرده ایم و همین باعث شد تیم ما به سه امتیاز نرسد .

او ادامه داد : نمی توانم بگویم بد بازی کردیم چرا که شرایط تیمی ما این گونه بود و لطمه آن را هم خوردیم . بازیکنان هم نتوانستند به خوبی از موقعیت ها استفاده کنند .

جهانچی درباره علت تاخیر در آغاز تمرینات شهرداری رشت گفت : به هرحال نحوه حضور تیم در لیگ ، کادر فنی و بازیکنان مشخص نبود و به همین دلیل تمرینات خیلی دیر شروع شد . با این وجود باید تلاش کنیم که این عقب افتادگی را جبران کنیم .

سرمربی تیم شهرداری رشت درباره نتایجی که در هفته اول لیگ رقم خورد گفت : همان طور که از قبل مشخص بود تیم های مدعی امسال سپید رود و ملی حفاری هستند . این دو تیم بهترین بازیکنان را در اختیار دارند و از همه تیم ها هم زودتر تمریناتشان شروع شده است . تیم های دیگری هم هستند که می توانند عملکرد خوبی در لیگ داشته باشند . تیم من هم با وجود باخت امروز برای کسب بهترین رده تلاش می کند .

او درباره تقسیم نشدن قوا در تیم های حاضر در لیگ گفت : این شرایط کیفیت لیگ را پایین می آورد . البته همه این ها به مشکلات مالی تیم ها برمی گردد . اگر این مشکلات نباشد همه تیم ها به راحتی می توانند یارگیری کنند . ولی مشکلات مالی باعث شد بازیکنان بین تیم ها تقسیم نشوند . با این حال تیم های دیگر دست و پا بسته نیستند و نباید از پیش باخته باشیم .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه