آنچه در هفته اول لیگ برتر بانوان گذشت !

0
133

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از رسانه ورزش زنان ایران :

فصل جدید رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های کشور امروز با برگزاری ۵ بازی از هفته نخست این مسابقات آغاز شد و در نقطه آغازین لیگ ، سپید رود در نهران مدافع عنوان قهرمانی را برد ، حفاری در اهواز شکست سنگینی به مس تحمیل کرد و دریژنو فرخ شهر در ساری ، استقلال را مغلوب کرد .

در هفته نخست لیگ برتر فوتسال بانوان ، در روز تعویق بازی دختران کویر مس کرمان و نامی نو اصفهان ، ۵ بازی در شهرهای تهران ، اهواز ، ساری و شیراز برگزار شد و ۳۰ گل به ثمر رسید .

سپید رود تهران ۵ پالایش نفت آبادان یک ؛ مقاونمت قهرمان یک نیمه ای بود

در دیدار افتتاحیه لیگ در سالن غدیر تهران ، سپید رود تهران به مصاف تیم پالایش نفت آبادان مدافع عنوان قهرمانی با شمایلی تغییر یافته و تازه رفت . بازی با گل زودهنگام زنیب آلبوعلی آغاز شد و گل او در اولین دقیقه بازی ، اولین گل این فصل لقب گرفت .

این گل به سرعت توسط سارا شیربیگی پاسخ داده شد تا شیربیگی دروازه تیم فصل گذشته خود را باز کند اما تلاش دو تیم و به ویژه میزبان برای گلزنی در نیمه نخست بی نتیجه بود .

پس از تساوی یک بر یک در نیمه نخست ، سپید رود در نیمه دوم تیم برتر میدان بود و پالایش نفت از نظر بدنی توان مقابله با حریف تهرانی را نداشت . رقیه صومعه در دقیقه ۲۴ ، سارا شیربیگی در دقیقه ۳۳ ، مرضیه توفیقی نسبت در دقیقه ۳۴ و بار دیگر رقیه صومعه در دقیقه ۳۵ برای سپید رود گلزنی کردند .

بدین ترتیب سپید رود با شهناز یاری و بدون حضور فاطمه شریف و آرزو صدقیانی زاده فصل را با یک پیروزی قاطع آغاز کرد . در مقابل پالایش نفت برای تبدیل شدن به تیمی قدرتمند ، نیاز به زمان و تلاش بیشتر دارد .

استقلال ساری ۲ دریژنو فرخ شهر ۴ ؛ تازه واردهای شگفت انگیز

در ساری ، تیم فوتسال استقلال ساری در خانه نتوانست از سد تیم تازه وارد به لیگ یعنی دریژنو فرخ شهر عبور کند . ۲ گل ستاره محمدی برای استقلال ساری نافرجام بود .

تیم رعنا محمدی در هر نیمه ۲ بر یک بازنده شد و با شکستی تلخ فصل را آغاز کرد . زهره صابری ، معصومه همتی و الهام کریمی ۲ گل ، بازیکنان گلزن تیم دریژنو فرخ شهر در این مسابقه بودند تا دریژنو اولین برد تاریخ لیگ برتری خود را در مازندران جشن بگیرد .

حفاری خوزستان ۸ مس رفسنجان ۱ ؛ بیرحم و قاطع

در اهواز ، تیم ملی حفاری خوزستان ، نایب قهرمان فصل گذشته بر خلاف هم استانی اش شروعی کوبنده در لیگ داشت . آن ها با محوریت پاپی ها ، فرشته خسروی و فهیمه زارعی ، ستاره های ارزشمند خود اجازه نفس کشیدن به مس رفسنجان ندادند .

پیروزی بی حرف و حدیث ۸ بر یک نشان داد حفاری امسال نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد . پیروزی دلنشین آن ها این امید را به وجود می آورد که لیگی جذاب در انتظار اهالی فوتسال باشد .

فرشته خسروی ، مهتاب بنایی ، سحر پاپی هر کدام دو گل و فهیمه زارعی و فاطمه پاپی هر کدام یک گل در این بازی برای میزبان به ثمر رساندند و سحر زمانی تک گل مس را به ثمر رساند .

پویندگان صنعت فجر شیراز ۵ هیئت فوتبال خراسان رضوی ۱ ؛ سوپر منی به نام مریم چرخاوی

شاگردان ستاره زارع در اولین دیدار در لیگ برتر در سالن شهید نصیری برد امیدوار کننده ای کسب کردند . پویندگان صنعت فجر شیراز موفق شد با پیروزی ۵ بر یک برابر تیم هیئت خراسان رضوی که سایه ای تیم مشکی پوشان فصل گذشته است فصل را با برد آغاز کند .

شهین افلاکی و مریم چرخاوی در نیمه نخست پویندگان را پیش انداختند و چرخاوی در نیمه دوم با به ثمر رساندند ۳ گل دیگر ، روز پرفروغش را تکمیل کرد و ستاره میدان لقب گرفت .

پارس آرای شیراز ۲ شهرداری رشت ۱ ؛ دبل کهن و اولین برد

دبل پرستو کهن در دومین بازی برگزار شده در سالن شهید نصیری شیراز سبب شد تیم پارس آرای شیراز ، یکی از دو تیم تازه وارد لیگ برتر فوتسال در یک بازی نزدیک و دشوار ، ۲ بر یک برنده جدال برابر شهرداری رشت شود .

بازی در نیمه نخست با گل پرستو کهن به سود میزبان پایان یافته بود و همین بازیکن در نیمه دوم خود را ۲ گله کرد و تک گل مریم حکمتی زاده هم دردی از شهرداری رشت دوا نکرد . پیروزی پارس آرا این تیم را به ۳ امتیاز مهم رسانده است . ۳ امتیازی که ارزش آن احتمالا در هفته های آتی مشخص می شود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه