معمای تیم فوتسال لیگ برتری نامی نو !

0
336

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از اصفهان اسپورت :

اصفهان برای لیگ برتر فوتسال نماینده دارد ، اما تیمی که کمترین ارتباط ممکن با فوتسال اصفهان را خواهد داشت . تیم‌داری نامی نو در لیگ برتر فوتسال و ارتباط نداشتن آن با ورزش اصـفـهـان ، داستان امروز و دیروز نیست و بارها این اتفاق رخ داده ، اما وقتی قرار نیست از این تجربه درس عبرت گرفته شود ، باز هم تکرار خواهد شد .

فصل جدید لیگ برتر فوتسال بانوان از ۱۹ مرداد شروع می شود و برخلاف فصل گذشته که اصفهان تیمی در این رقابت ها نداشت ، ملیحه بختی ، نایب رئیس هیئت فوتبال استان از تیم‌داری نامی‌نو در رقابت های باشگاهی فوتسال بانوان خبر داد . در ادامه پیگیری های بعدی مشخص شد در پی انحلال تیم فوتسال دانشگاه آزاد تهران ، باشگاه نامی نو این تیم را تحت پوشش قرارداده و فقط تغییر نام و اسپانسر صورت گرفته است و تیم با کادر فنی و بازیکنان فصل گذشته با نام جدید به کار خود ادامه خواهد داد و تمرینات آن در تهران دنبال شده و برای مسابقاتی که میزبان است ، به اصفهان سفر خواهد کرد . این اتفاق انتقادات زیادی را برانگیخت و رسانه ها با تاکید بر منفعت نبردن فوتسال بانوان از این رویداد ، خواستار انتقال تیم به اصفهان شدند . در این میان برخی رسانه ها با این توجیه که مربیان اصفهانی می توانند با حضور در تمرینات تیم نامی ، از توان فنی شهرزاد مظفر ، سرمربی این تیم بهره بگیرند ، خواستار منتقل شدن تمرینات این تیم به اصفهان شدند که البته ناگفته پیداست که این تصمیم جز اضافه کردن هزینه های اسکان و رفت‌و‌آمد بازیکنان برای اسپانسر سود دیگری به همراه نخواهد داشت . ضمن اینکه حضور مظفر به عنوان سر مربی منتفی شد .
بالا گرفتن انتقادات با انتشـــار خبــری از سوی هیئت فوتبال استان همراه بود و واحد بانوان هیئت فوتبال استان اصفهان اعلام کرد از بانوان فوتسال استان برای حضور در تیم نامی نو نماینده اصفهان در لیگ برتر فوتسال بزرگسالان بانوان کشور تست‌گیری می شود . این فراخوان به منظور استفاده از پتانسیل فوتسال بانوان استان جهت حضور قدرتمند تیم نامی نو عنوان شده ، اما از متولیان انتشار این فراخوان پرسید مگر می شود که یک تیم لیــگ برتـــری با استفاده از بازیکنان تستی قصد حضور در لیگ را داشته باشد ؟ از آنجایی که جواب منفی است ، این اقدام را باید نمایشی در راستای متوقف کردن انتقادات دانست و ناگفته پیداست که نتیجه ای به همراه نخواهد داشت . مشابه این اتفاق چند سال قبــــل و در زمــــان مدیرعاملی علی طاهری در باشگاه فولاد ماهان به وقوع پیوست و تیم تکواندو جوانه با همان ترکیب و با صرف هزینه‌ای بسیار سنگین در لیگ برتر شرکت کــــرد و در آن مقطع انتقادات باعث شد در نیم‌فصل دو بازیکن ذخیره اصفهانی برای سکونشینی به تیم اضافه شوند . حالا علی طاهری این بار در جایگاه مدیرعامل نامی نو همان حرکت را تکرار کرده و قابل پیش بینی است که برای ســاکت کردن منتقدان ، یک اقدام واکنشی در راستای بومی سازی تیم انجام خواهد شــد ، اما مسئله مهم اینجاست تا زمانی که چنیــن تفکراتی در ورزش اصـــفـــهــــان حاکم است، تلاش منتقدان هم بیهــوده خواهد بود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

 

افزودن دیدگاه