صانعی : نگرانم فوتسال المپیک جوانان به انتها نرسد !

0
168

علی صانعی درباره آخرین شرایط تیم فوتسال جوانان ایران برای حضور در مسابقات المپیک آرژانتین گفت : فاز جدید تمرینات ما که شامل کارهای تاکتیکی است آغاز شده اما برگزاری بازی های تدارکاتی ما هنوز قطعی نشده است . فقط بازی با عراق قطعی است که شاید این بازی در ایران برگزار شود . سایر مسابقات تدارکاتی همچنان نامشخص است .

وی تاکید کرد : قرار بود قرعه کشی رقابتهای فوتسال المپیک در تیرماه برگزار شود که این مراسم به شهریورماه افتاده است . ما با کشورهای زیادی برای بازی تدارکاتی مکاتبه کردیم ولی بعضی از این کشورها به دنبال مشخص شدن قرعه کشی مسابقات هستند . امیدوارم که بتوانیم چند بازی تدارکاتی دیگر داشته باشیم .

سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران ادامه داد : بازی های تدارکاتی ما کم است . در این رده سنی ، نیاز به تجربه های بین المللی زیادتری است و داشتن دیدارهای تدارکاتی مهم است .

صانعی در پاسخ به این سئوالی مبنی بر برگزاری بازی تدارکاتی با برزیل قبل از المپیک ، خاطرنشان کرد : یک مسئله بازی با برزیل ریسک بالایی است که دارد چون تعداد بازیکنانی که باید معرفی کنیم ، فقط ۱۰ نفر است و اگر کسی مصدوم شود ، امکان جایگزینی نداریم . مسئله دیگر هزینه های سنگین بازی با برزیل است که امکان سفر به این کشور و بازگشت به ایران را نمی دهد .

وی با ابراز تعجب از تصمیم مسئولان کمیته بین المللی المپیک برای ارسال نام ۱۰ بازیکن برای هر تیم ، گفت : این تصمیم عجیب و غریب است . ما حتی برای بازی های آسیایی هم با ۱۲ بازیکن رفتیم . واقعا ریسک اقدام کمیته بین المللی المپیک بالا است و از همین حالا نگرانیم .

سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران تاکید کرد : در فکر این هستیم تا با ترفندی مشکل دروازه بان ها را هم حل کنیم . اگر خدایی ناکرده دروازه بان های ما مصدوم و یا محروم شوند ، باید با هشت بازیکن بازی کنیم . ضمن اینکه بازی ها سنگین است . به نظرم هر بازی المپیک به اندازه ۵۰ بازی آسیایی فشار می آورد و این مشکل نه تنها برای ایران بلکه برای تمام کشورها است . نگرانی من این است که بازی ها به انتها نرسد .

صانعی در پاسخ به این سئوال که آیا کمیته فوتسال در قبال این مشکل اقدام خاصی انجام داده است ؟ یادآور شد : آقای کفاشیان مکاتباتی با کمیته المپیک داشته است . همچنین با کشورهای عراق ، ژاپن ، برزیل و روسیه که ارتباطات نزدیکی با فوتسال ما دارند ، مکاتبه و نامه نگاری کرده ایم و آنها هم دارند فشار می آورند تا اتفاقاتی رخ بدهد و حداقل بتوانیم دو بازیکن به لیست تیم ها اضافه کنیم . واقعا تعداد ۱۰ بازیکن کم است و به تیم ها استرس وارد می کند .

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا به ترکیب مورد نظرش دست پیدا کرده است یا خیر ؟ گفت : الان ۲۰ بازیکن در اردو داریم که واقعا تک تک آنها خوب هستند . بازیکنان با انگیزه و خوب تمرین می کنند . آنها آمادگی خوبی دارند ولی نیاز به تجربه و تدارکات زیادتری است . امیدوارم تا زمان معرفی نفرات نهایی ، به ترکیب ایده آل برسیم .

صانعی درباره آزمایش استخوانی از بازیکنان تیم فوتسال جوانان برای جلوگیری از محرومیت احتمالی تیم به خاطر سن بالای بازیکنان ، گفت : یکسری از بازیکنان تیم مشکوک بودند که با مشورت کمیته پزشکی آنها را کنار گذاشتیم . یکسری ها هم از نظر فنی خیلی خوب هستند که فعلا در تیم ملی هستند و تمرین می کنند . در لحظه آخر با کمیته پزشکی مشورت می کنیم و تصمیم میگیریم که آیا این بازیکنان به آرژانتین بیایند یا خیر . درباره نفراتی هم که کنار گذاشتیم باید بگویم موقع تست استخوانی مشکلی نداشتند ولی ممکن بود طی ۶ ماه ، رشد استخوانی آنها برایشان مشکل ساز شود .

صانعی که مدیرفنی تیم ملی فوتسال ایران هم هست ، در پایان درباره شرایط این تیم و احتمال دعوت از بازیکنانی که به طور ضمنی خداحافظی کرده بودند ، گفت : تیم ملی ان شاءالله از مردادماه تمریناتش را شروع می کند . هدف ما جام جهانی ۲۰۲۰ است . درباره بازیکنان هم باید بگویم که شاید آنها بعد از جام ملتها خسته بودند . کادر فنی با آنها صحبت کرده و صحبت می کند . این نفرات آنقدر با ارزش هستند که نمی شود به راحتی از کنارشان گذشت . بازیکنان تیم ملی ما یک شبه با ارزش نشده اند که بخواهند یک شبه کنار بکشند . ان اشاءالله این مشکل هم حل می شود و بازیکنان به تیم ملی کمک می کنند .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه