نسخه شمس برای تیم ملی فوتبال !

0
164

به نشر از اخبار فوری فوتسال و به نقل از خبر ورزشی :

حسین شمس سرمربی اسبق فوتسال ایران و مربی چند تیم باشگاهی از جمله مربیانی است که این فصل در لیگ برتر حضور ندارد . دیروز فرصتی دست داد تا دقایقی با او گپ بزنیم که صحبت های جالبی مطرح کرد :

چرا حسین شمس این روزها در فوتسال نیست ؟

واقعیت این است که شرایط مالی طوری شده که کسی رغبتی نمی کند در فوتسال وارد شود و تنها رشته ای است که با افت بودجه روبرو شده است . متاسفانه تیم ها قراردادهای پایین می بندند یا اینکه بخش زیادی از آن را پرداخت نمی کنند . خود من حدود ۴۰ درصد از قرارداد فصل قبلم با گیتی پسند را نگرفته ام و در این شرایط صرف نمی کند که در فوتسال باشیم . از طرفی تیم های متمولی مثل تاسیسات دریایی هم قید ماندن در فوتسال را می زنند و با رفتارهای که می شود بخش خصوصی می رود و این افت مالی را شاهد هستیم .

شما در برهه ای منتقد و در برهه ای موافق سیاست های کمیته فوتسال بودید . کلا شیوه مدیریت فوتسال را چطور می بینید ؟

در هر صورت زیاد اوضاع و احوال خوبی ندارد . الان سازمان لیگ فوتسال هر سال قرار است انتخاباتش برگزار شود اما همان آدمها می مانند و اتفاقی نمی افتد . افرادی که کاری برای فوتسال نمی کنند . یکسال حرف از پخش تلویزیونی می زنند ، یکبار می گویند اسپانسر برای تیم ها می گیریم اما ورودی سی چهل میلیونی برای تیم ها می گذارند و همه را فراری می دهند . تیم هایی که وضعشان خوب است با شبکه های استانی تعامل می کنند وپخش می گیرند اما این وظیفه سازمان لیگ است .

وضعیت لیگ امسال را چطور می بینید ؟

من دو هفته ابتدایی را موفق نشدم تماشا کنم اما آنچه مشخص است بیشتر بازیکنان خوب در خارج هستند و امیدوارم زودتر برگردند تا کیفیت بازی ها بالا برود .

در مورد تیم ملی چه نظری دارید . تشکیل تیم ب و اردوهایی که قرار است برگزار شود ؟

تشکیل این تیم اقدام خوبی است به شرطی که نمایشی نباشد و واقعا این بازیکنان به تیم اصلی تزریق شوند . اینکه چند وقت دیگر و زمان تشکیل اردوهای اصلی همان بازیکنان قبلی دعوت شوند و خبری از این چهره ها نباشد یعنی نمایشی بوده است اما اگر از تیم ب در تیم اصلی استفاده شود اقدام سرمربی تیم ملی درست و قابل تقدیر بوده است .

سوال آخر ما در مورد تیم ملی فوتبال است . عملکرد ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ را چطور دیدید ؟

از لحاظ بازیکن ، بازیکنان ما فوق العاده عمل کردند اما در بعد مربیگری تیم ضعیفی بودیم . وقتی جهانبخش که ستاره فوتبال ما و آقای گل لیگ هلند است زیر توپ می زد یعنی مربیان ما او ار ترسانده بودند . ستاره های تیم تبدیل به بازیکنی معمولی شده بودند و آمار مالکیت توپ و دقت پاس تیم کسر شان بود . ما در این زمینه بدترین تیم جام بودیم و حتی مربی مراکش که امتیاز کمتری از ما گرفت چند پیشنهد خوب دارد . اسپانیا تنها تیمی که شکست داد ایران بود و ما در اصل گلی هم در این جام نزدیم چون یکی گه گل به خودی بود و دیگری هم یک پنالتی اشتباه . ولی بازی بازیکنان ما قابل تقدیر است . امیدوارم برای جام ملتهای آسیا کادرفنی تیم ملی تغییر کند و یک مربی ایرانی خوب مثل امیر قلعه نویی ، علی دایی ، حسین فرکی ، وحید هاشمیان ، مهدی مهدوی کیا و … سرمربی شوند . قول می دهم تیم ملی با این آقا در جام ملتها هم قهرمان نمی شود .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه