داوران هوای تیم های بزرگ را دارند ؟

0
192

یکی از نکاتی که هر از گاهی موجب دلخوری برخی تیم ها میشود ، اشتباهاتی ست که داوران مرتکب میشوند . اشتباهاتی که داوران ان را کاملا سهوی و برخی اوقات تیم ها و بازیکنان نام دیگری روی ان میگذارند .
در آخرین موردی که منجر به گلایه شده ، در دیدار سوهان محمد سیما و گیتی پسند رخ داد . هنگامی که گلر گیتی پسند ( محمدی ) در دفع پنالتی نقطه دوم بیش از اندازه مجاز خروج کرد و همین حرکت شاید منجر به تساوی در این دیدار شد . داور این دیدار پیش از این هم سابقه اشتباهات اینچنینی داشته که منجر به این شده گه گفته شود هوای تیم های به اصطلاح بزرگ را دارد . همین داور دو سال پیش در دیدار فرش ارا و مس در حالیکه گل ثانیه پایانی را قبول کرده بود ، اما با هجوم تیم مس ؛ رای خود را برگرداند و در نهایت این دیدار با تساوی به پایان رسید .
آیا وقت ان نرسیده که کمیته داوران در برابر اشتباهات داوران عکس العمل نشان دهد ؟
در همین جام جهانی فوتبال دیدیم که هر داوری که اشتباه محرزی داشت ، از ادامه بازی ها محروم شد و در هر مرحله امتیاز داوران رسما اعلام شد . در این حالت تیم ها با خیال راحت تری بازی کردند .
در فوتسالی که اغلب دیدارهای آن پخش نمیشود ، جز نظارت کمیته داوران ، سلاح دیگری نیست و در این مدت کمتر برخوردی با داورانی که با سرمایه و اعتبار یک باشگاه و شهر بازی میکنند دیده شده .
این یادداشت زحمات داوران را زیر سوال نمیبرد . بلکه به نقش آنها در سلامت و جذابیت ورزش اشاره میکند که باعث پیشرفت آن خواهد شد .

اخبار را حرفه ای دنبال کنید !

افزودن دیدگاه